Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Jednom sam spomenuo na temi kad sam trazio smartphone. Je li bolje uzeti polovan, izhaban iPhone 3GS za 400 KM ili nov Ace za 350 KM?
    Da ne kazem da su i slicnih specifikacija i hajde uzmimo u obzir i slicnost sa dizajnom. U iPhone memorija nije cak ni prosiriva. Jedino je zamjerka sto je Android OS u konstantnom razvoju, ali oficijelni radi prilicno dobro. Ace se doima pomalo jeftino, ali u biti je jako solidan uredjaj. Uz zastitu i jedan i drugi ce potrajati dugo.
    Ja sam sretan s svojom Xperijom i zaista je dobar uredjaj i nije mi nimalo krivo sto mi jaran ima iPhone. Ne lozim se uopce na taj dizajn, stavise, niti mi se svidja nesto. Vec sam imao priliku na duzi period koristiti 2G i 3GS, pa sam prilicno upoznat, a 3GS sam jailbreakovao.
    Onda da jos ne kazem da moras zvati Apple da otkljucas telefon, ili da se patis s Gevey. Neka hvala, to nije za mene. Od Applea imam iPod nano, solidan uredjaj, ali me nervira sto si za svaku stvar vezan za Apple. Ode mu baterija, nemam je gdje uzeti osim da im nosim u ovlasteni servis. To su moja iskustva s ovom firmom, a opet kome se svidja, ja nemam nista protiv, jednostavno nisu moj izbor.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Sta mislite da se tema preimenuje u Apple all about, davno je ovo prevazislo okvire iPhonea.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    bilo kako bilo, meni je i drago sto npr sad svi trce da uzmu SG 2 evo sad i 3 :)
    Ja sam se vratio na apple iphone (iOS), mada nisam imao zamjerki sa HTC Sensationom i andoridom.. ruku na srce sve sto mogu sad mogao sam i prije a i obrnuto :)
    Jednostavno koliko je dobro imat otvoren sistem, toliko je i dobro imat zatvoren sistem i iTunnes po meni idealno i jednostavno rijesenje...

    Nakon pauze od nekih 6 mjeseci, moram dosta prelistat unazad da vidimo sta ima na cydia :D
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Zanimljivo priznanje bivseg Apple zaposlenika:

    http://gizmodo.com/5936324/exclusive-co ... in-america

    :lol:
     
  5. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ja koliko vidim na ovoj temi se uglavnom javljaju iPhone i Apple hateri, pa bi temu trebalo svakako preimenovati. Ako vec ima tema za svaki bitniji uredjaj posebno onda bi tu trebalo iznositi pozitivna iskustva, nove aplikacije i tweakove, nove hardwareske najave, recenzije i sl., a napravite temu Samsung vs. Apple i tamo se sutajte brate.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Znaci Samsung je i ovakav dizajn prije Apple-a uradio, debilan im je taj patent sistem, ali skroz :lol:
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema


    fazon je ovaj, sto samsung tad a i ostali proizvodaci nisu patentirali nista :)
    i apple lijepo sve fino upakuje sto je dobro i patentira :D
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nema veze sto je potpuno drugaciji fon, zar se ne tuzakaju jer telefoni izgledaju preslicno jedan pored drugoga i da korisnik ne moze vidjeti razliku. Smijesno sta se sve moze patentirati, vecina ovih stvari treba biti otvorena za svakoga da koristi. Usporavaju razvoj svijeta ovim glupostima.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Samsung kaznu Appleu od 1 mlrd. platio u kovanicama od 5 centi! :D sta se sve nece sjetiti fina ideja nadam se da ce patentirat to :D
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple iPhone - oficijelna tema

    Jedino ne vidim poentu u čemu je to Android kopirao iOS i na osnovu kojih tačaka Apple želi tužiti Google. "Čisti" Android iz source nema dodirnih tačaka s iOSom. Pinch-to-zoom i razne implementirane tehnikalije ovise od proizvođača, u ovome slučaju opet Samsungu medalja za glupost.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    [​IMG]
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema


    Zar je toliko tesko pogledat 2 posta iznad? :roll: Fakat se apple hejteri gube i ovdje, kao i na mnogim drugim portalima. :smt005
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Biti apple hater je pitanje zdravog razuma. Pa ti ljudi na ovaj način usporavaju i zaustavljaju tehnološki razvoj. Kako su ih iztrolali u Samsungu sa ovih 30 punih kamiona po 5 centi to je strašno. Da ne govorim koliko je ovo dobar marketinški trik koji su izveli za 'siću'. Sve je tu jasno ko dan. Samsung je najveći proizvođač na svijetu i najviše zarađuje. Apple želi dio tog kolača pa izmišljaju ovakve gluposti. Šta je sljedeće potomci Edisona i Tesle patentiraju proizvode svojih poznatih rođaka i živjet ćemo u mraku?
    Na 9gagu ima još ovakvih slika koliko hoćeš :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ako ovde Apple pobijedi: Apple vs Samsung

    Onda stvarno ne znam kakva nas buducnost ceka sa tehnoloske strane, jos se spominje da ce traziti ban za SIII uskoro, sta oni umisljaju da su, treba teroristicki napad na tu kompaniju izvest.

    I smijesno je sto tuze Samsung, a 26% proizvoda dobijavu od njih, kao memoriju npr.
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Apple je brand, ili ga vole ili ne vole.. Isto kao Gucci, D&G, Burberry itd. u svijetu mode. Jednostavno ima nesto privlacno u vezi s brandovima, nisam psiholog ni sociolog, al' valjda ljudi daju sebi neku vecu vrijednost s tim. Znam po sebi, crko bi da prije 2 godine nisam uzeo D&G V-neck majicu sa printanom slikom Marlon Branda, izuo se preko 2 glave iako znam da je ona u proizvodnji 20KM ako je i toliko ali jebi ga, i na kraju mi opet nije zao. Istu tu privlacnost osjecam sa iPhoneom, lijep i bogat dizajn, jednostavnost, podredjenost trzista u smislu aplikacija i svega, meni dovoljno. Hiljadu puta jebem majke sto mi 3GS nema blic, ali isto tako ona kamera od 3mpx dere masu ovih danasnjih od 5mpx. 3GS je star 3 godine pa se i danas moze prodati za 300KM, koji to jos brand uspijeva? Sjecam se da sam dobio Nokiu N97 kad se slabo sta i znalo o njoj u BiH, bila preko milje da bi je nakon nepune godine prodao za 250KM, smijesno.. Postujem Samsung, fakat je u vrhu tehnologije ali kad uzmem onaj S u ruke, samo vidim kopiju iPhonea i nista vise. Znam da to u biti i nije tako al' se ta neka hajmo reci iluzija nametnula sama od sebe. Onda da ne pricam o Androidu na kojem treba 1000 zajebancija, posebno oni default updatei sta urade od telefona to je cudo (bar kod mog havera).. Kad upalim Fruit Ninja na galaxyu, tako mi ofirno djeluje, one jarke boje, sporiji gameplay i sve. Nisu nikakvi argumenti specijalni ali mi jednostavno nakon iPhonea svi touchevi izgledaju blijedo. Nisam nikakav fan Applea, ali iPhonea jesam. Imam Macbook, iPad2, da ih nisam dobio na poklon nikad ih ne bi pogledao jer su precijenjeni i to je to, s Iphoneom je druga prica. Sad mi je nezamislivo da imam neki drugi telefon nakon njega. To ko je od koga sta uzeo je nevazno, Appleu svaka cast kakve god ideje da je pokrao sto je to odlicno promovisao, uzeo kintu i postavio sebe na vrh..
     
  17. extibo

    extibo Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Nije Samsung isplatio Apple-u ni centa, spremaju zalbu. To u vezi kovanica je hoax.

    Mnogi su zrtve Apple-ovog marketinga i propagande, odatle i toliko ovaca u "kultu".
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Samsung gura trziste, a ne Apple.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Mnogo dobar post.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Tebi je svaki dobar koji hvali Apple. :lol:

    Apple je lord, sve je Apple izmislio, procesore, monitore, hard diskove, televizore, auta, space shuttle. Sad sam i ja dobar sigurno. :lol: