Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    e bas to 3gs moze sve od iOS 5 pa evo i naredni iOS 6 ce moci tjerati samo mu blic fali al je mobitel potpun od a do ž :)
    zbog blica sam morao preci na iphone 4, jedina mana jesu oni iphoni koji nisu sim free to je jedina mana po meni :D
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Mislim da mogu dati objektivan stav. I ja bih crko da nisam svojevremeno zbavio iPhone, macbook pro, imac, shuffle,ipod naravno sve to u godinu ili dvije ne odjednom i jedno cu reci. Sve osim iphonea i dan danas nema zamjenu. Nisam gamer pa mi zato i nije bitno moze li pokrenuti crysis ili ne. Bitna mi je produktivnost i brzina a tu im nema premca. Gledam onaj koji klip da se imenuje bar nema stvar koju je apple izmislio i ima smisla. Međutim i dan danas se plaćaju ogromne svote novca dobrim kuharima koji znaju napraviti dobro jelo a bas se tu i porede apple i kuhari iako niti jedan kuhar nece reci da je izmislio krastavac ili luk, što zamjeram appleu ali oni i kazu da su te sve stvari ponovo izmislili sto i jeste istina. Otkrili su nam nove nacine uživanja u odredjenim uređajima. Mozda nisu prvi izislili ipad ali ko se sjetio da ga ponovo izumi.

    Ali sada imam NOTE i android ipak ne bih dao ni za sta na svijetu. NOTE koji imam i prodajam a molim boga da ne ode.

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    U americi su dobili parnicu , svugdje ostalo ismijani . Masonska posla :lol: :mrgreen:
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Apple iPhone - oficijelna tema

    @ Tesla Ne bi nikako :D
    U mjesec dana si promijenio tri telefona :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Moja prosla masina je bila brza od bilo kojeg Maca u profi biznisu, a za puno manje love, samo sto nije imala puno rama, ali to se dalo lahko rjesiti.

    I moja danasnja masina je haleluja za Mac. Sto se ljudi pale na jabuku, to je druga prica.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ne sere svak marke ko ti da kupuje svako malo najjace masine na trzistu, vec kupi jedan mac i izmuze ga do maksimuma kroz niz godina.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Lol, o cemu ti?

    Ja sam cisto govorio da je i Mac preprecijenjen, jesi li opste upoznat koliko kosta solidni Mac sa monitorom i periferijom?

    A sto se tice muzare jedne konfe, pa nema Apple pristup nikakvih exluzvnijim komponentama nego obicni useri, i oni ubace hexa, 16-32GB Ram, negu FirePro/Quadro grafu, ali zacijene to zbog jabuke jos 1000USD vise. :mrgreen:

    Ako mozes da muzes Mac par godina, mozes i sastavljenu masinu za manje novca isto toliko.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Kosta ko tvoja graficka kartica. :D
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    500KM? Xd
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Jedan high end Macbook PRO se moze uzeti za neke 3500KM.. Istu konfiguraciju mozes sastaviti za nekih okvirno 1500KM u vidu desktop racunara. Gdje je razlika? Za 3 godine ces tu konfiguraciju moci prodati za 400KM, dok ces taj isti Mac moci prodati za najmanje 1500KM. Moj mac je prahistorijski po pitanju hardvera (C2D 2.0Ghz, 4GB DDR3 RAM), model se proizvodi od 2009. godine pa sam imao musteriju za 1200KM iako sam na kraju odustao od prodaje.. Okvirna cijena mu je 1000-1200KM po piku. Tu je velika prednost branda, jer u ovom slucaju kupujes brand a ne proizvod i to ima svoju cijenu.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Pa o čemu sena govori nego da ljudi plaćaju masne pare za brend?
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Sada gledam da za najjaci Imac nemaju ni SB-E u ponudi, a cijena startna 2000USD. Koji epic fail, moras biti retard da to kupis.

    Da je Boziji brend, ne vrijedi pa ne vrijedi.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Sena uzmi u ruke 3Gs od 600Mhz i SGS2 dual core od par gigamega herca da vidis koji telefon gladje i ugodnije radi, pa da vidis da nije sve u megahercima. Ima nesto i onoj jabuci.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Uzimao i SGS i SGSII i 3GS i 4, SGSII radi najbrze, Iphone4 radi malkice fludnije od SGSII, ali SGSII ima way bolju kameru, i meni licno bolji display. Dobar custom ROM na SGSII je i fluidniji i brzi od Iphone4.

    Touch je podjednak na svim gore navedenim telefonima.

    I nema potrebe da mene ucis da MHz ne igraju svu ulogu, hehehe.

    I kakve veze ima SGS i Iphone sa Mac-om?
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ovako zasto sam se npr ja vratio opet apple i iphone 4..

    jednostavno zato sto mi treba mobitel koji sve moze a nije toliko velik, znaci da imam hepek za telefoniranje i poruke s tim da mogu nekad na surfat tj imat one push obavijesti :)
    prije iphona 4 sam koristio pola godine android HTC Sensation 4,3 incha je bio prevelik, jednostavno jest ljepse na njemu surfat i ostalo al racunar mi je primarni tako da nepotrebna 4,3
    svaka cast raji koja ima samsung Note :D

    a spominjete mac book mogu reci samo da su noviji fakat strojevi jer baterija traje do 8 sati to je laptop extra prenos ne treba ti cesto struja bas tip top 13,3 incha idealan po meni vjerjem da cu skupljat pare i za taj stroj :)


    P.S
    HTC Sensation malo me jos nerviralo mogao sam imat ice cream sandwich, dok npr jelly bean nece moci na HTC Sensation kao imao sam HTC Sense 3.6 a ne vec 4.0 Sense
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Ja spominjem mac desktop racunar, to je valjda IMac(brkam ove njihove nazive). Nisam mjesao laptope u pricu.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    Po meni nema vise logike kupit racunar, za te pare manje vise se moze naci solidan laptop nije ti vise nesto specijalno skuplje a bolje rijesenje..
    jos sad imamo ove tablete u izbor, mislim da kucna racunala za nekih 5-10 godina ce nestati i samo ce bit u ponudi
    npr
    mobiteli od 3,5 icnha do 10 incha :D
    tako isto sa tabletima od 7 incha do 20 tak il vise incha
    i onda laptopi od 7 incha do 20 i vise :)

    Sad onda ostaje zelja kupca sta mu treba i odgovara koja velicina, meni je idealno 3,5 za mobitel jer to je mobitel a ne racunar/laptop nego mi treba nesto malo i jednostavno za pricanje ;)

    Ne bi me iznenadilo da apple ubuduce u skorije vrijeme napravi iphone od 3,5 pa vise incha po zelji kupca :)

    Da dodam jos i ovo, jos jedan plus mobitelu koji ima 3,5 incha moze mi bit komotno 2-3 dana bez punjenja, dok HTC Sensation 4,3 incha morao sam ga svaku noc punit jbg :(
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    A kako bi ti nosio taj tablet od 20 incha? Ko sepet na leđima? :lol:
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema

    U pederuši za tablet od 20". :D
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Re: Apple iPhone - oficijelna tema


    iskreno tablet dodje kao laptop kad malo pogledas to je to samo nema tastature :D
    to vazi npr za mobitel note evo ide druga generacija ide uskoro 5.5 incha pa licno ja to necu uzet pa i ako iphone bude 5.0 incha preskocio bi to :D

    prije je se furalo sto manji mobitel dok sad sto veci display :D