Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neki dan u jednoj ruci mi 3GS, u drugoj Xperia S. Ne da se gledat' u onaj ajfonov ekran koliko je los; Jebes tu ko fol "fluidnost".

    Vlasnici ajfona sve fukara do fukare - traze svijecom onaj sa "povoljnom" verzijom softvera da bi odradili unlock UltraSnow-om, X-SIM metodom, prave custom IPSW da bi sacuvali BB i sl. Niko da podrzi taj sjajni Apple kupovinom u sim-free varijanti.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt003 našao zrnasti prahistorijski 3Gs ekran sa 2x3 rezolucijom poredit sa zadnjim Xperia telefonom. Kako objektivno.

    Srećom kod mene je simfree. Na zadnjem BBu i OTA updejtu na zadnji iOS.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze i tako - Xperia S > 4S "retina".

    Osim ako ne racunas ono moljakanje AT&T podrske preko Skypea kao sim-free.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jest na prošlom telefonu, mada je i taj je kao simfree prodan, AT&T džabera ukinuo simlock na tom 3Gsu,
    i urađen je apdejt i iOSa i BB-a na zadnji. Da pratiš tu temu znao bi. :lol:

    Retina nije ništa lošija od tog ekrana na XperiaS iako starija 2 godine, dakle u lagu ste 2 godine.

    Mada je pominjanje XperieS offtopic na ovoj temi ... :wink:
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moguce onda da u Bugojno oficijelno stizu ajfonovi sa nekim naprednijim matricama.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakva argumentacija u korist Samsunga, upadoh na guzicu, ma bravo, svaka cast.

    Is that all you got?
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    danas sam malo fotografisao preko iphona vise fotki...
    razlika izmedju iphona 4 i HTC Sensationa je nebo i zemlja,, hajd sto su bolje fotografije al kako brzo okida ih nevjerovatno :D
    za sada ko da sam se ponovo rodio prelaskom opet na apple iphone :)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze i bolje:
    http://gizmodo.com/5938219/why-the-appl ... ot-hold-up

    Cak je i porota potkupljena/pristrasna:
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jos ne docekah Samsungovu matricu koja razvaljiva ovu retinu. I cekam ...

    @Eldorado

    Razvaljiva aparat na cetvorci, a na 4S je jos brzi. Slike su zaista pri dnevnom svjetlu fantasticne.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Aparat je pravio strasne slike i na NOKIA N82 prije 4-5 godina tako da to nije uopste cudno.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, N82 i 6220c su bili ponajbolji aparati na telefonima u svoje vrijeme.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za čovjeka s prosječno velikim šakama 3.5" je neki maksimum da ga može koristiti samo s jednom rukom. Za one s malo većim šakama 3.7".
    Meni je lično ponekad zamorno tipkati s jednom rukom na Neo V, jer palcem ne mogu dohvatiti drugi kraj ekrana.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam syo se svadjate. Ja koristim symbian i super mi. Imam sve sto ima i android i ios zajedno, jos pureview :) jedino nemam tapatalk :)

    Sto se kamere tice, iphone je smijesan, pa tek cetvorka moye sa n82, o n8 i 808 nema potrebe raspravljati.

    Sve se svodi na to sta covjeku treba. Meni je bezveze dati toliku lovu za iphone, ka mogu za iste pare uzeti telefon koji ima ono sto meni treba. Odlicna kamera, odlican display, uprkos maloj rezoluciji, ko ne vjeruje neka uzme u ruke pa vidi kako je dobar cb display. Baterija 2 dana, imam hdmi, dlna, bt, file manager, prosiriva memorija, usb otg, neka mi neko kaze sta moze na androidu ili iosu a ja ne mogu na symbianu, koji je dead os, ima kafu od mene. Naravno, ne mislim sad ja ga mogu jailbreakovati, ja rootati, ja imam itunes i sl....

    Pozdrav sa plaze u Drveniku :)
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Smiješno mi je što napominjem, no do sada svi učesnice teme znaju da onakva komunikacija ne može proći na forumu.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sto se tice slikanja ove gore nabrojanje nokie vjerovatno su bolje u slikanju al su na symbianu ja mislim tako da su zbog toga izbaceni iz opcije :)
    A ja poredim prosli mobitel HTC Sensation i sad iphone 4 (razlika je prevelika) dosta brže okida i plus dosta su boje realnije spram HTC-a

    Jedino sto me je pocelo pravo nervirati evo citam konstatno apple tuži samsung zbog ovog onog itd itd
    Ocekivao sam pametniji slijed "stati na loptu" i fokusirat se novim idejama i boljim uredajima
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Retina nije nish special, ne znam sta se ljudi pale. Gledao sam i ja Xperia S uzivo, odlican ekran.
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Ona xperia s je odlican telefon, ima fenomenalan ekran, isto onaj galaxy nexus.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    normala da je dobar display s obzirom koju ima rezokuciju i najveci dpi od svih telefona

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    priznali vi to ili ne al jedna stvar je kod appela njihovi uredaja best of the best :D

    Ako gubis na iphonu modelu 50km za neki period, za to vrijeme na drugom proizvodacu izubis 100 i vise km :D

    Ne radi se samo o iphonu, vec npr i mac book ipod i ostali uredaji
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Objasnio sam ja par postova prije razlog za to.