Apple vs Samsung

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, Aug 27, 2012.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    @X-Factor

    Vidis o ukusima se ne raspravlja.

    Sta moze iPhone, a ne moze npr S3 ili Note? Za mene koji nema kilometarske shake puno. Necu ogroman ekran. Necu telefon ogromnih gabarita jer ne nosim torbicu, cijelo ljeto sam u sorcu/farmerkama, hocu da mi stane telefon u dzep. Sa S3com sam probao neki dan da je guram u farmerke, kad nisam liku polomio telefon. iPhone mi zavrsava sve zadatke brzo i pouzdano, fizicka velicina mi odgovara, i sad ispada ja ga nosam kao statusni simbol? Jadni su oni kojima je iPhone statusni simbol, a i oni koji smatraju da je nekom iPhone statusni simbol. To je valjda misljenje napacenih balkanaca. Da vidite ko sve po svijetu nosa taj telefon, nikad se nebi hvatali za taj argument.
     
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa prijatelju opet biraš šta ti odgovara, a to što je tebi nelogično ako za neku sumu uzme se iphone pored nekoga telefona
    to je najmanji problem. Samo molim te nemoj da pričaš kako ga nosamo (jbt koda o sekti nekoj pričamo) samo da se jabuka vidi.

    Mislim ako izvališ na stol onaj s3 ili note, da ti ja govorim da ga izvaljuješ samo da se ekran vidi ili ono ooo look at me imam s3 mislim halo brate :)
    zašto bi ti to govorio, koristi šta hoćeš.

    btw. jesi možda koristio iphone ijedan ako jesi koliko? čisto informativno
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Znam i ja par ljudi koji nose iPhone samo radi gabarita samo fakat...

    Sent from my GT-I9100G
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sam si potvrdio ono zbog cega je masa ljudi ogorcena na apple usere, a posebno u bosni jer je standard nula... "Jadni su oni kojima je iPhone statusni simbol, a i oni koji smatraju da je nekom iPhone statusni simbol" Kod nas su na zalost "ponosni" vlasnici apple uredjaja upravo ta skupina, a ne ljudi koji zaista koriste mogucnosti jednog smartphona.

    Koristio sam iphone vise od jednog dana, i 3g i 3gs i 4s, i nicim nisam impresioniran, da ima bar 4.3" display mozda bih promjenio misljenje. Jednostavno za moje oci iphone je maltretiranje, ne znam kakvo ce iskustvo biti sa novom peticom.

    Otvori ovaj forum na iphonu i na sgs 3, pa pogledaj o cemu ti pricam. Veci telefoni jednostavno daju bolje iskustvo i pregled u vecini aplikacija...

    Eto sasvim slucajno samnom na poslu sjedi kolega koji je kupio iphone jer je vidio da postoji neka macka koja prica i masa aplikacija kako on kaze, da bi drugi dan dosao i hvalio se kako je nasnimao kamaru farting sounds i kojekakvih zipo upaljaca i puskica :D Ne znam kako ali ja uvijek naletim ili na idiote ili na sponzoruse kad su apple useri u pitanju. Cast izuzecima koji znaju iskoristiti potencijal uredjaja, ali realnost je da masa ljudi ide na iphone cisto zato sto je skup i to u prevodu njima znaci najbolji. (mislim na balkan)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svak ziv u Evropi, puno onda nesto tih ajfona, preko 700 miliona. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Ti hoćeš reći da svaki vlasnik HTC-a, Samsunga itd. zna sve o telefonu koji ima, i da ima 10+ aplikacija koje je sam instalirao, a ne one što mu po defaultu dođu, zato što neznaju.

    Znaš šta mi ljudi priđe kralju, aj ovo aj ono, i na iphonu i androidima, jer su tutkumi, ne koriste ni mailove ni data promet niti wifi, jer neznaju, i ne treba im, treba im samo za pozive i poruke i to je to.
    Sad dali takva osoba se hvalisa sa tim uređajem?

    Molim te sad još reci da samo iphone korisnici ovako rade, a da su svi android korisnici high end useri onda stvarno..

    btw. ovaj forum otvaram u tapatalku, neću ga u web browseru telefona nikakvog otvarati, da je i 5,0''
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vecina ljudi kupi skup mobitel da se pokaze. Ja imam par jarana sa S2 i S3 koji ga koriste samo za pozive i poruke. Za iphone ne znam, ja to ni ne vidjam, ne znam kako je tako popularno :lol:
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne kazem drug da je tako samo u slucaju za iphone korisnike, nego ja licno u vecini slucajeva naletim na takve, govorim licno iskustvo sa iphone korisnicima.
    Ne znam sta drugo da mislim kad vidim curu koja ne zna dvije sastavit, a presla sa iphone4 na 4s jer je cula da ima siri :D
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    a jbt ga sad, to je njihov problem, ali općenito sam protiv globaliziranja ako je jedan ili par korisnika takvi svi su takvi, to mi je površno.

    Osobno ja NIKAD za telefon nebi dao preko 200km, prvi sam dobio (i navukao se :) ne na iphone, nego na smartphone), i tako je sve krenulo, ubiti najgore je taj prvi i kupit, kasnije samo prodaš i dodaš max 100-200km.

    a ta cura vjerovatno nezna tu siri ni koristiti, jer nezna upalit wifi ili nezna uopće engleski pričati, al eto. (prepostavljam)
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Zato i kazem ne zna dvije sastavit a ona bi da prica sa siri, ali eto hvali se medju drugaricama kako ima iphone, i sve sto zna je praviti duckface i slikati se po cenifi :D
    Iphone bih rado na poklon, a kad vec dajem svoje pare onda je to druga prica. Nadao sam se da ce novi apple telefon imati bolji ekran pa da razmislim o kupovini, ovako ispade jos gori format nego stariji model.
    Kako god, trenutno i HTC i Samsung i Sony imaju bolju ponudu za ulozeni novac.
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    iskreno ovo je bzv tema mozemo ovako raspravljati do beskonacnosti :)
    sve je stvar ukusa nek svako svog ljubimca kupi i metne u dzep i to je to :D


    1000 ljudi 1000 cudi, neko voli 3,5 incha a neko 4,3 incha; neko voli vise android nego iOS ili windows itd itd da ne nabrajam ...

    ja imam iphone 4 zadovoljan sam, nije najbolji al ne mora da bude mene sluzi predobro za moje potrebe i to mi je bitno ;)
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto izgubi Apple u Japanu.

    Kao sto netko rece, masonska posla.

    Apple vs Samsung
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Upravo drzim u ruci jedan iPhone 4S 64GB i jedan iPhone 3G i stvarno najveca razlika je sto je ovaj 4s 5x brzi. Siri totalno nepotrebni shit, moze valjat samo za zezu.

    Ne znam, kad poredim iOS sa Androidom - predosadan je OS, imas redove ikonica i to je to. Ne volim simple stvari, volim da ceprkam po softveru.

    SuperAMOLED+ mi bolje izgleda nego Retina na 4S. Jedina stvar koja ide u prilog Appleu je kuciste, tj. izrada istog.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    S obzirom na stanje i cijene 3g pristupa, fakat ne kontam razlog zasto raja daje tolike pare na telefone sem da se kurci. Ok wifi se siri po gradu, ali nema ga brate svuda. Ja licno kad dodjem kuci koristim se w200 :) Sms i pozivi. To je to.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa recimo ja na eronetu dajem 20km za 500min poziva, 500sms, i 500mb interneta, sto je sasvim dovoljno za mjesec dana, i nije skupo.
     
  16. Tesla

    Tesla Aktivista

    Agree

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Meni je bitnije da mi svaka aplikacija radi perfektno i bez sjeckanja, da skrol ide glatko i sl, nego kako homescreen izgleda i imam li na njemu weather widget.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    u ruke SGS 2 ili 3 ili sl., pa da vidis kako ide sve perfektno bez sjeckanja i kako pichi skrol. Ne znam zasto to naglasavas, kad na svim novim Android telefonima sve savrseno glatko pichi. Ev primjera iPhone 3G (tu mi je), iOS je bas spor na njemu, kliknes nesta i onda cekas 2 sekunde da ga pokrene (galerija itd). Ista stvar sa starijim Android telefonima.

    Tako da na Androidu imas fancy user-interface + smoothness sa iOSa o kojem pricas :smt004
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Probao, 4S jednostavno radi ugodnije, sacekajmo jos 8 dana da vidimo kako ce petica izgledati, vjerovatno ce i on na prodaju.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Alibegovic tipicni fanboy, svakom loncu poklopac, expert na svim poljima, sa ovakvima nema normalne diskusije - samo beskonacna rasprava.