Are the Days of Console Gaming Numbered?

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Mar 28, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Are the Days of Console Gaming Numbered?

    Console gaming has gotten more and more popular, especially since the introduction of the original PlayStation in the mid/late '90s. But is the era of the console coming to a close? David Ferrigno, CEO of DISCover, believes that ease of use in modern PCs will eventually allow them to take over the living room, replacing consoles.

    vise na ovoj stranici

    interesuje me sta vi mislite o ovome???ja ne znam sta da kazem po ovom pitanju :roll:
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    iskreno da ti kazem, bez da sam procitao sta on sve govori, ja mislim apsolutno suprotno. vise mi se cini da novije konzole mogu haman sve sto moze i PC. a ako pogledamo zadnje igre na PC-u (tipa stalker i sl.) koje ni na high end PC-u ne rade kako treba, onda se stvarno moram upitati da li je 700€ za PS3 mnogo novca (a da ne pricam o 300€ za XBOX360, Oblivion sa detaljima someone?)
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    PS3 nije skup obzirom sta nudi. Ako za igranje svih mogucih igara na kompu treba iznimno jaka graficka(min. 8800GTS), puno rama(>2GB) i sto jaci C2D, onda je definitivno bolje ic na konzolu. Jedan PS3 ce imat ako ne i duzi life span od PS2, dok je komp zastario vec nakon godinu-dvije.

    A najbolje na PS3 tek ima da dodje, jos ovo nije nista. Uh kad se Baho javi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma on ti je vec u avionu, ide da trazi ovog lika sto je napisao taj clanak da mu se smije u facu :)
     
  5. Raptor

    Raptor Aktivista

    Da, o ovome se zaista mnogo prica. Bilo je i vrijeme da se otvori zasebna tema.
    Ponavljam nesto iz ranijih postova. Zivimo u svijetu f***ing Viste, DC-a (multicore-a), SM4.0, 4.1, 5.0 itd preseravanja. Tako da konzola nudi za PC neostvarljiv price/performance odnos.

    Jedino fanatici WoW-a i RTS-ova imaju sta igrati na PC-u. Jer ce i FPS-ovi manje-vise biti igrivi i na PS3 sa T+M (ako gledamo iskljucivo zanrove, a ne zasebne naslove)

    Mada WoW ne spada u zahtjevne igre. Ali Oblivion sve govori :D
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    sa online mogucnostima koje danasnje konzole nude je najveca prednost PC-a nestala. samo je pitanje vremena dok se ne pojavi neki popularan mmorpg za konzolu. sto se tice RTS-a, ako M+T postanu popularna oprema nema ni tome neke vece prepreke.

    znaci konzola razvija svoje mogucnosti, dok za PC izlazi neoptimizirano smece koje high end graficka sa teskocom sazvace, i multi platform igre koje nimalo bolje ne izgledaju na PC-u.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Da li je to samo do mene ili ne, ali nekako cu uvijek biti pristalica PCa bez obzira kakve konzole sve izlazile...
    Vidjecemo konzolase kad izadje Crysis ;)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni su konzole uvijek bile draza gaming platforma, pogotovo SNES i N64. Na PC-u je uvijek onaj efekt - Woow , zhiku grafike, joooj jes' realno ocam' i sl. a na konzolama su igre bolje, odnosno igre sa boljim gameplayom, pa kad igras bas te briga za Pixel Shadere, HDR i da li "leti" u 60 fpsa.
    Kad bi igre sa konzola bile za PC e to bi bilo ludilo. Zamisli jedan Gran Turismo, Super Mario, God of War ili Zeldu na 1600x1200 8xAA 16xAF + HDR :mrgreen:

    EDIT: Iako je PS3 bruku para, odnosno oko 1400 KM, za te pare se sada moze uzet kakav A64 3500+, 1 GB DDR i GF 7600GS. A porediti hardversku snagu PS trice i navedene konfe je suludo. Iako se cini da je trica previse, ona je mnogo vise isplativija. Sa ovom konfom ces moci igrati npr. NFS: Carbon na medium detaljima na 1024x768 a sa PS3 ces moci igrati i naredna tri NFS-a koja izadu..Console rules :D
     
  9. Raptor

    Raptor Aktivista

    A konzolasi ce vidjeti koliko ce od vas Crysis uopste igrati na max. :wink:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma



    Raja na konzolama nisu primorana da igraju to smece.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: dobraaaa...
     
  12. Raptor

    Raptor Aktivista

  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    uredu sve to nekazem ja za to nego kazem da se igre za bilo koju platformu razvijaju na PCu.i u tome je fazon.a konzole su u svakom slucaju isplativije za igranje jer da je PC tome namijenjen i da nema svoje druge prednosti davno bi propao.
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

    ma znam sta si htio reci. U sustini nije nikad iskljucivo bio namjenjen... ipak je otvorena platforma...

    P.S Ako cemo bukvalno porediti, onda jbg, treba malo u historiju
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa dobro sad za sta je stonhenž bio namijenjen necemo polemisat ali znamo zasto je njegov nasljednik :lol: :lol: salim se nego to i je prednost PCa sto je otvorena platforma.a da nema njega ja i ti nebi ni vodili ovaj virtuelni razgovor :wink:
     
  16. Raptor

    Raptor Aktivista

    ma ne umanjujem ostale vrijednosti PC-a. Ali ako je rijec o gamingu, tu moram malo. :lol:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Niko ni ne govori da se treba u sobi naci samo i iskljucivo jedna od te dvije spravice. Obje su tu pozeljne i dobrodosle, ali za dugo i bezbrizno igranje, zna se sta je prava stvar, a pogotovo sto RTS polako nalazi svoje mjesto na konzolama. Kome nije hica, onda sacekati 65nm PS3 hardver i nekoliko novih FW updatea...
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija



    a dokle tako da cekamo....... :?:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesi mrgud covjek :D , ovo sam uzeo cisto radi poredenja.
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    A što ne bi i jedno i drugo izumrlo?

    Vjerovatno će se pojaviti nešto univerzalno.

    Možda i ne bude ništa.

    Najvjerovatnije će i jedno i drugo ostati, i poboljšavati se svake godine sve više i više... pa ćemo vidjeti.