Are the Days of Console Gaming Numbered?

Discussion in 'Igre i konzole' started by zoi, Mar 28, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa do kraja godine najdalje. Nije daleko. Ali opet ko hoce da ima odmah i sada, njemu je i maj mjesec daleko... :roll:
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    I ja mislim da su i jedno i drugo nezaobilazni, konzole radi igranja, PC za svakodnevne potrebe.

    Što se mene tiče, dok god budu japse pravili FF serijal samo za konzolu, vazda ću je kupovati :D Ali opet tu su Diablo, Civilization itd.,

    Ovo ti je klasična dilema hoćeš li jednu ženu koja ti dobro kuha, ili zgodnu koku s kojom se možeš bolje "igrati". Kod žena nemamo pravo na obje odjednom, ali bar PC i konzolu možemo uzeti zajedno, hehe
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mi nekako... Vi nikako. Pored toga ne moze se igranje FPSova i RTSova porediti sa PCom najvise radi kontrolera, a Gamepadova za PC ima kol'ko hoces
    Al ovo je ipak rasprava bez veze isto kao sto je bez veze raspravljati o ukusima jer svako ima nesto svoje ... :)
     
  4. Raptor

    Raptor Aktivista

    Naravno da se ne moze porediti. Ali kazem ti, mogucnost je tu, da nakacis M+T. :) ne treba biti toliko siguran da necemo nikako :wink:

    P.S FPS i RTS je ja mislim jedino sto je bolje igrati na PC-u, a koliko zanrova je prisutno na konzoli, sve govori. Vec se rade i neki zanimljivi MMO naslovi
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma


    iskreno ja nikako nemogu da zamislim da igram diabla,heroes3,civ3 na konzoli.nevazno kojoj ali nemog da zamislim da to igram :) djaba ti ti MMOi koji se prave kad je to rezervisano za PC :p nema bez bliza nista a oni to nikada nece pravit na konzolama ;)
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    to su sve igre stare ko grcka, naravno sve klasici...ali koliko je takvih izaslo u zadnjih nekoliko godina? ako malo pogledas razdoblje recimo 1997-2002, toliko je izaslo igara koje ce tesko biti pregazene vremenom (medju ostalim i te sto si nabrojao), a onda skontaj koliko je takvih igara izaslo u zadnjih 5 godina...

    treba se nesto promijeniti. ne da bi PC opstao, nego da bi se vratio staroj slavi...dosta nam je neoptimiziranog sranja zbog kojeg treba svake 2 godine izletiti natprosjecnu mjesecnu platu za nadogradnju, da bi odigrao 3-4 dobre igre koje izadju :)
     
  7. Raptor

    Raptor Aktivista

    Iskreno ni ja nemogu zamisliti na PC-u igrati MGS, FF, GoW, RE, GT, Tekken itd itd. Vracamo se na ukus, a o tome nije moguce raspravljati.

    Oko mmo-a ne budi toliko siguran, cim konzole dobiju kvalitetan network/online servis, zasto ne? Zato kazem MMO(G), a ne MMORPG. Koliko ce biti uspjesno ne znam.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moguce je - neko ga ima neko ne... :mrgreen:
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Blah ... necu komentarisati ovo

    Nego sve igre koje izadju za konzolu moguce je igrati na PCu zato jer bez problema oponasa sve kontrole i grafiku konzola. Najveca mana PCa je, kako je vnm_ vec rekao, sto se mora raditi konstantan upgrade da bi se moglo odigrati par dobrih igara onako kako je Bog ostavio da se igra ...
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Rodila majka :D
     
  11. Raptor

    Raptor Aktivista

    :roll: :smt003 :smt064
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Istina boli ... ali je bolja od svake lazi :wink:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gejmer i po, sta ces. :lol:
    Mrsko mi sada traziti po forumu kojekakve izvale, a ticu se bas tog "superiornog" kompjutera... :roll: