ASUS - AROT 2010 - [rezultati]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Dec 8, 2009.

  1. animaN

    animaN Novi član

    Bravo ljudi! Chestitam na prolasku u finale! Zelim vam puno srece u istom!

    :smt006
     
  2. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Svaka čast momci. Puno sreće u BG.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    imas sada i voz direktno za beograd.... jeftinije je nego busem, i udobnije. mozda se mozes i svercati. pokusaj posuditi lovu, jer ako sam dobro skontao, lova za putne troskove ce ti biti refundirana (uz dokaz tipa vozne karte....) steta da ne odes
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ah nisam nesto dobro stojeci finansijski, a da se ode u Beograd a ne zavrsi negdje u kafani i ne zalije ovo sve bi bio fail godine :D :D Ja sam sracunao 250 KM troskova, a nagrade mi nisu toliko privlacne da bih bio spreman toliko izdvojiti. Ide mi se samo da podrzim i navijam za nase momke. Posto necu otici, ovim putem zelim im puno srece i da osvjetle obraz ove zajednice, momci sve najbolje :wink:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Steta stvarno sto jos niko s nama nije isao. U potpunosti razumijem problem sa putnim troskovima uz dolazak uz nemogucnost dolaska u petak ili subotu zbog posla i slicno pa se nadam da cemo se drugi put kao zajednica moci bolje organizovati. Mi smo na kraju zavrsili drugi, a vise detalja o svemu u toku dana.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa nije loshe :) cak stavise, jako dobro.... imamo obicaj reci, uvijek moze bolje :)
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Bravo momci :D
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    čestitke i od mene!!!
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Syss, trebao si da dodjes i da nas bodris sa zastavom i sve sto slijedi :D
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ja bi bio tamo vaš #1 fan! :D

    šalim se... napio bi se ko svinja i navijao za recepcionera :D :D
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a sobarica (konobarica)? :lol:
     
  12. Milentije

    Milentije Novi član

    Samo da prokometarišem par stvari sa svoje tačke gledišta.

    IZVOR: http://www.hardwarebase.net/reportaze.p ... taza_id=90

    Prijavljivalja neregularnih rezultata nije bilo, najj ima BiH državljanstvo i mjesto prebivališta u BiH. Toliko o tim neregularnostima, ali to je već odavno riješeno pa nema potrebe za daljnim raspravama.

    BIOS je izašao za vrijeme takmičenja i Space ga je (kao predstavnik ASUS firme) donio. Update NIJE bio obavezan. Hrvati ga, recimo, nisu updateovali.

    Diskusija o potencijalu procesora?
    Da, BiH reprezentacija je imala definitivno najbolji primjerak. Iza njih Hrvati, pa Slovenci. Najlosiji primjerak su imali Srbi.
    Ali tu se nema sta puno pričati, to je ona uloga koju ima sreća. To je tako na svim takmičenjima.

    Niko nije branio da to uradi i tim BiH.

    Svako je sebi updateovo BIOS. Update je rađen sa jedne te iste flash memorije. Tako da teorija zavjere ne drži vodu niti jedan jedini sekund.

    Takmičenje za 3DMark 06 je trajalo od 13:00 do 16:00 (po prvobitnom planu). BiH reprezentacija je počela sa testiranjem 3DMarka prije 14:00 tako da to definitivno nije bilo 45 minuta prije isteka vremena predvidjenog za testiranje.

    To produženje od sat vremena je tražio tim Bosne i Hercegovine. Lično sam stajao metar od njihovog stola kada su razgovarali o tome sa Spaceom. Žalili su se da su zakinuti što se tiče vremena zbog onog kašnjenja prouzrokovanog problemima oko updateovanja BIOS-a.


    Pa niko od takmičara nije imao primjerak bez CB-a, ni procesora ni grafičke kartice. E sad, nesposobnost da se nađe CB i da se temperatura održava iznad kritične dovoljno govori o kalibru takmičara.

    Samo me čudi što nisu za probušenu gumu na autu okrivili mene ili nekoga iz organizacije.

    Toliko od mene za ovaj put.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je clanak sasvim OK izgledao dok ovaj nije poceo o teorijama zavjere :lol:
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Sto je nekom krivo sto nije nosio BH zastavicu :D
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Imao si se obraza javiti i razbacivati se teorijama zavjere, pritom opet tvrdeci kako ti i tvoj partner niste uradili nista pogresno. Za tvoju informaciju, problem sa drzavljanstvima je nesto na sto su se zalile kolege iz Srbije, a ne mi, no zasto me ne iznenadjuje da si ubijedjen da je rijec o vama?

    Sve sto je navedeno u reportazi je istinito, sto se ne bi moglo reci i za tvoje tvrdnje, ili mozda je bolje reci uvjerenja.
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Somebody ban this mofo!

    :|
     
  17. Quake

    Quake Novi član

    Ono sto niste naveli je da ste mogli biti sretni sto ste dobili backup sistema, jer na svim natjecanjima to automatski znaci da si vani... Tko jos ide fleshati bios s OC-anim postavkama

    Imali ste dobra 2h za testiranje i svu pomoc tima pcaxe ;)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Nismo mi izmisljali pravila za ovo takmicenje. Jasno je navedeno da ce se u slucaju problema sa operativnim sistemom, isti srediti koristenjem backup imagea kroz 10-15 minuta. Jesi li ti slucajno vrsio upgrade BIOS-a kod nas? Ako jesi, onda sigurno znas sta je bilo... Ipak, svidja mi se tvoje razmisljanje, posebno sto nas smatras pocetnicima.

    Kad procitam ovakve komentare, iskreno mi je drago sto nismo bili prvi jer bi se onda morali "pravdati" ovakvim likovima sto smo pobjedili.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Ma ljubomorni ljudi, pa traze bilo kakav izgovor, sto jest jest :D
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prije ce biti da si ti neupucen. Na ovakvim takmicenjima postoji minimum jedan backup disk sa sistemom (postoji cak i backup hw). BIOS update je radjen na default vrijednostima i ako si imao neki problem sa rezultatom trebao si meni reci tamo, u lice ;)

    Da ne bude da si dzaba dolazio, evo da nesto i naucis:
    edit: tek sada citam ovo sto je milentije napisao... LMAO. Notorna je laz da smo mi trazili produzetke, normalno je da smo se zalili jer je organizator garantovao blagovremeno rjesavanje problema. Osvrnuti cu se jos samo na jednu stvar: Pa covjece, nije ti palo na pamet da je to sto citas REPORTAZA gdje ljudi koji i nisu toliko upuceni mogu otprilike da shvate 'kako i sta' i spominjanje cold bug-a je bilo samo u tom kontekstu. Kada je receno da smo mi jedini imali problema, to je bio FAKAT, obicna cinjenica informativnog karaktera, nikakva insinuacija da je rijec o teoriji zavjere. Ti pricas o kalibrima a kod svoje kuci nisi uspio 5870 podici iznad 1000mhz, no kakvom kalibru varalice se radi, to si vec dokazao. Sto se tice procesora, da i tebe nesto naucim... Ako je procesor najbolji primjerak na vazduhu, to apsolutno ne znaci da je najbolji pod ln2 :)