ASUS GeForce GTS 250 Dark Knight

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by All4AMD, Nov 28, 2009.

  1. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ovako, u zadnje vrijeme sam zaostao oko ovih stvari a doslo je vrijeme za novu grafu, a isto mi search nepomaze puno tako da mi treba malo vase pomoci.. :)

    kontao uzet neku grafu do nekih 250km novu/polovnu, i oko mi je zapelo za ovu " ASUS GeForce GTS 250 1GB Dark Knight " pa da cujem par misljenja jel bi bila bolja neka druga opcija ili je ovo sasvim ok? :eek:

    i zanima me dali je ovo nasljednik 9600 ili 9800 modela?? jer sam razlicite informacije nasao na netu..
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Smece, za te pare... :mrgreen:
    Bez zeze, vjerovatno ti se svidjelo giga meme, tu je negdje sa 4850 (malo brza) koju mozes za 210KM kupiti. Za 270 ide 4870. S druge strane, tu je physx i 'nvidia' pa ne znam koliko ti to igra ulogu.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    GTS 250 = 9800 GTX+
    Grafička nije smeće, ali ako je polovna 250 km je puno, ako možeš izganjati za 200 uzmi. Čini mi se da sam negdje na oglasima vidio GTX 260 za 260 km, potraži na market.ba ili pik.ba, puno je bolja.
    EDIT: EVGA GTX 260 ssc - 280 km
    http://www.market.ba/racunari/hardware/oglas/446462
     
  4. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Sreca da si naletio na ovaj topic, nece tebe zavaliti, ali ce nekog drugog....
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    GTS 250 je sasvim dovoljna za sve novije igre, naravno ako je cijena ok.
    Off topic: Od tog Pcshoopa ne kupuj ništa, a šta god da kupiš polovno naravno prvo provjeri jel ispravno.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    sto to? tip je ovdje prodavao i nove grafe, koliko znam niko se pozalio nije..
     
  8. selvin

    selvin Moderator

     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. artemis

    artemis Komšija

    Ako prodaje tu neispravnu/sumnjivu grafu, a navodi da je ispravna... onda bolje izbjegavati
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @All4AMD Naravno to neznači da je svaka GTX 260 pokvarena. :wink:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Jest to je ta, msi. I to tamo u pod detaljno pise: potpuno ispravna :D
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Evo me ko detektiv :p da, navodi da je 100% ispravna a ovamo na forumu druga prica, kao da nitko od nas ne gleda pik ili market i obrnuto.. :?

    Reventon znam da nije svaka pokvarena :D a za ovu sam se bas zagrijao jer mi se ucinila jeftina dok ovo nisam vidio..

    a kakve su ove karte po potrosnji struje? tj ova GTS250, a pogotovo ova GTX260? jer mi je napajanje neko obicno.. trenutno normalno pogoni ati 3650,core duo, 1 disk, a ja se bar nadam da moze ova GTS250 raditi tu dok neuzmem neko bolje napajanje.. :?:
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Ako je chunga lunga, svakako ga moras mijenjat.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vrlo je moguce da ces sa takvim setupom ostat i bez ostalih komponenata ako kupovinu napojne ostavis za kasnije.Napojna u kompu je nesto kao zupcasti remen kod auta :D kad crkne moze se desiti da niste ne bude a moze biti i by-by :smt006
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba ti bilo koje 400-500W kvalitetnije napajanje, fortron, silverstone, CM, možda prvo da uzmeš napojnu pa onda grafičku... Prodaj tu napojnu i grafičku PCshoopu, reci mu vrti crisis na 60FPS na visokim detaljima, uzmi pare i kupi šta ti treba. :lol:
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Upravo to, nesto sam nedavno kupovo od njega i nije mi odgovaralo racunaru a naravno radilo je, momak mi je izaso u susret i vratio pare bez ikakvih problema.
     
  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    momak je OK , meni treba zamijeniti HDD
     
  18. mirza238410

    mirza238410 Novi član

    Grafička je OK. Imam je ja i SVE najzahtjevnije i najnovije igre gura na max. settings i to na rezoluciji 1920*1080. Uopšte nije skupa a daje maksimum. Samo joj treba minimalno 550w napojna (efektivnih 550w).
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ta graficka kartica sa solidnim komponentama ne vuce ni 300W pri najvecem opterecenju.
     
  20. GameXstream

    GameXstream Aktivista

    Nikad uzivotu joj netreba toliko struje,a da gura sve na maxs sa AA maks na toj rezzi,hmm?????