Asus vw 222 u ili samsung 2053 bw?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by eduard, Jun 29, 2008.

  1. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Zbog cega ti se nije svidjalo?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vidim ja niko se ne javlja od moderatora, pa mi cudno, hajd rekoh mozda nismo toliko offtopic :). Sto se mene tice eod!
     
  3. eduard

    eduard Novi član

    Vidim da ste se fino raspisali u vezi dot pitch.... mozda bolje da nisam spomenuo, vec je i moderator poceo prijetit banovanjem :smt003
    Evo sve sto cu rec, da idem opet uzimat monitor, opet bi uzeo ovaj samsung, stvarno ljudi vam ga iskreno preporucam, ja sam inace velika picajlzla, ali ovaj lcd (2032bw) je i mene ostavio bez teksta.... Pozdrav svima i hvala na pomoci!
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj nakon tog Samsunga sjesti pred Apple Cinema Display. Ako te Samsung ostavio bez teksta, onda ce da ti srce otkaze nakon ovoga. Cak bi i Lenovo L220X bio preporod. :lol:
     
  5. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Zato bi ga i cijena L220X preporodila, mada mu dizajn ne vrijedi pisljivog boba.
     
  6. eduard

    eduard Novi član

    Jebiga, ipak se radi o TN matrici, rado bih ja imao na stolu PVA ili S-IPS, ali prvo cekam da se cijene stabiliziraju, a tek onda idem u nabavku jednog takvog :D....
    Zasad su malo preskupi, a i matrica im jos nije dovoljno brza za neki "shooter" tipa cod4 il UT, ipak se radi jos o 8ms odzivu, koji bi trebao prvo doc na barem 5ms da se moze solidno nesto zahalat... ne kazem da sad s 8ms ghostaju nego im fali jos malo na brzini odziva za igre.... sto se tice cad-cam aplikacija tu imaju sta pokazat :p
     
  7. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Mislim da L220X ima 6ms odziv, ali jednostavno istrest milju na monitor je malo neukusno.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ispod 12ms nema ghostanja koje bi smetalo u samoj igri. L220X ne kosta milju maraka vec ispod 800. Neukusnije je istresti milju maraka na ostatak konfiguracije a uzeti TN monitor od 400KM, uzimajuci u obzir da bi taj isti monitor trajao za tri naredne kompletne konfiguracije.
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Prošlo je doba kada su S-PVA matrice imale problema sa ghostingom.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al kuis, nije to 2ms ko kod komsije... :D