1. Gandalf The White

    Gandalf The White Novi član

    Hy! :wink:

    Hoću da kupim novu grafičku ati radeon 9800 sa 256Mb, ali ne znam gdje da je kupim? Našao sam jednu u Svjetlost komercu Gecube Ati Rdeon 9800 ali sa 128MB i košta 564KM da li se to isplati :?:

    Help!
     
  2. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    neznam ja bih dodo jos para i uzo neku jacu
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    sto puta jedni te siti odgovori al eto.
    uzmi Radeon 9800SE ili GeForce 6800LE (normalno bolje 6800LE).
    Obadvije kartice se mogu modat.to sa 128 MB ili 256 MB i nije toliko važno.Ako budeš uzimao 9800SE pazi da bude koristila 256-bit bus.9800SE ćeš modat u 9800 Pro tako što ćeš otključati 4 nekorištena pipelinea.Ali moraćeš paziti na hlađenje jer će se gotovo duplo više zagrijavat.djambo,deloren i kompanija imaju iskustva sa tim oni će ti to pojasnit.Kad budeš kupio novu grafičku javi pa da opet pomažemo :mrgreen:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ti si zaboravio da uspjesnost moddanja nije ni blizu 100%, tako da se to prvo uvijek isproba gdje uzimas. Mozda u trenutku kad su te kartice izlazile 128MB vs. 256MB nije puno znacilo, ali ako danas uzmes karticu ocekujes da igras sa AA i AF gdje dodatnih 128MB nije za odbaciti. Anyway Sanjo, preporucujem 6600GT, 6800/LE ili X800XL (ako mozes naci). Sve preko je IMHO bacanje para.
     
  5. Gandalf The White

    Gandalf The White Novi član

    Da li se isplati dati toliko para za 9800, ili mogu naći negdje jeftinije? 8)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    6800le
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    za 9800/PRO se ne isplati dati toliku lovu. imas u Plusu 6600GT za 400 i kusur KM - inace odlicna karta koja ima performanse jako slicne 9800PRO (1024 rezolucija sa 4XAA i 8XAF, stvarno ti mislim ne treba vise).
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    za 400 mama dosta
     
  9. Gandalf The White

    Gandalf The White Novi član

    A da li se isplati 6800 gt sa 256Mb? :shock:
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    ma isplati se ako imash para i odgovarajucu konfiguraciju
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker