1. igor.g

    igor.g Komšija

    vidio sam cijene i stvarno su paprene 400eura minimala, a jos kod nas ce podici za 17posto pdv i jos nekoliko postotaka da zarade dodatno na njoj ,a sad neznam koliko je gtx kod nas ja mislim da nije vise od 900km sto je i previse uzimaju u obzir cijene iz njemacke ili usa a za ultru da ne pricam minimala 1200km, sto je suludo.Bice ova 3870x2 best buy definitivno ,ali ne kod nas
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    interno 2 3870 chipa komuniciraju preko 1.1 PCx sabirnice, dok je prema vani, ostatku stoja, sabirnica PCx2.0 ?
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    i da koristi 2 chipa na jednom PCB a... dok su gore pomenute kartice single chip solution..., po meni najvaznija stvar.
     
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    kad ati mora stavljati 2 chipa na jedan PCB da bi konkurirao high end single chip od nvidije,to pokazuje nemoc ati-ja
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Te ti price macku o rep. Karta je dobra, jeftina (u odnosu na konkurenciju), pa bilo na njoj 5 cipova ili jedan, meni svejedno. Ja sam emotivno vezan samo za svoj novcanik, i nije mi presudno hoce li u mojoj masini biti ati ili nvidia. Kod tebe je situacija izgleda drugacija.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    Koliko sam uspio upratiti ovu novi ATI jevu perjanicu 8800 GT SLI dere i to podosta, tako da se zna vec pobjednik kada izadje 9800gx2. No ostavlja se pitanje cijene tog proizvoda.Ati ju sigruno ide na ruku i glupa NVIDIA -ina politika nelincenciranja SLi tehnologije ostalim prozivodjacima chipseta, poglavito intelu, osim posljednjeg monstruma skulltrail maticne. Da mi ova AIBT ica sa p35 chipsetom podrzava SLI, nebih 2 put pomislio izmedju 8800 GT SLI i ATI 3870, ipak ruku na srce NVIDIA posljedni chipseti su losi, poglavit oni koje su okrljastene verzije starije brace, tipa 650i SLI i sl. Ali eto, sada sam bacio oko na ovu zvjercicu, samo cekam cijenu i na prodaju je 8800 GT :mrgreen: i uzima se ova zvjercica.
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    imali kakav test ili review, od CF systema sa 2x HD3870X2 :smt003

    tj 4GPU-a (quad) :wink:
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    Nema jos podrske u driverima za tu kombinaciju. Tek je najavljena ta kombinacija, a prica se i takodjer da ce se moci upariti 3870x2 i 3870 u CF.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Ej i ti hoces svasta :lol: ,nisu jos drivere napravili za takva cudovista ali bice do marta,da je meni da prvo rijese ove probleme sa driverima vezanih za 3870x2 single

    A vezano za ove nvidijine cipsete,sto su stvarno bezveze pogotovo ovaj 780i jer su mu samo dodali 2.0 podrsku pci-ex koja nema full propusnost 2.0 verzije i podrska za novu seriju intelovih cpu,a svi znamo kako je to gospodski intel "uvalio" nvidiji redizajniranjem cpu da ne bi mogao na 680i, pa su ovi napravili 780 koji je isti kao i 680 i ima iste probleme a nije ni blizu x38/x48 kojem je jedina mana ne podrzavanje sli,sad ce nvidijin 790i koji ce kao ispraviti sve probleme 780.Cuo sam i ja da ce skulltrail biti sli ali imaju nekih problema u vezi cipova i drivera ,jer kad stave taj cip koji podrzava sli na intelovu plocu i nvidija drivere dolazi do nekih konflikata,ali siguran sam da ce to oni rjesiti ,valjda su se nvidia i intel "pomirili" i da im je nvidija prodala licencu,ali opet takva ploca nece biti za nas smrtnike,mozda samo neka slabija verzija sa podrskom za jedan cpu ,ako uopste bude u planu proizvodnje
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sad da se vratimo na temu?!
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    kada ocekivat ovo cudoviste i koja bi mogla cijena biti? Zna li neko ? I da li bi mogla ova kartusa sa 450W chifom radit :roll:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sa 450W chiefom? Moglo bi ako imas samo jedan disk i sve na default taktovima. :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    cijena oko 950-1k km, a kod nas za jedno 7-8 dana.
     
  14. igor.g

    igor.g Komšija

    odakle ti informacije,ma vjerujem da ce biti takve cijene nasi prodavci misle da smo mi levati a nece ih prodat bogzna nesto jer ko ce dati za karticu 1000kmica, ja bi max dao 850-870km
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ne bi ti dao ništa, ti samo pričaš u prazno pusti to.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    rekla mi raja s gamers.ba ccc
     
  17. GW

    GW Moderator

  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    60C u loadu. :smt003 :smt003 :smt003 Izgleda dosla vremena da su pasivne graficke hladnije od aktivnih (referentna 3850/3870 je bazdarena na 90C).
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Koja rezolucija? Meni na 1400x900 igriv fps daje na medium/high postavkama. Kada sve ode na high na toj rezoluciji (bez AA) osjetno je i zastajkivanje (iako dosta vremena ide i glatko).