1. Looney

    Looney Komšija

    A kod nas se može računati sa 200+ €urića ...
     
  2. artemis

    artemis Komšija

  3. igor.g

    igor.g Komšija


    Samo je fazon sto u zadnjih 2 mjeseca raste vrijednost dolara 8)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Dolar je usko vezan za rast hypea oko AMD-ovih kartica.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prestize me sa tracem. :lol:
    Svakako bolje od 32 najavljena TMU, nece biti neki mega-boost u performansama, ali vise je bolje. :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pazi, to je sada vec vise nego duplo u odnosu na RV670. Ovo vec jako dobro zvuci.
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Navodno ce u HD4870X2 biti neka napredna komunikacija (mnogo naprednija nego na HD3870X2) izmedju GPU-ova, preko memorijske sabirnice i bit ce shareovana memorija. Ako to bude ostvarilo dobru medjusobnu komunikaciju i ako driveri budu dobru ustimani, mozemo se poceti nadati multi-gpu buducnosti. Dva RV770 cipa imaju zajedno 80TMUova u tom slucaju i 32ROP-a, te 1600 shaderski jedinica koje su nize klokovane nego na GTX280, ali ih ima MNOGO vise. Dodamo li tu GDDR5 nasuprot 512bitne sabirnice, saznajemo da ce biti vrlo guravo izmedju HD4870X2 i GTX280, posebno ako ova komunikacija o kojoj sam pricao bude dobro izvedena.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vrlo gutavo izmedju 4870X2 i GTX280? Po ovome dosad, 4870X2 ce je razbit ko beba zvecku.

    S tim sto ne vjerujem tim navodima o, toboze naprednoj, komunikaciji izmedju GPU-ova. Vidjet cemo.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ipak su to 2 čipa protiv jednog.
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Koga briga? Na jednoj su kartici, ako imaju otprilike jednaku potrosnju kao i jednocipna GTX 280, ne zahtjevaju SLI ili Crossfire kompatibilnu plocu, onda su dostojni protivnici.
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    I ne zaboravi cijenu.
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Arghhhh, zakasnih tri minute, taman htio postat. :x :D
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pro-typing gear :smt007

    Mislim da mozemo ocekivati ove Powercolorke i kod nas, posto ih vise nasih prodavnica prodaje.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  17. Moncho

    Moncho Komšija

    to oni sebi stele situaciju da po volji odvrnu jos koju SP pa da oderu nvidia-u ko beba zvecku.Nisam ovo ocekivo, ali ako se pokaze tacnim(cijela ova fama oko ATI ja u posljednje vrijeme) bice goosto.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Chip sigurno ima 880/900 sp-ova. Yield diktira broj sp jedinica. Za pola godince ce se pojaviti isti chip sa 500-700 sp jedinica (a to ce sigurno biti neuspjeli chipovi). Istorija se ponavlja po Bog zna koji put.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Cuo sam da prodaja 4850 kartica kod nas pocinje od ponedjeljka, cijena nesto visa od trenutne cijene 3870 kartica.
     
  20. kaiser

    kaiser Aktivista

    u UE powercolor HD4850 stizu krajem ove sedmice (za 2 dana krece posiljka)a u prodaju ce kao sto Enis rece u ponedeljak