ATI R600 vijesti i glasine

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Nov 14, 2006.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Istu stvar koju je AMD napravio na CPU trzistu radi i sa R600. Lijepa konkurencija :D

    Ako se ubrzo pojavi kakav dx10 benchmark u kojem obje grafe imaju slicne ucinke, ocekujte ubrzan pad cijene 8800 modela. Ocekujem da ce tako biti jer su rezultata iz objavljenog bencha nenormalni, vise FPS na max rezoluciji nego na prethodnoj? Driveri koji zivot znace :D

    Ipak sumnjam da XTX moze preuzeti tron od ultre, zbog ovih XT rezultata i XTX bencha sa dailytech-a. Gledano sa potrosackog aspekta, tron nije bitan dok cijene padaju.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ako te smijem pitati sa koliko 8800gtx karti i sli sistema istih si ti radio u životu?

    daj kakva odlična pa guta 4 x 12v rejla dodatnog napajanja.

    @peace... upravo to, pad cijena u nešto nižem segmentu je uvijek super nama malim korisnicima.
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    0 8800GTX, 0 SLi :D . Zanemarujem struju, al' opet za pare koje daš na 8800GTX možeš uložiti u X2900XT i dobru napojnu.
    @Peacemaker
    imaš na guru3d.com jedan DX10 bench (Call of Juarez sa patch-om)
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    zanemaruješ ti puno više od struje, ali dobro... nije da branim 8800gtx, ona je isto za "entuzijaste".
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Ma šta zanemarujem? Performanse su lošije od 8800GTX, više se zagrijava od GTX-ice i možda još neke minorne stvari.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    minorne stvari? ne računaš da se recimo iznad grafičke nalazi jedna tako nebitna stvar kao northbridge koji recimo na 90% ploča je izveden pasivno, pa onda uzmemo općepoznatu stvar u obzir da se topli zrak diže, pa to sve ide na cpu i na koncu na napajanje.

    sitnica... bitniji je 16xaa definitivno.

    kažem ti da je jedno čitati forume i testove, a drugo uspješno to provoditi u praksi.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    A lol na to neće misliti neko ko kupi tu karticu definitivno, jer ako je imao para za nju onda može srediti i hlađenje u kućištu. A to za praksu; izvini al' ja se snalazim kako znam jer ja nemam gdje da to sve vidim u praksi, i zbog toga izbijem sebi oči istraživajući stvari na netu o nekim stvarima :|
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    pa sudeći po testovima msi ploče su odlične :D

    to što se tu i tamo ne pale, ne gase, clearaju cmos i sl. je oke.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to dvoje jako rijetko ide zajedno, kod nas makar...
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    kod nas isto tako... koliko sam se samo 8800 grafičkih naugrađivao u frontiere to je tuga jedna.
     
  11. azzaro

    azzaro Aktivista

    Mene je ATi ipak razocarao.
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Slazem se ...
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Bit ce ovo dobra karta, jeftinija od konkurencije samo da se srede drajveri.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ATI je uvijek imao bolji hardver od nVidije ali su ih vazda ti driveri zezali, pocevsi od ATI Rage pa sve do sad :|

    [​IMG]
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Zato postoje forumi kao što je ovaj :wink:
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Izvor: www.guru3d.com

    No comments :|
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmmm vedo koliko se ja sjecam kada sam imao ATI Rage karticu, sa famoznih 4MB RAMa, sa driverima su bili odlicni, nisam imao nikada problema i ako je nekada doslo do zastoja nekakvih ATI je bio brz sa driverima, sto je u to vrijeme (doba VOODOO kartica) bilo jako dobro jer su igre vecinom bile optimizirane za 3dFx.

    Iskreno receno, nakon onolikih odgoda izlaska kartice, bilo je realno ocekivati da DAAMIT izda bolji proizvod. Zakazao je...
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma kad se samo sjetim drivera za ATI rage 128, u driverima bile opcije za svaku igru.ak ne promjenis taj profil nista od ogrinja. Ma nv je nv :mrgreen:
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    msi po meni nije nista losiji od asusa....
    duga je stvar sto im je support stranica u k....
    sto se tice dx10 ....zajebite taj sport jos najmanje godinu dana.... da sad ne serem sa pricom " i told you so"
    jedno je marketing i sinteticki benchovi ... a drugo je real life performanse

    1950 i 7900 .... dalje ne treba ...