ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connected"

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by r4z0r, Sep 2, 2011.

  1. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Kad ne stavim grafu , vrti se cooler na napojnoj , cpu cooler .. nema BEEP-a kod maticne, HDD ne proizvodi buku nikakvu . Konfuzno .. stvarno .
    Pa da li bi se uopste pokretala masina kada CPU nije dobro ulegao ? Mislim da se ugasi nakon 2-3 sekunde , ovaj se ne gasi .
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ne ugasi se ja sam imao slican problem sa cpu-om, da bi nakon ponovnog stavljanja u leziste bilo sve ok. Ili cpu nije fino nalegao ili je riknula maticna nema trece. Da li se previse griju NB ili SB chip?
     
  3. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ne , imaju pasivne coolere koji su poprilicno ... hladni .(NB,SB)
    Pogledat cu jos CPU , mada se cuje "KLIK" kad ulegnu svi pinovi .. ne tako davno sam stavljao MX4-ku (coolermasterovu pastu) i od tad nisam pokretao ovu drugu konfu uopste .
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    probaj jos otpojiti hdd pa onda pokreni, cudno mi to sto kazes da se hdd ne cuje a cuo se. Provjeri da li uopste dobija napon sa molexa, da nije sta do napajanja.
     
  5. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Probao sam odspojit HDD , ista stvar .. kao i kad je spojen .
    Napajanje je modularno , imam bruku viska kablova .. a svi su ispravni .
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    nema veze sto je modularno i sto su kablovi ispravni ako napajanje nije. Probaj neki vent spojiti na molex pa kada ukljucis komp da li se zavrti? Ili jos bolje ako imas unimjer vidi ima li na molexima 12V i 5V.
     
  7. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ama novo napajanje , kolike su sanse da je tvornicka greska ? Na drugoj konfiguraciji je ISTO napajanje i radi savrseno , znaci ne moze bit' do napajanja :D .
    Isprobano je napajanje prvi dan kad sam ga kupio . (Ne tako davno , prije nekih 10-15 dana ..)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ti nikad neces naci u cemu je problem sa takvim stavom :). Cuj bilo je dobro prije par dana mora i sad biti ok, mozda je grafa zeznula napajanje, sta te kosta provjeriti? U ovakvim slucajevima moras ici sistemom eliminacije.
     
  9. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ovako .. mislim nisi me shvatio , hvala ti sto mi pokusavas pomoc , vidim da se trudis ^^ . Chieftek 750 W modularno , isto napajanje .. znaci nemam ih dva komada , jedan komad .. jedna napojna jedinica , na prvoj konfiguraciji radi predobro sa oba HDD-a prikljucena , na drugoj isto radi .. ali na monitoru je crnilo, znaci nema potrebe testirat :D.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ok ako je bas isto napajanje bilo u prvoj konfiguraciji onda probaj jos CPU izvadit i vratit. I kakve klikove spominjes, koji cpu je u pitanju?

    EDIT: Aha sad vidjeh prvi post, kakav klik cujes kada cpu nalegne kako treba? :)
     
  11. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Da isto je napajanje koristeno to sam ti napisao iznad ali me nisi shvatio iz prvog puta :D , C2Q 6600 ako se ne varam (2.4gHz) .
    Obicni "klik" kad se pinovi uklope fino , ako fulas za pola milimetra jednostavno nece da ulegnu u socket ali nije iskljucena opcija da nisu fino ulegli , to mi je jedino preostalo .. hvala na savjetu , sutra cu jos to provjerit .. ako nije do CPU-a , onda mjenjat maticnu plocu ! ^^ Hvala jos jednom .
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    A zbunjujes me pravo :D Znaci isti cpu ko kod mene, a ne znam o kakvom kliku pricas al ako mislis ono kad uleti u socket, nema veze to probaj ti ponovo :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Ako baratas sa dvije konfiguracije, sa te konfe sto ne radi, preseli sve osim maticne na tu drugu. Ako bude ferceralo onda nema nagadjanja. To sto se beep ne cuje je sigurno razlog sto nema zvucnika ..ili je pokvaren.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    pa jedna mu je AMD a druga intel, osim ako opet nesto nisam krivo shvatio :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Sad' i ja vidim. Mislio sam takodjer da su dvije zasebne konfiguracije a ne da dijeli komponente. Pa nista, neka proba sa vadjenjem procesora kako si i rekao i neka sve preseli osim ploce i procesora.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Najmanje je vazno sto je novo. Ja sam kupio BFG ES 800W i napojna je bila mrtva fabricki.
     
  17. r4z0r

    r4z0r Aktivista

    Re: ATi Radeon 4870 HD problem-"No signal , cable not connec

    Prva konfiguracija je drugova , dao mi je na par dana da vidim u cemu je problem . Ja posjedujem Chieftek 750 W modularku te provjereno radi , probao sam na njegovu konfu isto vrti se sve fino (sto se tice napojne :D) . Vidim to vas je malo zbunjivalo .

    Uglavnom , provjerio sam procesor .. ista stvar , sliku ne baca . Hvala svima na pomoci , ova maticna ide u smece ! ^^