Atlantic ("elektro grijanje")

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Oct 14, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eto jedan ja takav prodao prije mjesec, koristio ga proslu zimu od januara pa do kraja za spavacu. Znaci nova zgrada, nova stolarija, fasada sa izolacijom. Grijana samo spavaca, ostatak stana sam grijao kaminom. F117 od 2kW je trosio jedno 50KM struje tokom "najhladnijih" mjeseci. Ovo pod navodnicima posto zima nije bila nikakva, i imao si max 10 dana mjesecno sa vanjskom temperaturom ispod nule.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Po meni odnos cijene i sta dobijes ispadne sa vaillantom, ima ih u luk-u. Što je najbolje i poslje dužeg korištenja ne promijeni boju na mjestu gdje izbacuje topli zrak.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam kupio inverter klimu. Trosi puuno manje od konvektora a grije bolje. Doduse ja dogrijavam stan klimom i prakticno ne osjetim na racunu. A kum se grije na klimu, znaci citav stan u kuci, 24/7 radi klima i nikad preko 180KM racun, a jos je tu kuhanje, bojler i masine... U glavnom, inverter klima najbolja varijanta za grijanje na struju definitivno. Malo poskupa na pocetku ali brate milina kako grije a malo potrosi.