Audigy 2 ZS dekoder

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Anonymous, Dec 24, 2004.

  1. Anonymous

    Anonymous Guest

    Pozdrav svima!
    Imam jedno pitanje na koje već neko vrijeme tražim odgovor.
    Kupio sam zvučnu karticu Audigy 2 ZS no od kad je imam nikako da pogledam neki DVD kako treba. Zvuka jednostavno nema. U AudioHQ sam uključio "Use installed decoder" no kad pokrenem neki file sniman u DD tehnici (radi se o onim trailerima od samog Dolby-ja) ili DTS tehnici uopće nema zvuka. Kad instaliram npr. ac3filter zvuka ima no zvuk nije nešto kad stavim na 5.1, a dobar je kad stavim na stereo. Kad instaliram npr. WinDVD zvuk je OK no to opet nije dekoder koji se nalazi na kartici već WinDVD-ov. U igrama je zvuk u redu.

    Barton 3000+ 1GB rama
    ATi Radeon 9600XT 128 MB
    Zvučnici su Logitech Z-5300.

    Hvala na odgovorima!
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Probaj sa instaliranjem najnovijih drivera
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    opet ti poceo bombe bacat. ako u odredjenim situacijama radi a u odredjenim ne onda nema smisla provjeravati PCI slot. razmisli malo. ali probaj sa novim driverima kao sto rece. mora da si nesto posebno ocekivao od 5.1 zvuka kad si sad razocaran. AC3 (a pogotovo na racunaru) je prilicno bezveze (po meni anyway). probaj i sa PowerDVD playerom.
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    ukljuci ac3 dekoder na samoj kartici isto u HQ kod podesavanja zvucnika instaliranje novih drivera ti nece bas puno pomoci kod 5.1 zvuka jer uglavnom su vezani uz podrsku za EAX hd
     
  5. Guest

    Guest Guest

  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma evo tebi najboljeg savjeta... uzmi quadro linijski dvd koji imaju po 2 godine garancije, koštaju 100km i stvarno su dobri za tu cijenu. garantirano bolji od bilo koje komp kombinacije.

    ili skini powerdvd sa linka gore ili http://www.phazeddl.com
     
  7. Anonymous

    Anonymous Guest

    Da, ali i dalje mi nije jasno kako koristiti dekodere na kartici. Pročitao sam na jednom forumu da bi trebao staviti u opcijama playera da se za dekodiranje koristi eksterni dekoder pa da odaberem Audigy 2 ZS no nisam uspio. No probati ću sa Power DVD-om.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    sve je to u biti softwerski jer kartice ove generacije ne sadrzavaju pravi DD ili DTS dekoder tek ce nova generacija imati ugradjen pravi DD prva takva najavljena je Teratec Dolby Digital Live mislim da se tak zove
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    syss je dao najbolji savjet - nije merak gledati na kompjueru film ni sekunde.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    to sam radio kad je dvd tek izašao i kad su linijski dvd-i bila teška ezotoerija... powerdvd na tv-out, pa sve to na liniju i wooow. sad denon rastura na wide-u i sve skupa izgleda 98 puta bolje neg na kompu.
     
  11. kiboo

    kiboo Novi član

    otvori komp i na kartici imas jedan kao neki jumper prebaci ga suprotno od onoga kako ti je trenutno i to ti je to ja imam istu tu zvucnu i meni tako radi 5.1 savrseno