audio kablovi

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Esh, May 18, 2005.

  1. Esh

    Esh HWB

  2. syss

    syss Veteran foruma

    iliti dobro znana stvar da interkonekt je bitna karika u hi-fi lancu, zvučnički više-manje.

    inače za sve jedan jednostavan tweak... zamijenite onaj crveno-crni 2x0.001 kvadrata kabel :D za puni strujni kabel recimo 4x1mm2 i onda dvije žile spojite na + pol, a druge dvije na - pol. nakon toga poslušajte bas :wink:
     
  3. GV

    GV Komšija

    I potrošite malo više para na zvučnike i stavite ih na šiljke ili na stalke (sa šiljcima naravno) pa onda slušajte bas!
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    to bez daljnjega, ali zamjena kabela košta x puta manje i zato sam ga naveo kao "usputni" tweak.
     
  5. GV

    GV Komšija

    U principu da, vjerujem da se mogu kupiti za jedno 20$ set za dva zvučnika, najjeftiniji Kimber kablovi su 3-4$ za metar, ali iz vlastitog iskustva znam da i najjeftiniji ozbiljni zvučnik oko 200-300 KM par(ne plastikaner za kompove) puno dobija stavljanjem na konuse ili sl. mnogo osjetnije nego zamjena kablova koji bi trebali biti slijedeći korak. Mogu ti reći da ti nekad zavidim na mjestu življenja samo zbog prodavnica audio tehnike, barem možeš pasti oči.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    eh još da imam vremena past oči :D

    ma zadovoljan sam ja i sa ovim doma, tako da bolje ni ne želim ćut :D

    ma kažem uzmeš običan strujni (ppr valjda) kabel, spojiš ga kako sam napisao i da vidiš.