AUSPIS DDR2 800

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Feb 23, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Freezer je bolji od 9500 Zalmana. ;)

    I nije ga uopce tesko nac, ima u plusu.
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    Sve i da je bolji kada samo pomislim kako je montirati freezer na plocu zlo mi je isto kao i box hladnjak nikada neznas dali puca ploca ili prolaze one zabice kroz nju.
    Mada kad imas pravo rijesno kuciste temperature su sa zalmanom odlicne 32 stepena probavao sam i freezera i jos par hladnjaka sve je to u stepen dva tako da mi je vaznija montaza od te male razlike.
    Sto se tice Plusa nemaju freezer 7 za Intela nego samo onaj za AMD-a
    tako da to otpada.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    freezeri imaju "stock" clip... ne znam u čemu je točno problem :|
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ne moze bit jednostavnija montaza. I 64-vorka i 7-ica se montiraju isto kao i stock cooleri.
    To je jos jedna prednost freezera,
     
  5. Predator

    Predator Aktivista

    Kako nekontas debilno intelovo montiranje, koje se svodi na pritiskanje ko konj onih zabica da produ kroz rupe na ploci, savija se pola ploce.
    Drugo je kod AMD-a imas zakacke i dovidenja, zato volim zalmana lijepo zasarafis i nerazmisljas hoceli nesto puci ili ne.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    rofl za intela... pa to je najbolji clip ikada.

    šta misliš da sad svi izdaju nove verzije kulera sa intelovim clipom zbog šale ili zato kaj su ljudima dosadili backplate-ovi i sl. govna?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ploca se mozda savije ali nema govora o pucanju.
     
  8. Predator

    Predator Aktivista

    E jebi ga ja znam par ljudi kojima je doslo do pucanja vodova na ploci, ko je lijen da izvadi plocu iz kucista neka se zajebava i moli boga da mu ploca prezivi.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, ubijedili ste me, uzet cu onda 2GB te Auspis meme, valjda ce moci sa njom E6300 radit na jedno 3.2 GHz , ne moraju nikakve ekstremne postavke latencija biti :roll:

    PS: A moze li kod tog Slavoljuba staro + doplata za novo , ili?
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    pa 1GB ddr2 667 mhz kingmaxa je 122 km bez pdv,3 god. garancije ofkors, nije to puno
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad je E6300 na 3,2GHz mema je na 900MHz, sto taj Auspis mozda i ne moze.
    Zato ti kazem da kupis E4300, moci ces ga vozit i na 3,6GHz a da ti mema ne bude ogranicavajuci faktor.

    ROFLMAO za ovu doplatu :lol: :lol: :lol:
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa valjda mogu smanjiti brzinu rama, kao sto sada svoj DDR400 mogu staviti da radi na 333 MHz il manje?

    Sto se tice ROFLMAO: Nemoj se smijati , negdje sam na ovom forumu procitao da to moze, zato i pitam :oops: :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije fazon na intelu to radit. Gubis na performansama ako memorija ne radi 1:1 u odnosu na FSB. Dakle mora bit sinkrono.

    Kod K8 je druga prica...tu ionako ni dual channel ne igra veliku ulogu...
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    OK, onda uzimam Kingmax na 800 , hvala svima. ja i vi me izvozaste :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, ni on ti mozda nece radit na 900MHz koliko ti treba da bi E6300 radio na 3,2GHz. Jer je to u stvari 667MHz DDR2, koji na nesto visem naponu radi na tih 800, te su neke razlike i u latencijama(ne znam sad napamet) :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    E hebo ga mish, hajde Stevie reci ti sta bi uzeo a da zelis da clocknes pofino proc : 6300 i 2GB Kingmax DDR2 na 800 GHz ili 6300 i 3GB DDR2 800 Auspis??
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne bih ni kupio E6300, to je glavno.

    E4300+2x1GB Kingmax 667MHz meme. Cooler - minimalno freezer. Najradije stari Big Typhoon, bez onog "VX".
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    A zasto ne bi?? Pa razlika izmedu njega i 6300 je cvaja
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos bolje, to ti je odmah 20KM vise za nesto drugo, cooler recimo.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Slusaj, imam ja lovu i za cooler i za Chiefteca od 400W, samo sam u dilemi da li ce mi biti bacanje para ako kupim Kingmax umjesto Auspisa (ako sa oba modula mogu super clockat - onda bi mi Kingmax bio bacanje para), kontas?