AUSPIS DDR2 800

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Feb 23, 2007.

  1. Predator

    Predator Aktivista

    Probaj ja to nisam dirao nema bas nekog velikog uticaja kod Intela.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, hvala ti puno.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    1. normal - vrijeme reakcije cpu venta u odnosu na promjenu cpu temp
    2. normal - ovo ne shvaćam ni ja... nagađam da je prigušenje glasnoće cpu venta
    3. always - mislim da ti ovo stoji umjesto automatic, stavi tako i onda kada upališ svaki put komp zavrti ti sve ventove, pa ih stiša... matična malo istraži koliko još ima fore :D

    da, skini bios i flashaj veoma je trivijalno na intelu.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Flashovao sam ga vec, jer dok to nisam ucinio u BIOSu nigdje nisam mogao provjeriti temp proca. Temp je sada ok, procesor nakon 12 sati redanja u MAXu ne prelazi 44 C, al jezgre budu na 55 C (Na AMD 3500+ je jezgra znala biti i na 78 C)
    Samo prava tuga da na Intelovim plocama je nemoguce clockati proc, tj. nema nigdje da se podesava FSB, mnozitelj i ostalo :(
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: pa sto si kupio intelovu maticnu.....?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Zato sto mi je stabilnost na prvom mjestu. Prvobitno sam zelio kupiti ASUS P5B ali je nisu imali, a Abit plocu nisam htjeo (dosta raje na forumima se zalilo na njihovu nestabilnost, nekompatibilnost sa raznim memorijama itd.), a neke druge hebene overclockerske ploce su bile preskupe i masile moj budget. Ma kad ovih 2.4GHz budu nedovoljni lako je uzet kakvu OC plocicu :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    po meni je intel trenutno #1 što se 775 ploča tiče... ostali mu stvarno nisu do koljena.

    hoćeš oc... kupi badaxe :wink: