Autoplin LPG

Discussion in 'Generalna diskusija' started by pac, Mar 27, 2015.

  1. pac

    pac Komšija

    Znaci plis za atiker, koliko si platio ugradnju? Gdje si uradio atest, jučer sam kupio auto i predo potrebnu papirologiju za registraciju u BSO su mi rekli oko 250KM atest i da se uvede u saobracajnu. Ima li gdje povoljnije?
     
  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Prosle godine uradio ugradnju, sekventni ti ide vec od 800 KM, ja sam uzeo bocu umjesto rezevne gume (dodatno se placa) + odmah odradio atest kod njih (mislim da je cijena bila oko 180), odradio vanredni tehnicki i upisao u saobracajnu (morao preko granice pa sam to sve uradio prije registracine) i mene je izaslo sve ukupno kako se sjecam oko 1050 km.

    Nakon ugradnje i predeni otprilike 1000km dobro je doci do njih da provjere ima li kakvih ostupanja na mapi i da je koriguju.
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da li je moguće ugrađivati sekvent na motore sa direktnim ubrzigavanjem tipa FSI, JTS i sl.
    Ja kontam ako bi mijenjao auto ići na 1.4 ili 1.6 klasične motore ili čak 1.2. sa direktnim.
    Pa me zanima da li to ide sa navedenim motorima, i da li su isti preslabi za plin.
    BTW kvalitetan i jeftin plin toče iza moje firme na Ircu tj u Rudarskoj, skoro se otvorilo, dosad je bila samo distribucija.
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Moguće je, ali i košta. Druga je izašlo 3k KM s nekim extra stvarima, računaj oko 2500.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Injektori su glavni problem. I to kad se uradi opet se trosi odredjena kolicina benzina, samo sto je smanjena na minimum. Pored svega injektori su jedna velika zajebancija, bolje je uzeti klasicni motor i zbog odrzavanja i zbog mogucnosti ugradnje LPG. To sto direktno ubrizgavanje daje vecu snagu i nizu potrosnju imho ne vrijedi dovoljno.