Avanture, par najboljih

Discussion in 'Igre i konzole' started by monK, Jan 5, 2009.

  1. monK

    monK Komšija

    Igra li to neko ovdje, da mi preporuči neki top 5...Što komplikovanije priča, što teže zagonetke...
    Klanja, silovanja, masoni, teorije zavjere, okultizam. lud'lo i tako ti fazoni...i niski hardverski zahtjevi (po mogućnosti)... :mrgreen:

    P.S.
    Pozdrav ekipi, od QLive odustajem jerbo nikako da mi proradi kako treba...
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Možda je glupo što ti preporučujem igre iz svima poznatog serijala, ali opet, možda nisi igrao nešto od Silent Hill serijala. Silent Hill 2 je najbolja igra koju sam ikada odigrao. Horror sa veoma jakim zagonetkama i niskim zahtijevima. Svakako odigrati i treći dio dok četvrti možeš zaobići jer nije čemu.
     
  3. monK

    monK Komšija

    Probao davno na PS1, truba priča...

    Next....

    Brije me ovaj jedan na stvari sa Lovecraftovim motivima...Tak' da bih taj teritorij najviše volio ispitati.
     
  4. extibo

    extibo Komšija

  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Silent Hill 1 (PS1) kao i Silent Hill 2 (PS2) imaju eksta priču.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Silent Hill 4 je beton, ne zna Hansel šta priča.
     
  7. monK

    monK Komšija

  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Problem je što ta igra zapravo i nije trebala biti Silent Hill nego se radila kao neka zasebna, nova igra i nigdje u priči nema povezanosti sa prijašnjim nastavcima, kao što je slučaj sa prvim, drugim i trećim dijelom.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

  10. Esh

    Esh HWB

    Nisi specificirao da li trazis neke novije naslove ili u obzir dolaze i neke legendarne avanture?:)
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    The Curse of the Money Island :D (aa kad se samo sjetim onog "dvoboja" sa gitarama... uh)

    Inace meni je fina bila i Syberia, oba dijela, pa mozes i Secret files: Tungusku probat, pa zatim Penumbru, (ona po epizodama izlazi, mislim da ima uvod +2 epizode) i eto :D

    edit: Fahrenheit obavezno!
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    jbt neki ovdje preporucuju survival horror igre,neki klasicne avanture tipa The Monkey Island,ne znam ni sam sta treba preporucit -.-' jos samo da neko uleti sa tomb raiderom i to bi bilo to :roll:

    Still Life,The Ship vidim da nisu navedene,pa provjeri da li ti one odgovaraju :)
     
  14. monK

    monK Komšija

    Still Life me oduševio, i općenito igre takvog tipa tražim...ako je The Ship nešto slično rado prihvatam...

    Silent Hill i te stvari > zdravo...Fahrenheit mi je k***c totalni...itd.
    Nikakvi refleksi, dakle, nikakvo sumanuto lupanje po tastaturi, logika i priča - isključivo...
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jack Keane, to sam zadnje igrao a da je novije, sasvim pristojna avantura uz dosta humora.
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Broken Sword serijal, Syberia, The Last Express, The Longest Journey
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Jo ovog gore Silent Hill i avantura, najslabija karika mjeseca januara :lol:

    Burageru, burek je najbolja avantura, onda idemo dalje. Probaj Darkness Within (imam je, pa ako hoces...), Myst serijal je totalno razjebavanje sto se tice underground efekta (nekomercijalizam). Prosurfaj malo ove naslove. Imam obje Syberie kao i Monkey Island (4 ja mislim).
     
  18. gilla

    gilla Aktivista

    De se ponisti molim te,taj fahrenheit ima bolju pricu od still life a da ne pominjem laru :lol: .
    Da se indigo odradi malo bolje graficki za danasnje standarde bolji je od 90% igara koje izlaze.
    Zar nemas nekolika refleksa :lol: pa da bar probas igru.Koliko se sjecam nema bas puno refleksnih situacija :lol:
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Čovjek je tražio neku avanturu sa zagonetkama, okultizmom, klanjem i sličnim sranjem a Silent Hill je upravo utemeljen na tome. Doduše, slažem se da ne spada u žanr ''avantura'' ali ispunjavao je sve navedene uslove pa zašto ne probati.

    Zbogom!
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    I god of war po tvojim standardima spada u avanture :lol: