1. smiley

    smiley Novi član

    Koju temperaturu Barton 2500 ne bi smio da predje? Kod mene je temperatura 50-52 stepena kad nista ne radim. Da li je to OK? Hvala. :?:
     
  2. strawa

    strawa Aktivista

    s obzirom da nije opterecen to je previsoka temperatura, javi koja je temp. poslije 1-2h opterecenja (100%)
    mozes malo popravit stvar ako ubacis dodatni ventilator u kuciste, mozda spadne i do 4-5 stepeni)
     
  3. BoLa

    BoLa Aktivista

    Tempreratura crkvanja je 85 C kolko se ja sjecam
     
  4. smiley

    smiley Novi član

    Kad opteretim masinu (zesce) temperatura se podize za 10-11 stepeni. :shock:
     
  5. strawa

    strawa Aktivista

    to je vec previse, to nije unutrasnja temp. nego temp koju procjenjuje senzor ispod cpu-a, sto znaci da ti unutrasnja moze biti i za 20 step. veca, uglavnom radi na tome da je smanjis
     
  6. smiley

    smiley Novi član

    OK, hvala puno. Ovo mi je prvi procesor koji nije Intelov, pa moram malo da se raspitam. :D
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    a koji cooler imaš na cpu? koje je kućište? koliko ventova na kućištu?... uglavnom 50C pri full loadu i nije tako puno, ali ovo je već 60-65C...
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    puuuuuno je to. Izgleda da ti je to neki shrot cooler (aluminsiki) bez ijednog venta sa onim malim JNC kucistem (iako pise da je MIDI izgleda kao MINI :D).
    Poradi ti malo na tome da spustis temp.
     
  9. Xan

    Xan Aktivista

    ja sam nedavno samo prebacio cooler sa Durona 1GHz koji je radio idle pri 45°C na Barton 2500+ i on radi na 32-33°C idle :wink:
     
  10. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ti čuda, a meni trenutno temperatura (mada mi je i trenutno prilično hladno u sobi zbog otvorenog prozora) je nekih 26 stepeni :)
     
  11. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Kod mene sad sa zalmanom je 37 a upalio sam ga prije nekih 15 min muzika svira normala i evo imam 9 web stranica otovorenih.

    Jos nesto bas sam se bavio koliko je u ful loadu i to pri visokim temperaturama u sobi toliko visokih da sam se poceo i sam znojiti i tem mi nije presla 49 C nikad.

    Sad jel mogu dici bartona na 3200+ a da se temp znacajnije ne promjeni
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Idle - 32-33°C load - 35°C . Stanje kompa vidite u potpisu, sa tim da je kuciste zatvoreno i imam dva venta 1 80mm na 7v koji je tocno iznad procesora i ispuhuje zrak i jedan na 80mm na 7v na stranici koji upuhuje zrak.
     
  13. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    pa ti imas vodeno ili se varam
     
  14. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Definitivno Pentium.

    Možeš podići Barton na 3200 (2200) i temperatura se neće osjetno promjeniti.

    Ako imaš u Biosu postavke procesora automatski na 3200 (mislim na oznaku) onda ga slobodno postavi tako.Ram nek ti radi na auto i onda ćeš dobiti i DDR400 koji radi paralelno sa sabirnicom procesora .

    I kad to dvoje sabereš i oduzmeš pa zatim podjeliš pa uvrstiš u jednačinu sa dvije ne poznate skontat ćeš da si računar nabrijo za otprilike 25-30 % bolje u perfomansama.