Baterija na SE k770i

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by paradox_666, Nov 8, 2009.

  1. paradox_666

    paradox_666 Novi član

    Prije 2 dana kupio sam SE k770i nov. napunio sam bateriju prvi put se punila oko 10 h tj ostavio sam je da se puni preko noci. E sad me zanima ima li ko iskustva sa ovim telefonom. Zanima me konkretno koliko traje baterija tj koliko mogu ocekivat vremenski da izdrzi sa umjerenim koristenjem. Trazio sam po netu ali ne mogu nigdje da nadjem konkretno koliko traje. Svaki odgovor je dobrodosao! :D
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je nekih 900mAh, trebalo bi ti biti izmedju 3 i 7 dana, ovisno o tome koliko koristis mobitel. Ja bih ciljao na malo jace od 5 dana, W880 je imao slicnu bateriju ja mislim, i otprilike mi je toliko trajao.
     
  3. paradox_666

    paradox_666 Novi član

    LOL :D a de mi reci znas li mozda oko formiranja baterije citao sam na netu da litium-ion baterije nije uopste potrebno formirati ??
    Kada sam kupio telefon u shopu su mi rekli da je potrebno 3 x 10 h puniti telefon da bi se formirala?
    Ovo mu je tek prvo punjenje sinoc sam ga stavio i jutros skinuo sa punjaca otprilike nekih 11 h se punila. Kako je ispravno uraditi? :!:
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    Skroz ispraznis bateriju, dok se mobitel ne ugasi, onda ga punis 10h i tako 3 puta.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Litiumske baterije nema potrebe formirati s obzirom da nemaju memoriski efekat.
     
  6. paradox_666

    paradox_666 Novi član

    Znaci nije bitno kada i koliko dugo se puni ??
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Nije bitno, to je nekad vazilo za ni-cd i ni-mh baterije.
     
  8. paradox_666

    paradox_666 Novi član

    a da li je istina da Li polymer baterije postizu svoj puni kapacitet tek nakon nekoliko punjenja ?? Jer sam se ja malo presao nisam vidio da je kod mene dosla li polymer baterija:S to sam skuzio tek danas kad sam malo bolje pogledao telefon :S kakva je situacija sa njima:S tj koja je razlika ?