Baterije ili Punjac za Baterije (Mis + Tast.)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Apr 16, 2010.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Prije malo vise od 2 mjeseca sam kupio Logitech MX 3200 set. Uz set sam naravno dobiobaterije Duracell, one normalne AA baterije koje se mogu kupiti bilo gdje. Baterije u misu su pri kraju, ali kad restartujem mis, pise da su baterije OK, tako da cu izvuci SVE iz njih 8)

    Moje pitanje, da li da kupim neke skupe baterije koje se ne mogu puniti, ili ipak da kupim punjac za baterije, koji kosta ja mislim negdje oko 30ak km. Nisam siguran za cijenu.
    ILI DealExtreme i njihov nekakav punjac za baterije, sa kojim, nadam se, necu kucu zapaliti :D

    Hvala!
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Nisam upućen koliko su ti te baterije trajale. Ali ako hoces neko rjesenje na duzi period uzmi punjač sa baterijama. A nemoj se previse oslanjati na ta imena i proizvodjace. Ja sam za dig. aparat koristio Duracel AA i nisu me nesto odusevile tako da sam uzeo punjač sa dvije baterije i to mi je ispalo kao bolje rjesenje.

    Npr. Uniross Hybrio (koji zadrzava kapacitet) sa dvije NiMH 2100 mAh kosta 20 KM. I sasvim je dovoljno.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    pa trajale su nekih 3 mjeseca, kao sto i pise u uputstvu od SETa. Za Tastaturu traju 6 mjeseci, jer se logicno vise mis koristi.

    Hvala na tom savjetu koje da uzmem, ako ima jos neko prijedlog, samo pisite ;)
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    nisam siguran da li jos uvijek imaju, ali pred novu godinu kupih 4 AA sanyo eneloop baterije i punjac u ct shopu za 30km, zasad jako zadovoljan
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    U Teleopticu imas Panasonicove po 2400mAh odlicne baterije, koristim ih u foto aparatu i sony izguraju oko 100 slika sa blicem dok ove panasonic 220-250 glatko.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Vrhunske baterije. PREPORUKA. :smt002
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Sanyo baterije su medju najboljima, a vecini su broj jedan. Svakako, kao sto rece nivla, gledaj da uzmes te ako budes imao priliku.
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Najisplatnije je uzeti punjive.
    Najbolje mozes proci na DX-u.
    Uzmi si Soshine ili eto Sanyo i neki najobicniji AA punjac.
    Po mogucnosti uzmes 4 komada i vazda si siguran.
    Uvijek imas jedne pune...
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    OK, znaci ipak da uzmem neke kvalitetne i markirane punjive baterije ! (odluceno)
    Punjac - da li da uzmem kod nas i gdje, ako ne da uzmem na DealExtremu ?
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    ja sam ove eneloop kod nas vidjao sa punjacem zajedno, i kako rekoh u ct shopu bile 30km 4 baterije plus punjac, ako me pamcenje dobro sluzi ovih eneloop ima u novom robotu u onom cd shopu na prizemlju i cijena je 30km 2 baterije plus punjac
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  12. JaLa

    JaLa Komšija

    ima li razlike izmedzu 2100 mAh i 2400 mAh ili 2700 mAh ili koliko vec ima... Mislim da li je velika razlika, ili mogu slobodno uzeti ove sto je nivla spomenuo ?

    Hvala jos jednom :D
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Ima samo izmedju prizvodjaca kod nekih ova od 2700 u stvari je slabija nego kod drugog ova od 2100 stvar je samo ko vise laze.
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    HAH, a predpostavljao sam :)
     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    2100, 2300, 2700 mAh ili mili amper sati je zapravo kapacitet baterije. Znaci duze ces je puniti, ali ce duze i trajati...Svakako da treba ici na vece kapacitete, ali nije greska i ako uzmes 2100...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    AMDprocessor Malo mi nije jasno zasto su ti kratko trajale na misu. Ja imam mx620 i baterije koje su dosle (ne znam model) su trebale trajati preko 300 dana. Tako je setup pokazivao. Samo sam ih ja za nesto drugo iskoristio, ako se ne varam za dig aparat ..i potrosile se.

    Sada ubacujem punjive ..imam 3 para. Dva po 2700 mAh i jedne od 2100 mAh. Kao sto ti je receno, to je kapacitet baterije. Sto vise miliampera, to duze traje.

    Ali.. meni ne odgovoaraju ove od 2700 jer su osjetno teze nego ove od 2100. Jednostavno mi mis zapinje (koristim po "dasci", nemam pdloge) tak oda sam se prebacio na ove 2100.

    I ako budes imao punjac koj ne pokazuje kada su baterije pune, onda priocitaj na njemu koliko mAh daje po satu. Tu cifru podjelis sa kapacitetetom baterija i toliko ih punis.

    EDIT: I da.. ako treba preporuka, ja koristim trenutno GP 2100, ove:

    [​IMG]

    Kod sebe ih imam vec koju godinu i koristio sam ih aktivno za dig. aparat. Znao sam ih puniti i na prekide. Stavljao i skidao sa punjaca kako sam stigao. Prije 2-3 dana sam ih napunio i stavio u miš. Trenutno setpoint pokazuje jos 89 dana.
     
  17. JaLa

    JaLa Komšija

    Meni je ovaj MX 600 i u Set Point-u pise samo da su baterije OK ili Good, ne pise broj dana ili sati... nazalost.

    Hvala na preporuci, ev nasao sam u kuci Kodak baterije, pa sam njih stavio. A naravno, uzet cu punjac i baterije ovih dana pa javim...
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    Nasao sam neki punjac za baterije, tako da cu kupiti samo baterije, i to Sanyo.

    Znaci punjac nema veze koji je i sta je ?
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    U biti, nema.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ima veze koji je punjac...to jest da li je za punjenje NiCd ili NiMH baterija.
    Znaci za Sanyo ti treba NiMH punjac.

    Jer ako je to samo NiCd punjac onda bi mozda imao problema sa punjenjem NiMH baterija.
    To jest moguce je da se ne napune do vrha, ili se mogu prepuniti, nikad ne znas, to ti je ko kocka.