Baterije ili Punjac za Baterije (Mis + Tast.)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by JaLa, Apr 16, 2010.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    nicd su stare baterije...sumnjam da ima punjac za te...
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    u comtradeshopu 4 sanyo eneloop baterije sa punjacem 34km, zasto komplikovati, kupis i miran si bar 2g, baterije dodju napunjene i spremne za upotrebu
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    zasto komplikovati :S
    zasto davati 20km vise ako vec imam punjac ovdje...

    btw. punjac je za NiCD i NiMH, ima ona "puljka" pa se moze birati :)

    Ok, hvala uzet cu baterije za koji dan.
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nemoj uzimati baterije u TechnoMarketu.
    Ja sam uzeo Duracell navodno 2650mAh i nista ne valjaju. 2 su bile oko 13km
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma uzet cu Sanyo i nista drugo :)
    Hvala ti
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uzmi one sa manjim kapacitetom. Naime kod NiMh baterija vremenom napon opada i ako se ne koriste tako da ce se za ta 3 mjeseca isprazniti same i ako ih ne koristis. Pa ti je bolje uzeti manji kapacitet jer ces ih onda i brze napuniti a i jeftinije su. Veci kapaciteti su za vece potrosace a ne za tako male, bar sto se NiMh baterija tice.

    EDIT: Ufff tek sad vidjeh koliko je star zadnji post, ali eto moze kome drugom koristiti :)
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma nema veze... Baterije Sanyo 2000 mAh sam prije 3 dana kupio, 4 komada - 22 KM
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Ako nije tajna gdje si kupio?
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Foto Zunic BBi Centar na -1 spratu!!!
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    Usput da dam mali review :D

    Napunio sam 2 baterije sa nekim starim punjacem, i dan danas drze u misu :)
    Punio prije 2 mjeseca
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Duracelove alkalne kod moje zene traju 8-9 mjeseci to mi je bolja varijanta od punjivih koje imaju vece samopraznjenje.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ima i za samopraznjenje rjesenje. Treba uzimati LI-Ion a ne Ni-Mh baterije.
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Li-ion baterije su superiornije u svakom smislu.
    Svi noviji uređaji to koriste ali zbog tradicije koristenja starih Ni-Mh baterija dosta uređaja jos uvijek ih koristi.
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    Da vratim temu u zivot.

    Set (tastatura + mis) marke Logitech model MX3200. Kupio podavno i naci cu racun pa cu staviti tacno kada sam kupio. Od kako sam kupio NIKADA nisam imao potrebe mjenjati baterije na tastaturi (4 komada). Stvarno ne mogu da vjerujem, i dan danas drze... Koristim oko godinu dana ako se ne varam.

    Mis, jer se naravno mnogo vise koristi od tastature, baterije "Sanyo Eneloop" puni svako od prilike 2 mjeseca, preko nekog no-name punjaca za baterije.

    Logitech - svaka cast :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li mozes stimati profile na misu za odredjene programe ? Ili je isti setup tipki za sve.. .

    Vidim mis skoro isti kao mx620 osim sto ima jednu tipku vise. Pa kontam mozda da i sebi uzmem a da mis ostane kao rezerva.
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    u SetPointu ima Game Detection koji mozes ukljuciti i ono jbg., svaku tipku nastimas sta ce raditi...

    za te profile za odredjene programe nisam pokusavao niti nasao u SetPointu
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim po slikama da nema a to mi mnogo treba.. steta.
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    jbg. Ja to ne koristim i ne treba mi.
    Inace, ovaj set je super. Preporuka svima
     
  19. Ninja

    Ninja Komšija

    Zavisi koji je miš spojen na kompjuter. Ja imam malo stariji MX1000 i za njega ne mogu naštimati profile za razne programe. Kad na kompjuter spojim MX620, bez ikakvog čačkanja dobijem te opcije.

    [​IMG]
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Mene interesuje ovaj desktop. Kada bih ga uzeo pa nekada zamjenio mx620 sa ovim desktop-mišem, da li bi imao stimanje profila za razne aplikacije.

    Ali kao sto se vidi na slici, nema te opcije:

    [​IMG]

    Ne znam samo sta bi se desilo kaqda bi instalirao recimo setpoint za mx620 ili nekog drugog ligija koji ima takve postavke.

    Reicm oda moze i mx rev ima taj.. pforil "štimung".