Baterije

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by bhd, Mar 17, 2016.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije pametno. Skoro uvijek su u pitanju kopije, mada sigurno ima i originalnih, samo sto je to tesko znati.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam narucio za stari HTC Desire S pa cemo vidjeti, neka drzi pola dana dobro je, roditelji ga koriste ponekad. Ova sada originalna je degradirala skroz.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ok je uzet za ove starije telefone, ali na novijim ne bih riskirao. Baterije se znaju i zapaliti.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja, kod mene nexus, hm, pa ajde recimo nekim normalnim koristenjem od 8-16h izdrzi, ali vec tada bi trebao recimo da ga punim.
    Ono javni se, baci poruku, ne igraj se , ne visi moze i do 16h.
    Ipak nexus 6 :D Pa kontam vec me iritra to punjenje 2x dnevno
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma




    nedavno sam na letio na ovaj video, i sad fakat vidim kako je to ozbiljno kad eksplodira baterija, naravno neće se sad udarati u bateriju čekičem kao na videu, ali kad pročitaš da su ljudi dobili opekotine, onda ovaj gore video i pokazuje šta čovjek može očekivati
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. bhd

    bhd Veteran foruma


    Pa saka baterija ima vijek trajanja kao i broj punjenja.
    A znas nas, bila ne bila prazna mi postavljamo na punjac.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne. Najgore za bateriju je ostavljati preko noci na punjacu. Ja to ne radim vec dugo (otkako znam za to).
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Uopste ne tvrdim da je ispravno, ali ja tako punim mobitele od Nokie N Gage i jos nikad nisam kupio drugu bateriju za phone, ali isto tako uopste ne pokusavam da izguram dva dana sa jednim punjenjem.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Kad se napuni , prestane punjenje (punjač se negrije tada) ! Tako da to i nestoji baš , neko tvrdi suprotno , to je ista rasprava da li koristiti punjače sa 1,2mA itd itd na bilo koji mobitel(tablet) ! Mislim da nešteti ostavljanje preko noći!
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno, prestane. I pocne kroz koji minut, pa dopuni ono malo sto se potrosilo. I tako desetine puta u noci. Na mjesec se nabere mnogo.

    Za punjac je nebitno imao punjac od 1.2mA ili od 300mA. Mobitel ce se punit onoliko koliko je limitiran.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Neznam, ako ne stavim mob na punjač, nemogu ni zaspati, jer nemogu zamisliti dan da počnem da uzmem telefon i idem obavljati šta već trebam, i da se moram misliti jeli mi baterija na 50% ili manje. Navika ostavljanja mob preko noći je od prvog smartphonea kojeg sam imao, i da sam nešto štetno vidio ili primjetio u tome, nisam, jer kad tad baterija otići i oslabiti, punio ga ovako ili onako.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moj Note3 kupljen u Oktobru 2014te. Od tad pa do danas puni se svaku noc i ne buni se. A cesto puta bude preko 70% kad ga stavim na punjac. To su neki neaktivni dani.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    I otkud to da se baterija stalno prazni i puni preko noci?
     
  17. black

    black Komšija

    Ja sam nedavno sa AliExpressa narucio Li Ion charge conntrolere , pune tek kad napon celije padne na 4,0V. 4.2V je puna Li Ion celija.
    Kod telefona je vjerovatno ista situacija.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dok god je na punjacu telefon vuce energiju sa punjaca za svoje potrebe, znaci baterija na sebi ima chip koji iskljuci punjenje baterije i ostatak noci telefon je na energiji iz punjaca i nema potrosnje baterije osim neznatnog samopraznjenja.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest na punjacu, ali i tada ide sve preko baterije. Nije da si izvadio bateriju pa spojio direktno na punjac.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako rekoh chip na bateriji iskljuci bateriju i nema ni trosenja ni punjenja.