Batman: Arkham City @ Gadget.ba

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Dec 5, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://gadget.ba/view/2603/batman-arkham-city-recenzija
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ouu, ovu ideju pozdravljam!!

    U buducnosti dodati jos video recenziju (frapsom snimiti par scena i procitati vec napisani text) i onda je sve perfektno!

    Btw, fali score (0-100 npr) i 'final words'?
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam protiv score, samo dodati na kraju u kratkim crtama pros/cons :) Da vam se ubuduce omakne jos koja reca :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Bit ce u narednom periodu recenzije igara redovno, pa eto, da to odmah rascistimo :) Ostale ideje su takodjer na mjestu.
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Jooj Vedo, kud score, ja se taman obradovao recenziji koju mogu napisati bez da razmišljam o ocjeni :D (ako je baš želiš - 100/100, 10/10, A+ itd. da parafraziram jednog stranog kolegu sa No High Scoresa). A zadnji pasus (prije napomene) je trebao biti u tom final words fazonu, plus kontam da je očigledno kako hvalim igru na sve strane :)

    Ali eto, Enis je šef, pa ćemo vidjeti šta on kaže. Ja sam protiv ocjena, ali neki final words fazon na kraju mi zvuči prihvatljivo :)
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ovo se odavno čeka, još od otvaranja Gadgeta i ITpro :D
     
  7. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Ako baš nećete stavljati score, onda stavite thumbs up i thumbs down?
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    e svaka cast :) ko da si procitao moj mail, koji sam ti poslao tokom nagradne igre :) :) zaista su falile recenzije igara.

    Ne bi bilo loshe da se ubaci nesto tipa glasanja, ili da mi sami ocjenjujemo igru. Ipak ocjena recezenta je ocjena jednog covjeka. Vjernija ocjena bi bila kad igru ocjeni 10 ili 1100 clanova foruma :) ili mozda da se ubaci kakav Pool sa par odgovora (Extra, Odlicno, Dobro, Ne valja... :))
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    I onda bi došli fanboyi koji bi dali najveću ocjenu, te hejteri koji bi dali najmanju, što bi ti činilo recimo 80% glasova, a onih 20% se više ne bi ni primjetilo u tome :)
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Naravno da bi glasanje trebalo biti zatvorenog tipa tj. 10-20 ili više članova "žirija", svejedno koliko, ali da su provjereni, ozbiljni i krajnje objektivni prilikom ocjenjivanja! :smt002
     
  11. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Nismo valjda Pelikan i ja jedini koji ne želi ocjene? A i radije ću gledati subjektivne recenzije, nego neke pokušaje "objektivnosti". Jer ovako je lakše vidjeti sa kojim recenzentom se i po kojim pitanjima slažeš, pa na osnovu toga procijeniti hoće li ti se svidjeti nešto što je on nahvalio, nego se svađati/nervirati/štagod oko toga zašto je Uncharted 3 dobio 8, a neki tamo PSP fliper 9 na Eurogameru.

    Ali, ideja o nekom alternativnom/pogledu iz drugog ugla na igru, od nekog/nekih drugih recenzenata je dobra, npr. neki fazon Kotaku Gut Checka.
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija

    Ocjena u idealnom slucaju nije potrebna, a alternativni pogledi su mi bezveze, jer to onda vise nije recenzija nego redakcijski samit.