Battery usage vašeg smartphone-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 17, 2012.

  1. kAcA

    kAcA Aktivista

    Hardcore nema sta...

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Moglo je izdrzat i sutra al sam zadnjih 20% namjerno iscijedio jer idem na put
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ispod je jos Facebook, Tapatalk i Worms sa 2%

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Da malo osvjezim temu, Galaxy Note II, baterija vrh (3100 mAh). Prakticno jedina baterija ravna Motorolinim MAXX modelima. Uz zesce koristenje baterija traje dan i pol (WiFi, GPS, povremeno bluetooth, igre i aplikacije, scrren brightness na 70% itd.)
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Baterije..statusi...

    E raja, interesuje me iz vasih iskustava dosad, sa telefonima koje ste imali kakva je situacija sa baterijama.

    Evo da krenemo Redom zadnja tri telefona koja se sjecam tacno baterije

    Htc Desire S sa koristnjem interneta malo manje nego danas bat drzala dva dana.
    Samsung Note 1 dan
    Samsung SG3 80% jednog dana.

    Pretpostavljam da sg4 drzi po dana baterija :)

    Sta je ovo sto noviji telefon kupis, to baterija katastrofa drzi. Znam sve trosi, al majka mu milju izvalis za telefon, baterija ne drzi dok do radnje odes.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Baterije..statusi...

    Ja sa moze se reci intenzivnim koristenjem izguram komotno dva dana na Nexus-u 4.
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: Baterije..statusi...

    Ne znam kako, ali evo, SG3, niti cjeli dan :=) sa koristenjem interneta eto.. 5h cackanjem standardnim, . Inace moze preko dan i po ,samo za pozive...
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    sg3, 1 dan baterija max traje:)

    Ovi novi telefoni uzas...
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Malware na ovoj stranici!
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Sad bi trebalo biti ok.
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Volio bih samo da vidim note 2 u praksi i tu bateriju da dozivim, nemoze mi uci u glavu da onoliki ekran moze 2 dana bateriju da drzi zivom.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Puno je tu do ROM-a. Sa custom romovima se moze autonomija u nekim slucajevima i uduplati.
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Evo mali refresh teme. Nabacih neki dan custom kernel na Note 2 (Perseus, zadnja verzija) i clockirah proc na 1.8 GHz bez diranja voltaze. Ostavio sam stock Samsungov ROM za sad. Nakon toga instaliram jos Juice defender (kupio full verziju) i baterija sada drzi nevjerovatnih 4 dana uz umjereno koristenje (pomalo slikanja, Wi-Fi ili mobile data uvijek ukljucen kad koristim tel., pozivi, poruke, surfanje itd.). Nisam tweakovao nijednu postavku kernela, vec sam ostavio na default. Primarni adut za flash alternativnog kernela, medjutim, nije mi bila baterija vec da izbjegnem eventualni SDS sindrom kojim je bila pogodjena moja verzija eec-a. i Exynos bug.

    Nisam doduse reprodukovao video ili audio sadrzaj, igrao igre ili koristio navigaciju. Brightness je na 55%, boje setovane na "Natural".

    Fazon je u velikom dijelu u ovoj aplikaciji koja ubija sve wakelock-ove kad je tel. u sleep modeu, tako da mogu samo preporuciti. Prethodna app koju sam imao za management baterije (GoPower battery defender) davala mi je upravo kontra efekat, odnosno imao sam brzi battery drain.

    Nakanit cu se narednih dana da smanjim voltazu proca i clockovacu takodjer GPU, pa da vidim nove rezultate. Sve u svemu, nikad nisam koristio phone sa mocnijom baterijom uzme li se u obzir velicina ekrana, bez obzira sto je kapacitet 3100 mAh. Na XDA tvrde da bih sa custom ROM-om poput Omega postigao i bolje rezultate. U utorak popodne sam ga punio i evo jos uvijek je na 44% :shock:
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Sto se velicine ekrana tice, jesi se navikao, jeli ti prevelik note2?
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    [​IMG]

    S4
    Edit
    [​IMG]
    [​IMG]

    2 sata display, oko 30 min razgovora I wifi je stalno upaljen.
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Prvih heftu dana ti bude malo cudno, a onda toliko naviknes da ti je smjesno uzeti drugi phone u ruke, posebno ranije generacije iphone-a i generalno uredjaje dijagonale manje od 4".

    Medjutim, iskreno mislim da je ovo neki limit preko kojeg bi bilo besmisleno ici. Razmisljam vec o Noteu 3 koji je najavljen pred kraj godine, ali ce odluka o kupovini ovisiti iskljucivo o velicini ekrana. Pristao bih na nesto do max. 5,7" i uz uslov da se vise ne povecava dimenzija samog uredjaja.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Iphone 4 ios 6.1.3. Duplo duzi usage time nego na iphone 3g :)

    [​IMG]
     
  17. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Galaxy S3 i9300
    Jelly Bean 4.1.2

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa koristis li ga ikako?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  19. Vector Ing

    Vector Ing Aktivista

    Zasto ne bi koristio?
    Ovo je najduze sto mi je trajala baterija, a inace mi bude oko 4 dana.
    Wi-Fi koristim pola sata do sat dnevno, 2g mreza, pozivi oko sat dnevno, ne igram igrica na mobitelu, koristim 4-5 aplikacija i to je uglavnom to.
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    [​IMG][​IMG][​IMG]


    Novi update
    S4