Battery usage vašeg smartphone-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 17, 2012.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Dajte meni jedan dan te vase telefone da ih korostim kao sto svoj koristim, pa ces viditi kako ode baterija za 15 sati :D. Sta radite sa tim telefonima ostavite u ladici da spavaju :p
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    otprilike, vidis kako pada baterija kad god je upaljen ekran :mrgreen:
     
  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Moze se svuci za 5 sati s4 na nulu, igrice ili wifi + youtube.
    Ali ovo je prosjecno koristenje.
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Prosjecno koristenje je dan ipo maximalno... Znam X ljudi koji imaju S3 i to je to... 5 dana moze, ali u ladici... Pa svi imamo smartphone ovakav ili onakav nije bitno i kome moze trajati 3 dana baterija, a ne 5 ?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa eto pise ti da je bio ukljucen samo 2 sata i 20 min :)
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kod mene na Nexus 4 uzas, svaki dan barem jednom punim :(
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Lumia 920 ako izdrzi dan dobro je. Neka igra + wifi maksimalno 6 sati.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Svako sa danasnjim smart telefonom mora da ga puni svaki dan. Ko kaze drugacije laze. Ili ga koristi kao glupi telefon za pozive i poruke.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam se zalio na status baterije kod L920, par puta napunio do kraja i pustio da se mobitel ugasi, sad evo gura po 3 dana uz umjereno koristenje. Maksimalno bi moglo 5 dana kad bi moralo.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To samo kod tebe, osim ako je umjereno koristenje jedan poziv dnevno :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam vala, koristim ga jednako kao i ranije. Nisu pozivi mjera, najmanje to trosi bateriju. Display, CPU i WiFi/3G, to jede bateriju. WiFi i 3G palim samo kad mi treba, ne ganjam CPU intensive stvari, a display ionako radi na auto settingu...
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Meni mob bude skoro neupotrebljiv bez interneta, tako da Wi-Fi i 3G nikada ne gasim.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Cemu gasenje interneta na pametnom telefonu? Kakva je svrha push notifikacija? Skype? Email? Viber? Ne znam, ali isto da koristis nokiu 3310 i pregledas mejl na kompu kad si u mogucnosti.
     
  14. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nikad ne gasim ni jedno ni drugo

    pozivi gase display cim se javis.

    a vjeruj mi da imam poziva dosta jer svoj mob koristim kao sluzbeni.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Meni traje 1 dan, tj od jutra do veceri, i onda battery critical. Ali provedem sigurno par sati na netu, yt za muziku i dosta surfanja.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Svakako sam uglavnom za racunarom. Ali kad nisam, te stvari mogu provjeriti na mobitelu. Valjda zato sluze smartphone-i.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A i mozda ne zelim da su svi u mogucnosti da me gnjave kada pozele? Kad mi treba Skype/Gmail/Viber, ukljucim ih selektivno.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Telefon punim svako vece. Wifi, BT, Data, App sve mi je uvijek upaljeno i na kraju dana ostatak baterije potroši mala igrajući igrice... Sve u svemu zadovoljan sam...
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo i kod mene: http://imgur.com/a/9jSLZ Imaju dvije najvece stavke, igra ova jedna, wi-fi multiplayer je bio, i ovaj screen time, sad se malo manje igram na poslu ali ovako navece surfam i to. Uglavnom moze sad izdrzati preko dana, da prenoci dvije noci sto i nije tako lose, ali sa nekom "polovicnom" upotrebnom. Kad sam kod kuce vise ga forsiram :D
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ima li ko da "vozi" HTC One da uporedimo battery life?

    [​IMG] [​IMG]

    Izguram cijeli dan uz ovaj screen on time (auto brightnes), wifi uvijek upaljen,whatsapp, viber i face u backgroundu uvijek (ujedno ove 3 aplikacije najvise koristim), push mail 2 accounta, 30-45 min igranja, pola sata poziva, 15-tak sms-ova, malo muzike, 2 sata surfanja... i evo jos 16% ostalo.
    Zanima me situacija kod ostalih, posebno ako su na stock romu, kod mene je custom rom+custom kernel...