Battery usage vašeg smartphone-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by kvaju, May 17, 2012.

  1. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ne mora znaciti. Ja sam vec pisao svoje iskustvo u jednom od prethodnih postova. Prvo trebas doziviti iskustvo sa jednim od phableta i baterijom od 3100mAh ili vise jer se ovi kapaciteti ne mogu porediti sa onim u manjim telefonima.

    Doduse, baterija se jedino stedi kada je telefon stavljen na stand by tako sto se poukidaju wakelockovi koristenjem neke pouzdanije battery management aplikacije. Kada se telefon koristi tu nema price o ustedi baterije, vec je samo pitanje koliko ce sati izdrzati ovisno o intenzitetu koristenja.

    Testirao sam to s jednim LG P700 koji mi stoji kuci i ne koristi se nikako. Otprilike je trebalo 7-8 dana u stand by modu da spadne na 15% baterije. Ukljucen je bio WiFi i GPS, te instaliran Juice defender. Nakon toga sam ga napunio i uninstalirao Juice defender i baterija je trajala "svega" cetiri i pol dana u stand by modeu jer su navedene konekcije u pozadini bile svako malo aktivne iako na sleepu i vjerovatno jos pokoji servis koji je prethodno Juice defender uredno killovao u pozadini.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa zar ti treba da kila konekciju i servise. Meni na mobu baterija traje 3h koristenja na tabletu 5,5h.
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Mozes naravno podesiti svaku vrstu konekcije i servise kako da ga tretira. Ako ti je bitan push za mail, i ako bas moras svake sekunde biti konektovan na razne social network servise, onda ces WiFi vezu svakako ostaviti aktivnom ili mozes npr. podesiti da se aktivira svakih sat vremena i da ostane aktivna 5 minuta dok ne poskida sve sto treba.

    Ali nema potrebe da npr. GPS bude ukljucen nikako ako se ne koristi za navigaciju ili fotografisanje, jer servisi za lociranje ubise bateriju bespotrebno.

    Meni isto licno nista ne znaci kad bi morao i svako vecer ostaviti telefon da se puni, ali je ponekad dobro ako ce baterija dugo izdrzati sa intenzivnim koristenjem telefona tokom cijelog dana ili kad sam na putu i tu je kapacitet baterije najbitniji. Note II je do sada telefon sa ubjedljivo najboljom baterijom koji sam imao priliku koristiti, a bilo ih je.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Jest' da je znam iscijediti za 6-8 sati cackanja ali ovako, neko slabije koristenje, poziv, malo neta, malo kamere i jos koja sitica i ovako zavrsi, Alcatel 995:

    [​IMG]

    Odlican je u standby modu. Recimo da sam sinoc preveo solidno vremna na ovom fudbalo te malo na angry birds a prije toga je opet bilo zezanja na njemu i evo baterija i dlje drzi (doduse i sada je bilo ispod prosjeka u upotrbi ali eto):

    [​IMG]
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Re: Baterije..statusi...

    SGS4 ujutru se skine sa punjaca uvecer ga sa nekih 17-20% opet nakacim, display na 100% dynamic, 3G i WiFi nonstop, price nekih sahatak i po, mozda i duze, poruka nekih 10-15...

    ugl, po mojoj procjeni 30% krace traje nego na SGS3 sto sam imao!!!
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jel stock il je neki custom rom?
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nema za ovaj telefon jos custom romova, stock zadnji firmware, brightnes je bio na auto. Jedva cekam lolipop :D
    Za 6" ekran ovo je spektakularno...
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Odg: Battery usage vašeg smartphone-a

    Gdje ga nabavi ako nije tajna i hau mač? Izgledom najljepši za mene mob uz 5S SG i One m8..
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Mene je dizajn kupio, prelijep telefon, vrhunske izrade i nije ni velik s obzirom na dijagonalu. Ugrabio u BHtelecomu jer nigdje drugo ga i nema za kupiti, crna varijanta cijena je preko 900 ne znam tacno.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    to je brate moj baterija... kad već pljuneš lovu na mob, e onda mora da ima bateriju, a ne njesra koje ćeš svaku noć puniti.

    meni se smučilo s nexusom koliko sam ga platio, a kakvu sam bateriju morao trpiti. i rekao sam više nikad mobitel koji min 2 dana ne može izgurati, taman kupio one neke mini verzije, tipa g2 mini.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    X-Factor, lijepo je sto si stavio da moze drzati toliko. A sta gubis sa tim, da li je to normalnog usage-a ili limitirano?

    Ja na Z3 mogu dobiti i do 30 dana kad stavim "Simple Mode" i reduciram sve aplikacije koje trose, ali to nije realna slika potrosnje. Nego nakon par mjeseci koristenja, komotno 2 dana sa normalnim koristenjem gdje su WiFi i 4g konstantno upaljeni, 2 maila koja se syncaju, viber, swiftkey i jos nekakvih sitnih dodatnih aplikacija.

    Nevjerovatno je koliko se moze ustedjeti ako ides na to, samim ukljucivanjem "Stamina Mode-a" dobijes min 50% (Ovaj mod aktivira wifi i ostale aplikacije tek onda kada ti otkljucas mobitel).
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Nikakav "mod" nije upaljen, ovo je normal usage telefona sa upaljenim wifi i 3g non stop, kad nema wifi onda ide automatski 3g, dva maila, auto sync, pozivi, poruke, viber, whatsapp, tapatalk, flipboard, malo kamere, browsanje chrome, u prevodu nikakve limitacije nisu upaljenje nit je koristena bilo kakva powersaving opcija. Screen on time je impresivan sam po sebi, to je 9 sati upaljenog ekrana od 6". Mogu ja izgurati i mjesec sa ultrapowersaving modom i koristenjem ekrana od sat vremena. Ovo je realan prikaz potrosnje. Koristenje telefona je bilo kao i LG G2 koji sam koristio predhodno a on nije mogao vise od 4 i po sata on screen time sa bilo kakvim romom, sto znaci upola manje... A g2 je vazio za telefon koji ima odlicnu autonomiju...
    Telefon vec ima otkljucan bootloader, root i custom recovery, ali ne vjerujem da to ima veze sa baterijom jer je rom stock i kernel stock.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pogresno sam protumacio screenshot, ucinilio mi se da na 4% imas jos 2d 11h left, pa sam se upitao, kakva je to zvijer. Ja sam primarno ganjao mobitel sa dobrom baterijom, muka mi je vise bila silnog punjenja, ovako jednom u 2-3 dana napunim i rahat, a koristim ga veoma cesto.

    Jednom sam proveo cijeli dan u putovanju pa sam ga koristio nonstop za muziku, igre, brovsanje, i to je jedini put da sam ga morao puniti prije spavanja. Long live nasi telefoni. :)
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo je bilo na 4.3
    Uglavnom izdrži oko 3 dana.

    [​IMG]
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    [​IMG]

    Huawei Y300.Ovo je sa Power saving modom.Bez toga opet moze lagano 2 dana izdurat.Ovo je opet nista u poredjenju sa starim Huawei Y200 koji je lagano mogao i 5 dana na bateriji.

    BTW Reznor koji je to u tebe telefon?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod njega je Xperia M2.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kontam, jel taj telefon uopste koristen?
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Screenshot bez screen on time nista ne pokazuje... :)
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Usage sa ekranom na 5% osvjetljenja deset dana ne znaci nista. :) Jel se vi takmicite ciji je duzi ili koristite te telefone normalno? Kako izgurate 3-4 dana? To sam imao zadnji put na nokii 3310.