Battlefield 1942

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Aug 22, 2005.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pentium 4 2,4 ghz
    256 MB DDR 333
    Ati Radeon 9800se @ 9800pro
    40 GB HDD 7200 rpm

    Ne mogu da igram Battlefield 2 na medium detaljima, nego moram skrooooooz smanjiti na low detalje da bih imao kakav-takav pristojan fps. Šta mi nije uredu, da li je do RAM-a
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Malo memorije

    Probaj nove drivere
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    malo rama. :|
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imam Albatron PX865PE m. ploču koja podržava i DDR 400 RAM. Ako bih, npr. stavio još 512 MB DDR Ram-a (400 mhz) i + Ram koji imam (radi na 333mhz) bi li jedan modul radio posebno na 333mhz, a drugio od 512 Mb DDR na 400mhz ili bi bilo nešta skroz drugo ?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    radili bi na 333 jer ti proc ima 533 fsb (vjerovatno)
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    jezgra procesora je northwood
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nema veze ništa drugo, memorija te koči.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    uzmi još 512 MB ram-a i ići će glatko na medium i high detaljima
     
  9. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Pogledaj u everestu ili na CPU-Z na koliko ti mht radi fsb u procesora,ako je na 800 prodaj tu memoriju što je imaš sada,i kupi 2x512 ddr400,pc3200.vjeruj mi trebaće ti 1 gb za high detalje!Ta igra je ovisna najviše od memorije.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    ne slušaj venom-a njemu DooM 3 trza sa 1GB ram-a na High detaljim
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Doom 3 High detalji najvishe zavise od kolicine memorije na kartici (koriste se nekompresovane texture).
     
  12. Critical~

    Critical~ Aktivista

    kupi sebi 512 MB Rama, nije puno skupo, a uživati ces
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    samo ultra detalji koriste nekompresovane texture a high je sa kompresovanim
     
  14. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Zavisi kakve prirode je trzanje... ako vidis da je samo slika u pitanu (kao slow motion) onda je grafika (sto je ne moguce!!) a ako je trzanje u vecim prekidima i popraceno krkljanjem diska onda je defacto malo rama te sistem poseze za virtuelnom memorijom.

    No i onako malo rama imash... pa je vakat da to nadogradish
    333 i 400 "bi trebali" da rade OK, memo d 400 ce se spustiti na 333 tako da neces imati nekih problema. kako ti je deloren rekao CPU ionako ne moze u potpunosti iskoristiti tih 400MHZ jer mu je FSB 133(xQDR).
     
  15. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma evo nešto konkretno. Batllefield 2 traži minimalno 512MB. Oficijelno.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    trazi i San Andreas GeForce3+ pa ga moja raja igraju sa nesretnim GF2 i GF4MX.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo prvi ga ja vrtim bez problema i sto je najgore, igra mi ide mnogo bolje kada je ukljucen AAx2 :):D

    na 800x600x32 skoro pa bez trzanja na medium detaljima :D
     
  18. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Pa ti iskusni vjerovatno ne znaš razliku između rama koji radi na 200 i onog koji radi na 400 mhz :lol: stavio si onaj ram koji radi na slabijim frekvencijama pa mi je usporio i ona dva moja modula :lol: trebaš doći kod mene sada da vidiš kako ide sa ovim novim modulom