Battlefield Bad Company 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Ado1983, Dec 28, 2009.

  1. Scarface__

    Scarface__ Novi član

    Nebi smjelo da ide tako malo slicica sa 8800gt, dosta raje sa bf foruma na istim tim postavkama igra i ide mu 40 dok drugima kao i tebi ide samo 19, vjerovatno je da je to do bete i da ce se dosta toga stabilizovati kada izadje final
     
  2. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Vedo promjeni u settings.ini fajlu liniju, dxversion= auto, stavi umjesto auto na 9. Meni je to pomoglo tako da je sada igrivo nekako ali i dalje daleko od dobroga. Mozes probati i u target liniju u shortcutu dodati parametar '+fullproc' neki kazu da je i to pomoglo mada ja nisam primjetio razliku.

    Ja na bilo kojim postavkama uvijek izvlacim skoro isti FPS(40ak prosjecno), razlike su u 5 frejmova na low i high. Takodje nema veze ako je graficka na povisenim taktovima jer se GPU i ne zagrije kako treba. OC procesora malo utice na FPS ali nista znacajno, opterecenje po jezgri nikad ne predje 60% za vrijeme igranja. Stvarno katastofalno za sada ali ima jos mjesec do izlaska pa nadati se da ce nesto uraditi.

    Evo oficijelnog foruma gdje se moze pratiti sta rade i sta ce biti izmjenjeno do zvanicnog izlaska. Izmedju ostalog rade i na balansu oruzja(ovo sto je kolinsb spomenuo).

    Ima i thread gdje ljudi pisu konfiguracije i performanse koje izvlace, uglavnom kod sviju isto, veoma lose.

    Imam jos par kljuceva za betu koji bi trebalo i dalje da rade pa ako neko zeli neka napise na pm.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    aha. sad jedno n00bovski pitanje, kako skontat ko su mi ally a ko enemy? :oops: :oops: Nanisanim tipa al mu iznad glave ne pise nista, nit crvenim nit ikakva druga oznaka :D
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Aly su ti na minimapi uvijek oznaceni, a i obicno iznad glave imaju ono zeleno, kao trokutic.

    Probaj ako nema nista, da stisnes Q kad si tacno naciljao, i sad ako je neprijatelj ono tagovace ga i javit. To je umjesto onog "spotted" menija na BF2, automatski odradi.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    usao opet u BF i sad moji imaju trokutic iznad glave, thx :)
    Jak BF skroz, ja ovo uzimam origi cim izadje. pomogao je ovaj trik da stavim na Dx9, ide 30+ fpsa uglavnom xD

    Cak nisam ni losh :mrgreen:
    [​IMG]
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma


    imam ATI 3870 x2 crossfire 512MB.
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    cpu u ovoj ne optimizovanoj beti je dosta vazniji

    recommend je quad
     
  8. gilla

    gilla Aktivista

    Ako naciljas kako treba uopce nema potrebe za okvir i po(mozda imas problema sa konekcijom)
    U svakom slucaju daleko bolji omjer izdrzljivosti/lakoce killanja nego kod mw2 gdje prakticno healtha nema.

    Mart ce biti strasan,gow3,bc2,heavy rain....
     
  9. M-I-R-Z-A

    M-I-R-Z-A Novi član

    Igrao sam Betu na PS3 prije nekih dva mjeseca (nije ova snježna mapa) i nabio 10-ak sati. Sviđa mi se pravo. Mape su ogromne što dodatno pridonosi realnosti igre. Recoil je pravo dobro odrađen...čini se da treba sto godina za kill, ali u stvari nije tako...samo bez rafalanja i sve ide glatko...grafa je super (provjeren Frostbite engine), a zvuk je da se sakriješ ispod stola. :smt003

    Jedva čekam!
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Mozda je navikao na non-recoil pracke iz MW2.
     
  11. gilla

    gilla Aktivista

    :lol: :lol: Stvarno sta uradise sa onim mw to je za nepovjerovati
    http://www.youtube.com/watch?v=bDp-M6jy-Dw&feature=related

    da previse ne zavlacim temu.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam se pravo navukao na ovu Betu, meni igra premocna & prezarazna.

    evo malo i single player gameplaya:




    Minimum System Requirements

    OS: Windows XP
    Processor: Core 2 DUO @ 2 GHz
    Memory: 2 GB
    Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
    Video Memory: 256 MB (NVIDIA GeForce 7800GT/ATI X1900)
    Sound Card: DirectX Compatible
    DirectX: 9.0c
    Keyboard and Mouse
    DVD Rom Drive

    Recommended System Requirements
    OS: Windows Vista/7
    Processor: Any Quadcore Processor
    Memory: 2 GB
    Hard Drive: 15 GB for Digital Version, 10 GB for Disc Version
    Video Memory: 512 MB (NVIDIA GeForce GTX 260)
    Sound Card: DirectX Compatible
    DirectX: 10
    Keyboard and Mouse
    DVD Rom Drive
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Predobro izgleda. Igro bi je samo zato sto mozes srusit citave zgrade :D
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    radi li vama voice chat, dakle cevrljanje sa rajom u squadu?
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    radi

    lijevi alt
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesil' ti probao? Ne pomaze LALT, progooglao sam, mnogo raje se zali da im ne radi, al nadat se da je do beta verzije.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mozda si naletio na bisere neke, pa nece da pricaju. Rijetkost je uletit u komunikativan squad.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma uvijek sam u squadu sa dva jarana :) Al niko nista ne cuje, mic radi 100% ispravno.
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    da rijetko ko prica :D

    btw juce sam 6 objectiva raznija sa c4 haha :D

    ajde napiste nickove pa da moremo zajedno nekad navece wsutra preksutra

    jer igranje bc2 bez squada na ts ili u igri nema poente albas nikako
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Dodaj (a i ostali koji igraju) nasu standard ekipu:
    Vedo_HWB
    Jala_HWB
    Dzemo