Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel moguce da BF V ima ovoliko nedostataka
    https://screenrant.com/battlefield-v-issues-missing-content/amp/
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Tih bugova nemas ako igras sa prijateljima.

    Elem, u praksi nije baš toliki shitshow. Ali da je early access, jeste.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma i tu je svasta nabacano. Cuj minus jer nema botova da igras protiv njih. Pola stavki je nigdje veze kad malo razmislis. Nisi nagradjen jer si MVP, nema dovoljno skinova... Igra je nedovrsena kao i svaki BF ali to je vec preseravanje.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Lista nigdje veze. Al haj.

    Bdw. Mozes upgrade (mjenjat specijalizacije) oruzja i vozila u toku partije. Reko da spomenem ako neko nije znao posto vidim da je na listi.

    Ja danas odigrao 4 sata, i imao 2 glitcha u tom vremenu:

    1. Glitch gdje kad pritisnem R2, da pucam, otvara mi meni za inv jarana. Lako se rijesi, samo opcije otvoris i zatvoris, i rijeseno.

    2. Zavrsili Narvik mapu, i sad umjesto da loada novu mapu, dobijem opet loadanje Narvik mape, gdje ostane endless screen. Morao restart.

    Slusajuci ovako po internetu reko bi covjek da je igra bug na bug.

    Napokon sam sve klase digao na 20lvl, i sve assault puske na rank 10. Od aviona Spitfire VA, VB, Mesershmitt, Junkers 88 i Stuka B1 na max. Od tenkova Valentine, Churchill, Panzer IV i Tiger 1 na max. Avioni su mi super. Da je vidljivost bolja, bili bi jos bolji jer bi lakse pjesake onda jos mogao skidati. Ali i ovako 10-15 pjesaka skinem po partiji, zavisno od mape. Jos uglavno fighterima igram, nisam ljubitelj bombardera i da budem laka meta. Na Stuki sam tek otkljucao 1000kg bombu, ali je nisam testirao jos. Bit ce veselo veceras kad uletim na Fjell. :)
     
    Last edited: Jan 8, 2019
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    God like medic. Lol
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U cemu je zadovoljstvo ovako igrati? Da leveluje ili sta?
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta fali, covjek je od koristi, nema neki glupi workaround kao u nf3 sto je bilo kad su inzinjeri fixali wall-e.ja

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da su ugasili anti-čit sistem i da nisu vratili. Ali igra nema spotanja, nema killcam, nema privatnih servera, TAA je sada ugradjen u engine, kako mi kazu id DICE-a tako da se vidljivost nece popravljat. Svemu tome dodaš mušice i poprilicno fristrirajuce bude. Gledam slabo ko igra objektiv. Svi ganjaju prone, bajpod i sta ubode, ubode. Ili ovako, svi snajpaju. Znaju da cim se pomole, zaginu od nekog sto je zalegao:

    [​IMG]

    Sa desnbe strane lik zalego i cjelu mapu roštiljao. Nema šanse da ga vidis. A medica niko ne igra kako ima najgore puške pa niko da te ozivi ili nosa smoke. Od 30 dusa, dva medika plafon bude.

    Ali nema veze, bice to sve bolje u BF 6.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ovo bez spottanja je samo na prvu djelovalo dobro. Kad legne covjek ne vidis ga nikako, a support puske laser sa bipodom.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba onu prvu support pusku KE7, koja je meni najbolja u igri, dati medicu.

    Nije sve tako crno. Ima dosta dobrih promjena u odnosu na BF1. Nema vise spamanja sa granatama, vozom, cepelinom, avionima, mortarom i ostalim pizdarijama. Nema onih super heroja. Ovo oživljavanje squada dosta podstice timsku igru.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam, ja opet kazem igra je super ako je igras sa rajom. Komuniciras, uvijek imas sve potrebne klase, pa tako i medika sa sobom, i onda ni ozivljavanje nije problem, a imas i suporta pa ni municija nikad nije problem. Sa tim se aspektom ne mogu pozaliti, cak i random medici, supporti daleko vise ozivljavaju/daju ammo na BFV.

    MMG i ljude sto ne vidis, su meni licno najveci problem. Jos ce sada popraviti da se bipod ne glitcha kad ga hoces staviti. Ali barem kontaju da ukinu pipod kada lezis na ledjima, pa se nadam barem tome. Danas me lik prosuo 5 puta sa MMG MG34, na Devastation mapi, kod B zastave. Ustekao se na 2gi sprat, gdje ima samo jedan ulaz, i zalegne svaki put na drugo mracno mjesto i samo sije bez da ti njega i vidis. Zna isfrustrirat. Ali ti bajpodasi generalno nikad ni blizu nisu vrha ljestvice. To je jedna od rijetkih 'staka' koje su dali losim igracima u ovoj igri. Na BF1 su ih imali na preskok. U sustini je sve bilo prilagodjeno losi igracima na BF1, ovdje je to skroz obrnuto.

    Medika bafaju sa iducim petchom. Zadrzat ce dmg na vecim udaljenostima. Medik ovdje po meni ima jasnu ulogu, a to je da bude podrska saigracima, a ne da je u prvim redovima kao sto je bio u BF4 i 3. Na blizu sa Suomijem ili Tommy gunom ti niko pera ne moze, jos ako si dobar sa hipfire, ma ne dodirljiv si. Smoke je odlican, i ako ga koristis ispravno i precizno mozes ljude oziviti skoro ispred protivnika.

    Ove sedmice stize patch lista. Do sada su izbacivali ovako individualno sta mjenjaju, ali kazu da ce full patch notes imati oko 10 stranica. Nadam se samo najboljem, i da nece zajebat vise stvari nego ce popravit.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Konzola majka. Joystick u ruke, prst u uho i udri bez sikirancije oko takvih debila.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne idemo PC v konzole u raspravu, ali je i kod vas problem sto pojedini igraju sa M+K. Ja sam jos prije izlaska PS4 rekao da bih ga kupio ako ponude neku nativnu podršku, dedicated port. Da naznaci ko igra sa misem, da razdvoji M+K i gamepad igrace. Bilo šta. A ne da se osjecam kao čiter. A sa gamepadom ne igrao FPS.



    0:40 Još je R6 znatno manje popularna igra.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Fortnite ima detekciju gdje utomatski razdvaja M&K od obicnih joystick konzolasa. Sto znaci da nije nesto tesko za implementirati.

    Licno ne mogu reci da sam primjetio problem sa M&K na BFV, ili BF1. Da li ce postati problem, sve je moguce. Veci problem su trenutno moded controllers, mada ni oni nista posebno.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Primjetio sam da ovdje u napadu svi idu lijevo. Ja ga prodjem desno na C, spawnaju se na mene i uzmemo. Vjerovatno sto je lijeva strana bliza ali je lako braniti u defanzivi.


    GAME mod je na monitoru tamniji pa sam stavio jaci brightness, tek sad vidim kako je na normal.. haha.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @NAILS jesil to pazario BFV? :)

    Jel to na GTX 660? Na kojoj rezi igras i koje su ti postavke?