Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja stvarno ne znam kako vi imate tako lose srece sa tim serverima. Mi danas usli na Hamadu, i na tom serveru proveli citavu rotaciju mapa, i izasli tek poslije jos jedne Hamade. Znaci odigrali 10 mapa na jednom serveru, gdje je konstantno bilo puno i super akcija na skoro svim mapama osim mozda na par gdje smo ih lakse dobili. Ode ljudi poslije svake mape naravno ali i prije pocetka partije to se vec popuni. Doduse ovo je CQ, ne znam situaciju kakva bude na Breakthrough, i ostalim modovima.

    Meni na PS4 igra nije niti jednom crashala. Jest freeze jedno 4-5 puta u 200h odigranih, i to se samo desi izmedju mapa, kada treba novu da loada, a ono pocne opet loadat staru mapu, i samo stoji loading screen sve dok ne restartujes aplikaciju.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja , drugaciji je build. Meni se maloprije origin sruši ali ostade igra. I dobih onaj Origin report popup screen.

    Ako je mod popularniji, brze se napuni. Ili ako igras recimo vikendom oko 9-10pm. Ali ako igras manje popularan mod i ako nema puno igraca online, server se uopste ne puni. Mozes pratiti po igracima koji su 0:0 0. Onda vidis da ulaze. Ali jok. Nekada ni jedna nova osoba da udje na server. Smao izlaze. Maloprije zavrsih partiju 15 v 4. A startala je 32 v 32.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uz CQ, znam da raja jos dosta igra Breakthrough. Nadam se da ce Rush biti pristojan. Pozelio sam dobrog Rusha igrat. Zadnji put je to bilo na BF3. Na BC 1 i 2 Rush je bio zivot. Da mi hoce remasterat opet Oasis i Harvest Day mapu, pa platio bi 15$ samo za njih dvije.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Mahh.. mape su ovdje najmanji problem.

    [​IMG]
     
  5. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ovaj se bas potrudio da igra jednom rukom.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma ne mora znaciti da je hakao. Ja sam neki dan u svojoj partiji na Aerodromu imao lika u mojoj ekipi koji je igrao 108-0. Mislim da sam sacuvao SS pa postavim kasnije kad stignem. Lik igrao sa MAA koji ubija pjesadiju duplo lakse nego tenkovi. Samo kempo iznad C zastave na CQ, ondje gdje bude resupply depo za vozila. Imaodovoljnu podrsku od nas da mu nisu mogli prici i samo ih dero na relaciji C-D zastave. Igram na konzoli pa 100% da nije hako a i bio sam u blizini njegovoj vecinu partije, i nista mi nije bilo sumnjivo. DICE je napravio MAA OP protiv pjesadije. Znaci melje.

    Da nije i taj koristio MAA?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na ss se vidi da je Class=pilot. Ako igra sa full opremljenim bomberom onda se toliko kilova lako nabije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 22, 2019
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    BC, Bc2, BF3, BF4 i HL nisu imali bombardere. Postoji razlog. Kao prašinar ih mozes samo gledati jer ne postoji adekvatan AA. Mobilni AA i lock on oružja su drzala helikoptere i avione na distanci u bf3 i 4 pa je bilo nekog balansa sve dok nije dosao ac130 za noobtubere. U BF1 i 5 mozes samo kampovati na nekom brdu i bjezati od objektiva. Monte Grappa u BF1 je šega igrati koliko bombarderi spamaju. Ili kada sa V1 prave 15 killova. Ne kontam ko ima hard-on na takve kilove. Na breakthrough se svodi ko ce prvi dobiti v1 da ocisti objektiv da se zauzme i ide dalje. A zastavice se jako brzo dizu.

    Mada mislim da je ovaj retard imao neogranicen broj granata jer nas je bombardovao cim se okrene, svakih petnaestak sekundi.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma kakav balans helikoptera, ovi pro igraci drze citav server kao taoce, nista nisi mogao :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobro ali si imao javelin, stinger, mobilni AA, stacionarni AA i avione protiv njih (plus pomoc sa tenkovima, bilo da ih skidas ili lockas sa treceg sjedista). Ako helikopteri ownaju onda suparnicki tim baš ne pazi. Sada imas stacionarne AA koji nisu toliko ni efikasni i.. to je to. U Bf1 ti razvale stacionarni AA i mozes se samo sakrtivati. Kada je oluja ili magla, ti aviona ni ne vidis i da sjediš za AA.

    A njemu su selektovani objektivi i samo se vrti u krug i baca random. Spray and pray.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U BFV stacionarni AA najbolji protiv pjesadije :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma balansirat ce oni nju i srediti za jedno dvije godine. Kada nam budu poturali BF6 betu. Bice dobra igra kao sto je sada i BF4 ali eto, najedi se g****a kao tester. I tako sve jos od 2008. Mislim, ljudi su nesposobni UI da naprave.



    Pa ti skontaj sta se dešava.
     
    Sena likes this.
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kolega imao oko 80 kilova sa Stukom na Fjellu. Ja i jos jedan kolega mu bili wingman u Mesershmitima, i pokrivali ga, a on samo bombe bacao po zastavama citavu rundu. Na toj mapi ima po 5 aviona na obje strane, i AA na svakom cosku.

    Nije da i u prijasnjim BF nisi mogao dominirati u istoj mjeri zrakom. Chopper na BC1 i 2, pogotovo na 2 ako si znao circle strafe raditi, i ako ga se dokopas na pocetku rush mape uz dobrog gunnera, uz neogranicenu municiju, ne postojanje MAA, gunner preko 100 kilova isao na Oasis, ako partija dodje do zadnjih M-Coma.
    Na BF3 avioni bili OP, i piloti redovno bili u vrhu ljestvice. Chopper sa below radar funkcijom i pored lock on stvari i MAA, dominirao.
    Na BF4, chopper, pogotovo na pocetku kad je igra izasla bio nedodirljiv, jer je i pilot i gunner imali po smoke. Ni kasnije kad su ukinuli smoke za gunnera nije bio problem da chopper sa dobrim gunnerom da dominira. Dobri piloti Little Birda i Ruske verzije, na mapama kao Downbreaker, Floodzone, Zavod 311, rezali ljude sa mini guns. Nisam jednom vidio na tim mapama da likovi imaju po 50-100 killova u njima.
    Na BF1 sa Attack Plane bilo ko pucanje ribe u buretu.
     
    Last edited: Jan 22, 2019
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    I onda skontas kako je BF1942 bio balansiran. Aviacija je bila ubojita, ali zato ih je i flak i bilo koji mg mljeo, ovako mozes rokat do ujutro, pobjegne, pritisne x, i rahat.
    Prije si morao sletit u hangar, popravit se, i opet.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nisam 1942 igrao. Jesam 1943, gdje sam najvise volio Air Superiority.
     
    Last edited: Jan 23, 2019
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    u bf1942 nije svako mogao voziti avione

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Extra. Privatni serveri dovode do umiranja DICE oficijelnih servera sto dovodi do toga da zavisis od debilnih admina i njihovih 24h jedna te ista mapa rotacija.