Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vratim se na BF5 nakon mjesec pauze, i zatrefi me novi DICE 'feature': Infinite revive screen. Downali me, i ne mogu umrijet. Ne mogu ni redeploy jer ne dobijem tu opciju posto igra vec misli da sam mrtav. Isto se desi i jaranu sto je igrao sa mnom u squadu. Presjedimo pola partije u revive ekranu. Mogli smo quit, ali ostali da vidimo da nas nece neko dignuti. Nije niko jer nam je ekipa bila sastavljena od proklijalih krompira.

     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je to problem od prvog dana:



    Samo nestane HUD ali tako lezis na zemlji. Ili ostanes na zemlji, ne vidis svog vojnika al inema ni HUD. Ili tako kao na klipu, prebaci te na spawn screen ali, nema komandi. Mozes samo izaci sa servera.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Još malo pa nestalo: Fortress is now available for a limited time in Battlefield V.

    ▪️Siege warfare in a single-sector experience based on Breakthrough.
    ▪️Maps: Hamada and Devastation.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne kontam, sta je to?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Valjda ovo:

     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Reciklaza mapa znaci. Nista, ja pauziram dok ne izadje nova mapa. Zaigram neki dan kad mi je se taj gore bug desio i nisam palio vise.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je ovaj update od jbenih 12,71GB? Nisam origin upalio više od mjesec dana, pa možda je ranije bio još neki update pa sada skida oba.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni još nista nije skinulo. To je nesto od prije.
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To se tebi vise updejta nakupilo od prije. Zadnji bio prije 10ak dana.

    Pred kraj mjeseca stizu jos 2 updejta, jedan je mapa a drugi fixovi.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma nataknem hiN :D :D mogu fixat dorokamzije neće je popraviti :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Par puta, kada me opali prijateljska V1 u knock down, kada ustanem, nece da odradi reload narednih 15-20 sekundi. Ako nemas municije, ubij se sam.

    Nisam ni morao odraditi rage quit, igra se poslije sruši na desktop sama. haha

    Uninstall radi kako treba. 10/10

    [​IMG]
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja strpljivo cekam mapu. Kao trebali bi dobiti trailer za koji dan, da vidimo kako izgleda.

    U medjuvremenu ih maltretiram na Twitteru. Prekuce onaj uvlakac u DICE supak, Westie, napise tweet i tega i DICE developere, u kojem stoji, kako nam je veoma potrebno u igri da vidimo skinove na puskama. I kaze on kako bi im to donjelo puno vecu prodaju skinova. Naravno kako je to cista glupost, i totalno nepotrebno da se na to fokusiraju uz toliko problema i nedostatka kontenta, morao sam odgovoriti.[​IMG]
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma sve balavurdija igra. Tako je sa svim igrama. Na jebenom Euro truck simulatoru stalno dodaju sugave skinove, nove kompanije, poluprikolice, popravljali ceste po njemackoj, ide sada ne znam ni ja koji po redu map pack. Ništa se u igri spektakularno nije promijenilo. Ne postoji kamion sandučar, koji se može voziti bez prikolice, ili sa prikolicom. Samo tegljač + poluprikolica. Ništa se spektakularno nije promijenilo od ETS 1. Kompletnu igru prilagođavaju dječurliji. Daj ovu gumu, daj onu felgu, daj onakav retrovizor... Svi slijede isti princip. Privuči balavce, dati im ono što žele, i naravno uzeti im što više keša.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    A sto te cudi sto ljudi hoce da uzmu sto vise kesa i sto targetiraju populaciju koja najvise igra i najvise daje love? Trebaju targetirat starce koji igraju igre?
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A gdje si ti vidio da to mene čudi? Samo sam naveo primjer igre koju igram, iz kojeg se vidi da to svi proizvođači rade. Bez obzira što mi se to ne sviđa, bez obzira što sam kupio igru, kao i svi drugi i što sam očekivao i nadao se da će mi za te pare više dati nego nekom balavcu, smatram to normalnim što oni rade. Također, smatram da treba pronaći neki balans i tu imam najviše zamjerki. Starije igrače i njihove zahtjeve su u potpunosti zanemarili, a ti stariji igrači su im ostavili mnogo para kupujući ranije verzije, a ujedno im omogućili da naprave i sljedeće verzije. Ako je tebi logika "hvala vam na vašim parama, bile su nam dobre, a sada ko vas jebe" ispravna, to je tvoje mišljenje koje ja ne dijelim.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    @selvine, ako je tvoj post meni upucen? ...da kazem sto kritikujem. Igra je otprilike u beta fazi, sa toliko problema, i velikim manjkom contenta, da svaki mech naletis na drugi bug, glitch, i sta vec. I, on (Westie, individua, koji je u ovom trenutku jedan od glavnih influencera na Battlefieldu, na zalost) bi trebao da ih kritikuje i da im sugerise na bugove i glitchve kojih je tona u igri, na koje bi se trebali fokusirati, a ne da im savjetuje da gube vrijeme na pravljenje da mozemo vidjeti kakav skin imamo na puskama. I onako DICE ne zna prioritete odrediti, i stalno se fokusiraju na irelevantne stvari kao sto je Squad Conquest, Combined Arms, koje doslovno niko ne igra a oni konstantno dodaju jos kontenta za oba moda. Jos ovako sa strane sugerisanje gluposti vezano za skinove (kojeg pravog BF igraca ineresuju skinovi na puskama? Imam 500 sati i jos uvijek mi stoji standard skin na svemu).

    Apsolutno gubljenje vremena, i te resorse koje bi stavili na tu glupost mogu fokusirati na nesto korisno.
     
    Last edited: May 22, 2019
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma mislio sam na ovaj Kolinsov post i generalno na pricu na sta se igre fokusiraju. Ali se generalno svodi odgovor na isto i za tvoj post, popravka bugova ne donosi pare, ali kupovina novih skinova donosi (ili sta god to bilo u slucaju koji spominjes za BF).

    @kolinsb, nekako iz tvog posta sam zakljucio da te cudi sto se fokusiraju na balavce kako ti kazes, jer si to ponovio vise puta. To je valjda svima jasno, da je to fokus svima jer su tu pare, nebitno o kojoj se igri radi. Ne kazem ja da je ta logika ispravna, samo se jednostavno treba pomiriti s tim da vise niste/nismo ciljana grupa nikome i da ti sad sve smeta a prije 15-20 godina ti nije smetalo jer ti je bilo bitno da igras nesto sto je popularno, sto raja igra pa makar to bilo smece iz sadasnje perspektive, tj. sadasnjih godina :)
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa nebi se slozio sa konstatacijom da popravka bugova ne donosi pare. Moja logika je, ako popravis bugove i ispoliras igru, vise ce je ljudi kupiti, vise ce je ljudi igrati. Ovako im populacija na BF5 vec umire, i nece im imati ko kupovati te skinove. Ako popravis igru, pa se onda fokusiras na skinovi, vise igraca, vise musterija.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Logika je takva, ali u stvarnosti to nije slucaj. Kao ni sa jednim softverom. Ispravka bugova donosi vrlo malo novca, novi moduli donose novac jer privlace nove musterije. Pogotovo kod igara, ne isplati ti se trositi vrijeme na ispravku bugova, kad ces uskoro raditi novu verziju svakako.