Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    selvin
    Da ali je BF5 servis. Plan je bio na uzimaju dvije godine lovu kao free 2 play igre jer se prije PREMIUM placao jednokratno i onda si imao sve. Oni moraju ispraviti bugove i ispeglati sadrzaj da bi narod trosio $ na mikro-transakcije. Njima jedan skin kosta mislim 10$. Kako ces ga prodati kada ljudi ne zele da igraju. Pogledaj kako je to brzo Ubisoft skontao sa R6. Igra je maksimalno utegnuta. Zato uzimaju finu lovu na MT.

    kolinsb
    Sta je sa ETS2 DLC-ovima za mape ? Neki dan je baš izasao ovaj:

    [​IMG]
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa svake godine (ili dvije?) izdaju novu verziju i svi (vecina) polete da kupe. Eto koliko vas doticu bugovi. Izgube eto recimo 5% musterija (sumnjam i toliko), a sa novom verzijom koju naprave umjesto sto popravljaju bugove zarade vise nego sa prethodnom. Znam i ja da bugovi uticu na povjerenje, ali ni blizu u tolikoj mjeri koliko se zaradi sa stancanjem novih verzija.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Imas dosta primjera gdje je igrica kad je izasla bila u uzasnom stanju, i veoma brzo je 'umrla', da bi je onda patchovima popravili i dali joj novi zivot. Sto je zauzvrat im donjelo ogromne pare jer su privukli nazad dosta igraca. Imas No Man's Sky, uzasan launch, svi ih kudili, sad godine kasnije, igra se prodaje ko ramazanije. Svi je hvale, svi je preporucuju. Isti slucaj sa R6, ta igrica Ubisoftu cini mi se sad od skinova donese 1 milijardu $ godisnje, a na pocetku igra je bila ne igriva i u sustini je niko nije ni igrao. Evo vidim svaki dan sve vise i vise pozitivnih stvari vezano za Battlefront 2, koja je imala jedan od najgorih skandala u gaming svijetu.

    Kada prioritete poslozis kako treba, patchas bugove i glitcheve, izbacis pristojan conent, svaka igrica se moze vratiti iz mrtvih. Sto na kraju samo moze profitirat developerima, a nikako naskoditi.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobro, ima neka granica dokle su bugovi tolerantni. Nije bas da kad izbacis nesto neigrivo je isto kao kad imas nekoliko glitcheva koji samo iritiraju :) Ali opet, i u tom slucaju je nekad bolje napravit novu verziju, nego ispravljat staru, kad vidis da ce ti otic vise vremena (samim tim i para) dok to sve ispravis.
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Battlefield 1, u prvih 6 mjeseci bio prodao preko 15mil kopija. Ta igrica je bila sranje, i velika vecina je ostala razocarana sto je se i odrazilo na trenutnu igru. Battlefield 5 u prvih 6 mjeseci prodao 7mil, i to je igra od prvih dana bila na raznoraznim snizenjima. I raja odbija i dalje da kupuje igru jer su problemi isti tu od kako je igra izasla. Patchaju tu i tamo stvari koje trebaju ali vise truda ulazu u gluposti sto se odrazava da je community sve manji i manji.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    BF3/4 je bio 60€ + 60€ premoum. BF5 je 30€ konstantno na originu i to je sve sto moras platiti. BF3 se prodao u 5mil primjeraka samo prve sedmice. 7mil prvi mjesec ne racunajuci DLC-ove. Za 3 mjeseca su uspjeli prodati samo 7mil BF5 kopija. Nece oni ni 20% izvuci $ kao sto su sa prethodnim naslovima.

    Sto se bugova tice, "popravljaju" oni ali ubacuju druge. Igra konstantno oscilira.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nek izbace Remake bf3 ima da ide ko halva. Ili recimo red je da se krene sa 128 igrača po serveru možda sad kad dogodine izadje ps5.
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija



    Evo samo neka ovo "kopiraju" u aktuelni frostbite engine i neka ništa ne diraju, jer su očito propali totalno otkad ih je preuzeo odvratni EA pa ne znaju izbaciti ni "fix" nekog bug-a a da ne uvedu 2-3 nova.

    A što se tiče petice, sama činjenica da ni nakon 7 mjeseci nisu ubacili vjerovatno i najvažniju frakciju tj. Amerikance - oko kojih se je realno i vrtio svaki hype sa početka stoljeća (Band of Brothers, Saving private Ryan itd.) samo govori o njihovom nepostojećem "planiranju" i roadmap-u za naslov osim naravno onoga standardnog: daj samo sklepaj, napucaj dobar trailer, izbaci i daj da keširamo što prije...o samo JEDNOJ novoj mapi u istom vremenskom intervalu da ne pričamo.

    Doduše u nekom klipu sam čini mi se čuo da će sada od Juna ići svaki mjesec po jedna nova mapa...daj Bože da je istinito.
     
    Last edited: May 23, 2019
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma



    Za vas na PCu mozda vam bude interesantno da ima neki 3rd party program koji pomaze sa memorijom, sto pomaze sa stabilnoscu frejmova. Vidim lvl cap spominje u ovom videu a i u nekom prijasnjem da ga koristi, a i par stremera je spomenulo da ga koristi. Ne upamti naziv, ali mislim da je lvl cap pravio vidio bas pricajuci o tom programu i kako mu popravilo BF5 performanse.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    10,64GB patch...
     
    NAILS likes this.
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Okupi nas se danas squad i haj da probamo patch. Nije lose. 7 partija niti jedan bug, glitch. :D Mada mi visibility ne izgleda nista bolji kad su se protivnicki igraci stekali u neku pomracnu/mracnu cosu. Mada nisam previse obracao paznju.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Vezano za stutter

    Bdw. Onaj novi snajper sto je kao mmgs, gdje ga moras bipod da bi zoom, promovise 'odlican' gameplay. Jos su ga napravili da 1 shot do 150ak metara. Lol[​IMG]
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja, nije do njih. Do mog je ISP-a.

    [​IMG]

    Jucer igram, opet nakon revieva se pojavi kursor. Nikad oni ovo nece napraviti.

    [​IMG]
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam od patcha igrao 3-4 puta do sada po neka 2-3 sata, i za Bozije cudo, niti jedan glitch i bug me nije strefio.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma




    dobro izgleda, malčice mi šmeknu na wake island bf 1943
     
    Patton2410 likes this.
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Napokon sei DICE Los Angeles umjesao. Obecavajuce.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nova mapa se vec moze igrati.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt ja BF nisam upalio sigurno 2mj :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Eto ti razlog. Mapa izgleda ok.

    Bdw. game modovi Domination i Frontlines vise ne postoje. Od danas ih ukidaju ja mislim.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni gase gase te stvari jer hoce da fokusiraju igrace na popularne modove. Da ne bude gomila servera sa desetak igraca. A krajem godine hoce ubaciti privatne servere gdje ce se svi razletiti. Ne kontam