Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam se bili uzeo ovo smeće možda sad za vikend. Gdje je najjeftinije?
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam dao 30€ na originu da ne kontam treba li je kupiti, ne treba. Da ne citam forume i gledma klipove kakav je koji patch, "je li sada za kupovinu". Ovako probam i ocejfim malo. Malo se iznerviraš al hebat je. Evo ti cijene kljuceva: https://www.allkeyshop.com/blog/buy-battlefield-5-cd-key-compare-prices/

    Sto se patcha tice, odigrao par rundi, nemam kad' više, i radi ko zmaj. Performanse jos bolje, jos je utegnutija. Netcode bez problema, da kucnem u drvo. Nisam ni prije ovoga imao problema sa stutteringom ali sada kao da je jos fluidnija. Mislim da sam dobio par framova. Lockao je na 60 i GPU tek ponekad zalijepi na 100%:

    [​IMG]
    (roterdam i devastation, meni najzahtjevnije mape osim Narvika)

    Valja mi odraditi downgrade na 8800GT. To je ono kad deset ljudi baca granate u dva metra pa FPS padne. Marita je bila isto zahtjevna ali sada klizi.

    Izgleda da Origin definitivno trazi 100GB free prostora da se instalira 4.4, vidim nisam jedini. Sretno kome je na SSD-u.

    A serveri imaju problema. Sada je manji broj servera u pogono pa se dosta ceka na ulazak a ljudi prijavljuje veliki ping samo ne znam u kojim regionima. Meni je kao i prije. 37-40.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nestali conquest serveri sa 5 zastavic. Sad je conquest samo sa 3 zastavice na maloj teritoriji:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Fuck that. Lol
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To je neki mod koji je prije bio na odredjeno vrijeme, COMBAT UNDER PRESSURE. Ja ga u zivotu nisam vidio. Identicno je kao Metro 64. Spada i on pod conquest filter samo sto je meni danas ovako bilo:

    [​IMG]

    Sad vec vidim da ima i par normalnih conquest servera ali mi se cini da je daleko više ovih close quarters.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da imaju problema sa browserom. Raja se zali da im ne izbacuje ni blizu servera koliko je prije patcha.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam sta je sa serverima ali su svi presli na ovaj mali conquest. I kroz mm ga forsira. U tom modu maksimalno treba biti 24 igraca a ne 64. Gori je od metroa. Ne mogu naci normalne partije.

    [​IMG]

    Iz nekog razloga su izbacili dvije nove male mape pa sad i ovaj klinac.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pokusavam da igram ovaj mod obzirom da skoro i nema normalnih conquest servera. Nije grozan mod ali 60 ljudi na jednoj zastavici je ludilo. Vecinom ljudi igraju sa LMG-em i roštoljaju prone gore na mostu. Na devastation je glavni TNT. Ne znam zasto ga ne limitiraju na 32 igraca. Bio bi super gameplay. Ovako je grudvanje.

     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sinoc iz dosade kupih igru za 20 eur i odigram jutros mozda 1h. Kakvo smece ja ovo ne bi igrao da je dzaba da ne nabrajam sta ne valja. Refundirali mi vec. Ako nista origin support je i dalje dobar.
     
    Last edited: Sep 14, 2019
    NAILS likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Hejters gona hejt...

     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja danas igrao iz US na EU serverima sa rajom. Ping mi 150+. Obicno mi bude oko 100ms iz Chicago-a na EU serverima, ali kako su sjebali ping ufff.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kad treba izaci ovaj update koji popravlja servere? Malo posudio acc da jaran igra. Meni se neda nervirati. Probao neki dan i dosta se gine iza zida, konstantni rubberbanding, imaš osjecaj da vojnik sporije trci. Prvo se gine pa onda cujes pucanj, od stem-a i dalje gines kao od jednog metka itd. Onom zoljom ofulam tenk sa dva metra. Jednostavno ode u stranu.

    Ping ne bude visok, oko 70, ali opet, ne valja.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Prvo su rekli do kraja mjeseca, sad kazu da ne znaju tacno.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Et, sutra stize update. Navodno i ping fix ukljucen. Napokon i famozna al sundan mapa stize na cq i breakthrough.[​IMG]
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Upravo citam a naslov bode oci: Setting fair expectations for Update 4.6

    Totalno su neozbiljni.

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 25, 2019
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

     
    Last edited: Sep 25, 2019
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ping popravili. Sad imam stabilnih 110-115ms na EU iz Chicago-a.

    Nerfali Gewher 1-5. Jedna od onih puskica sa kojom mozes razvaljivat ako znas sta radis. Ovo je 3ci nerf na njoj i mislim da su je sad kompletno iz opticaja izbacili. Kad se dajs natakari nekom skill oruzju na pleca ne silaze.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu ping popravili. Popravili su "ocitavanje" pinga. Pingam server 41 a u igri 30. Nikad ni na jednom serveru nisam imao 30.

    Patch notes im sastavlja advokat. Tehnički su i Metro ubacili u igru tako da su odrzali obecanje, da ce ga izbaciti u septembru. Druga je stvar sto imamo samo fajlove Metro mape. Cak ni ova al sudan mapa, koja kasni 3 mjeseca, nije u server rotaciji. Bice kaze iduci mjesec.

    Igra je djubre i ovako moze u nedogled. Evo puna godina dana kako je i dalje naprono igrati radi slabe vidljivosti. Ono kada te neki sa pet metara skine a kontas kako ga nisi vidio, pa nije se ni prikazao.

    There you go: https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/d799e0/i_dont_see_any_visibility_issues_in_this_game/
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Sep 26, 2019
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To da je samo ocitavanje je suplja da nebi morali zuriti sa fixom. Ja primjecujem veliku razliku u stabilnosti a i igrivosti. Sto sam imao input leg i deley na hit detection to od danas nemam u 5 partija odigranih. Mislim na EU i prije i sad igrano. Nevjerujem dajsu nista vise sta kazu.