Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Znas ono ubrzavanje kada krenes trcati ili naglo promjenis pravac pa uspori. To se desava kada pravo trcis. Imam osjecaj da konstantno zapinjem za nesto. Zna se desiti da krenem trcati i trci u mjestu i padnem mrtav. Sto znaci da me je prije ubio ali kasni info. Toga je bilo neko vrijeme na BF3.

    Ja dobijem "oneshotkill" sa m1911.

    Jedino su performanse odlicne. Igra leti ali yebat je sad'.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sa jednim joystikom imam te probleme. To da mi odjednom prestane sprintat i kad idem samo pravo. Nikad mi ni na kraj pameti nije bilo da bi moglo biti do igre, jer mi sa drugim joystikom radi normalno.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Prestane sprintati na momenat ali dovoljno da resetuje trcanje, da ga znacajno uspori. Na devastation je katastrofa radi neravnog terena. To je meni od onog peča samo su prvo vama syebali servere, a poslije nama. Popravit ce to oni ali "popravit ce" traje vec godinu dana.

    Sto je najzalosnije, ni na BF1 se ne moze insan vratiti. Svaki put igras protiv ovakvih likova:
    https://i.ibb.co/GdJHgDM/image.png
     
    Last edited: Sep 27, 2019
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Najgore od svega sto smo sad spali samo na DICE stokholm, jer DICE LA, zajedno sa Respawn krece u projekat pravljenja Medal of Honor VR, za Oculus. Sad smo pogotovo jebali jeza u ledja.
     
    NAILS likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    na dijalizu pare trošili

     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    To ti krenulo sad od novog patcha?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha, nece da udje u igru odmah kreša.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidio sam poslije da je bio slucaj kod dosta igfraca. Rjesenje je bilo izbrisati game profil da se resetuju postavke. Bio je neki manji server update koji je pravio problem sa profilima starijim od 4.6. Kada sam obrisao game profil, onda je igra odradila neki update od par MB. Poslije je bilo ok.

    Mahh.. dao sam joj sve šanse. Odustajem. Proslijedit cu acc nekome drugom da se igra.
     
    Patton2410 likes this.
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja nisam palio osim prvi dan kad je update izasao. Navukao se na brodove (WoW) sa rajom.
     
    NAILS likes this.
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    3. Okt. novi Metro stize

     
    Lamagician likes this.
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Napokon se nakanimo malo i BF igrat nakon par hefti... i moram priznat pozitivno iznenadjen. Novi Metro na CQ je super zabavan. Ima toliko flenkova unutar Metra, hem zastavu uzimas na spratu i ispod (da je originalni i remaster imao tu opciju na B, uff bilo bi extra), tako da ako se gore zakempaju ti im odozdo uzimas. Odigrali 3 partije, sve 3 su all out pucacina na sve 3 zastave skoro konstantno. Visibility je skoro pa odlican. Pozitivno iznenadjen. Zasigurno jedna od boljih mapa na BF5, za sad.

    Sto se tice updejta generalno. Quality of life se osjeti. Napokon vidis krejtove igraca na mapi. Friendly flerove isto tako. Padobran se ranije otvara. Ping stabilan konstatno. U 6-7 partija na Svabskim serverima 112ms, i tako responsive da stvarno se ne cini da je 112, nego 60-70ms. Ima jos stvari koje sam primjetio pozitivnih ali zaboravi sta ono bi.

    Ne ureklo se, ali ako budu imali jos ovakva 2-3 petcha bit ce mozda nesto.
     
    NAILS likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ostao si jedini BF support na forumu, ne daj se.

    [​IMG]

    Jbt, nekad smo imali zasebnu temu samo za BF servere.
     
    Vedo and Patton2410 like this.
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Hehe zalosno da ga jebes.

    Meni je prije bilo BF kao primarna igra, a ostalo sve ako se stigne. Sad igram 4-5 drugih igrica, a BF kad stigne nared ponekad. Novi Metro me je malo podsjetio na stari BF, pa me maalo vuce da je igram. Sto je fino.
     
    Vedo likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma novi metro liči ma stari samo na ulazu, sve ostalo je drukcije cccc

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    BF4 rulz :)
    Nemama volje za 5-icu nikako, nemozes 30 sec ostati ziv.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Pa kompletno drugacija mapa. To se znalo odavno da ce biti tako. Puno je aktivnija od prijasnjih Metroa.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Lik je talentovan, ali kad ti developer koristi sharpness alat jer je slaba vidljivost i sto je slika mutna zbog TAA, onda znas koliko je sati:

    https://twitter.com/DRUNKKZ3/status/1180845009123385344

    Ja srecom imam na monitoru sharpness overclock, ali je ovo problem koji je bio ocit jos u septembru prosle godine: https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/battlefield-v.34430/page-14

    Najgora je stvar sto je TAA sada built in u Frostbite engine. Tako mi rece dev i to je razlog zasto nema opcije da se TAA iskljuci. Grafika podje da "glitcha". Preko toga, koriste blur efekte i haze efekte i onda upscaling bude pod moranje.

    Elem, vidljivost ce biti ocito problem i u nadoilazecim BF igrama.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kakav aim lik ima, strašno
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mene je taj blokiro na Twitteru. Doduse vecina DICE devs me je blokirala na Twitteru.