Besplatan sponzorirani hosting za licnu prezentaciju?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Feb 19, 2010.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Trebao bih par MB za licnu prezentaciju, nista narocito, sa jednom mysql bazom i to je to.

    Naravno, da parkiram i domen tamo.

    Zahvaljujem.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Besplatan hosting za licnu prezentaciju?

    Preporuke za freehostia.com
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Besplatan hosting za licnu prezentaciju?

    Mislio sam na neku domacu komercijalnu pouzdanu firmu.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Re: Besplatan hosting za licnu prezentaciju?

    Pa napisao si besplatan hosting? :roll:
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: Besplatan hosting za licnu prezentaciju?

    OK :) Ja kontah hoces nesto "onako".

    Inace, ja sam ovdje napravio acc prije nekoliko godina, i radi sve uredno, od PHPa do MySQLa. I dan danas radi i forum i Wordpress i sve. Support im je super.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Besplatan hosting za licnu prezentaciju?

    Da, sponzorisani.
     
  7. tux_

    tux_ Aktivista

    Sta ce biti na toj "licnoj prezentaciji" ? Ja licno nemam problem dati nekom account ali cim vidim bilo kakve "komercijalne" stvari to vise ne moze biti besplatno. Inace to se uglavnom daje neprofitnim organizacijama i sl..
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moja biografija, nista narocito. Nadgledaj sadrzaj povremeno, nije problem.
     
  9. tux_

    tux_ Aktivista

    Posalji mi mail na amar AT amar.ba i napsi sta bi tu bilo postavljeno ( Wordpress, Joomla i sl. ) pa cu ti se sutra javiti sa podacima
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dakle hosteri, opet bih trebao nesto slicno kao i prosle godine :)

    Ako ima ko spreman da ponudi 10tak mb besplatnog prostora sa jednom bazom, mnogo bih bio zahvalan :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Esh

    Esh HWB

    Bez obzira na cijenu, cini mi se da je Kolinsb nesto "kukao" oko njihove podrske, pa nek se javi :)
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Alibegovicu, zar nemas ADSL? Tj. onaj njihov G hosting?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam, ne mogu zakacit domen tamo, niti imam odgovarajuci php.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Napravi profil na fejsu.

    Izvini na ot ali sam moro. :smt005
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa dobijes domen npr. alibegovic.com.ba :D Nemas odgovarajuci php?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    tu je kolins :) ma nisam kukao na podrsku, ok su skroz. nego bas kad sam uzeo hosting, da malo isprobam jedan sajt na njemu, radi samog sajta, a da usput isprobam hosting, jer jedna skola hoce tu da hostuje sajt, stranica ion.ba je po nekoliko puta dnevno bila nedostupna, kao i cpanel, dok je sajt bio dostupan. tada sam se prepao, da to nije TO, ali vishe se nije ponavljalo. evo bas prije par dana sam hosting produzio za josh jedan mjesec, opet radi testiranja jednog sajta, i bili su nekakvi sitni problemcici oko placanja. sajt za placanje je zezao, tj. kad sam odradio sve na paypal-u, trebao sam biti redirektovan nazad na ion.ba, ali sam kao rezultat dobio "bijeli sajt". ponovio sam postupak uplate, i ubrzo saznao da sam izvrsio dvije uplate zaredom, tj. da je i ona prva prosla. obratio sam se podrsci, i mail je dosao u roku pola sata, i receno mi je da ce mi biti vraceno 5 eura. to je nakon 2 dana i uradjeno. bilo je jos nekih sitnih problemcica, oko nekih varijabli na serveru, ali uz pomoc podrske sam sve rijesio, i bili su dosta brzi s odgovorima, a i ucinkoviti. ne mogu reci da imam losha iskustva sa tim hostingom, a niti sa podrskom...
     
  18. isa

    isa Guest

    Pozdrav,

    Pokušati ću da u ime ION-a razjasnim "sitnice" koje su se dešavale u primjerima koje je član ovog foruma i naš klijenat Kolinsb naveo. Naime, niste mogli pristupiti cPanelu ili našem main web site-u iz razloga što je firewall privremeno banovao IP adresu sa koje ste pokušali pristupiti istima. Taj privremeni firewall je podešen da traje 20 minuta nakon čega Ip adresa biva skinuta sa firewall black liste. To je jedan od razloga zašto držimo naš main web site i korisničku zonu odvojeno od web site-ova klijenata - u slučaju da dobijete ban, i dalje možete pristupiti vlastitom web site-u. Što se tiče PayPal-a, u tom vremenskom roku kada ste vršili plaćanje imali smo problem sa 2co payment procesorom ali isti je riješen i online plaćanje se odvija sasvim uredno i bez problema. Također, problem sa "varijablama" koje ste naveli se dešavao iz razloga što je je ini_set php funkcija bila isključena na globalnom nivou iz sigurnosnih razloga a ta ista funkcija je zahtjevana od strane CMS-ova kao što je Joomla da bi isti mogli funkcionisati. Ovo se riješavalo kreiranjem vlastitog php.ini file-a kojim je klijenat mogao ponovo uključiti ovu funkciju ali samo na nivou vlastitog hosting naloga. Bilo kako, i ovo je popravljeno te više neće zbunjivati naše buduće i trenutne klijente.

    Također, želim zahvaliti Kolins-u na iskrenoj recenziji te ukoliko neko ima bilo kakvo pitanje rado ću pokušati da pomognem i odgovorim.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo i ja se pitam?2.5eur mjesecno nije bas 20KM godisnje ili nesto propustamo?Ja sam hosting uzeo na http://byethost.com/ cisto da vidim kakvi su radi preporuke koju su mi dali i jako sam zadovoljan te ih namjeravam koristiti i dalje,a podrska je za 5+.Dobija se info domena besplatno na prvu godinu a iducu se plati jednokratno 11$.Moze se placati na mjesecnoj bazi po cijeni od 3,99$.Za privatne svrhe dosta je i ovaj bihnetov.