Best Buy PC Monitor - budget 300-350 KM

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zer0, Aug 26, 2015.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pozdrav,

    Trebaju mi dva monitora za profesionalnu upotrebu, pretezno Adobe paket, web design i sl. Ne daje mi se mnogo novca, jer cu ove monitore koristiti samo kad sam na odmoru. Moze cak i koristeno, ako mogu dobiti bolji omjer cijena-kvalitet

    Gledao sam nekoliko modela (cijene su za nove monitore) :

    Dell P2314H 399,00
    Dell E2314H 329,00 (Vjerovatno ne bih zbog TN matrice)
    Asus VX 229h IPS 335,00

    Eventualno bih razmislio do max 400 KM po monitoru (moze i koristen)
    Nisam u toku vezano za ove manje monitore, pa je svaka pomoc dobrodosla. Hvala mnogo!
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Od gore 3 navedena, prvi je najbolji izbor.
     
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Hvala za komentar, ne bih se iskreno nimalo omisljao oko prvog monitora da nisam procitao da neke verzije imaju BGR subpixel order, koji moze praviti neke probleme, a nisam siguran je li na Windows-u rjesivo to 100% sa ClearType optimizacijom. Nasao sam cak jedan na pik-u koristen za 350 KM, ali eto nesto mi je to zasmetalo.
     
  4. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Dell U2312HM ;)
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Hvala mnogo za komentar, mogao bi ovo biti best buy. Gledajuci recenzije, koje su bas dobre ne zaostaje mnogo za velikim bratom U2412M.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imao sam U2312HM , odlican monitor na zalost nakon 1 god panel je riknuo tj pojavila se neka duga damna mrlja, mozes pogledati na videu:


    Na reklamaciji uzeo sam (uz doplatu) U2412M, odlican monitor i bolji je od U23" ne zbog velicine ekrana vec zbog 16:10 formata.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    KingT, bas ti hvala za komentar, dosta mi znaci misljenje nekoga ko se bas dobro razumije. Vjerovatno cu onda potkaciti U2312HM, nasao sam jedan polovan za 250 KM. A drugi cu vjerovatno uzeti nov u toku narednog mjeseca.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod mene je taj monitor i sve preporuke ;) Do dan danas mu ništa, a garancije ima tri godine.
     
  9. xman

    xman Komšija

    S2340L je oko 350 KM nov na PIK-u i jeftiniji je od ostalih ultrasharp DELL monitora uglavnom radi toga sto ga ne mozes pomijerati rore-dole,rotirati i slicno dok po recenzijama slikom je skoro identican. Ni ja se razumijem pretjerano ali imam S2340L i slika je fantasticna. Prije njega sam imao neki Benq fullhd i razlika je OGROMNA. :)
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja izgleda narucio E2414h meni se cini dobar odnos cijene i kvalitete. 340KM meni se cini u Disti-u, jaran tamo radi pa mi rece da je ta cijena.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Imamo ih mi par na poslu. Nisu bas kao U i P serije, ali su sasvim solidni.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma meni i treba nesto solidno, ne treba aman nesto, pogotovo sa ovim budgetom
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Iznenada izleti U2414H za ovu cijenu, koristen par dana, sve sa garancijom... valja li ta varijanta :)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Ma to je predobro. U radnji je 550 mislim, mada nisam dugo gledao cijene. Ako je sa garancijom to je top.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    tri godine, manje tih par dana :) garancije :)
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dosao monitor :) beton je fakat!