BH pretraživač za komponente

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Sep 30, 2014.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Jednostavna web aplikacija koja pomaže u pronalaženju najjeftinih PC komponenti na bosanskohercegovačkom tržištu. "Sklep'o" sam je sinoc, pa nisam imao puno vremena da testiram i da dodam još prodavača, kad stignem - dodaću još (napišite ispod koje bih još mogao dodati).

    Trenutno pretražuje sljedeće:
    • Plus.ba
    • Winwin.ba
    • Imtec.ba (daje poprilično "široke" rezultate)
    • Ingel.ba
    • ue.ba
    • Genelec.ba (daje poprilično "široke" rezultate)

    Bit će dodani:

    • next.ba
    • terabajt.ba
    • ekupi.ba
    • comtradeshop.ba

    Nije ovo pretraživač - samo po sebi - jer koristi search funkcije tih online prodavnica, pa rezultati zavise od samih tih shopova (npr Imtec i Genelec daju nekad nelogične rezultate). Aplikacija uzima 5 prvih rezultata od svakog prodavca i pokazuje ih zajedno, poredano od najmanje do najveće cijene. Možete kliknuti na naziv kolone da poredate kako želite. Kada tražite proizvod, najbolje da ukucate vrlo specifičan naziv (npr. "radeon r7 260x" umjesto "260x").

    Ako je sajt spor, oprostite, server nije Bogzna neki. Preporučujem, ako ste u mogućnosti, da je hostate sami na svoj server (može i na localhost sa XAMPP npr., nije potrebna nikakva databaza) - biće dosta brža. Također brzina zavisi i od samih stranica tih shopova, tako da ako primjetite da je recimo Imtec.ba spor, isključite ga kad tražite.

    Link do stranice
    Projekat na GitHub (ako želite nešto poboljšati, izmijeniti, dodati novi shop ili sami hostati)
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Super,ovako nešto nam je trebalo.Samo treba ovde rada dosta,na ovakvim stranicama ima bot koji pretražuje sve cijene a za to treba dosta posla.Ako malo uložiš u ovo vremena može ovo postat jako dobra stranica nešto poput itsvet u srbiji.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovo u biti i jeste bot i radi upravo to što kažeš :D Uvijek daje "najsvježije" podatke jer provjerava zadate stranice u momentu pritiska na Enter, dakle nije ništa od jučer ili prekjučer. Ja sam tek dodao tih par stranica koje ja posjećujem, slobodno napišite koje bih još mogao dodati.
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    JEsino što meni pada na pamet je još next.ba i terabajt.ba
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    ekupi.ba i comtradeshop.ba, oba uvoznici-distributeri-ovlasteni servis sto je najvaznije ;)

    jako dobro , jos se moze sloziti po cijeni visoj ili nizoj klikom na "cijena" ;)
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ah da, to sam zaboravio spomenuti :D
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo jos jedna koja obecava http://www.pcc.ba/shop2/

    ...pise da rade 15 godina, ovlasteni Samsung servis i free isporuka na vrata za iznos preko 99 KM ...
     
  8. pac

    pac Komšija

    default.ba
    didakta.ba
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  10. black

    black Komšija

    geizhals.de je super odradjen , moze se svaki detalj definisati npr. za maticnu proizvodac mrezne kartice :p
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam inače što to ne naprave, ne može im škoditi da ovako ljudi imaju bolji pristup njihovom katalogu :D A mislim da nije ni nešta specijalno zahmetli malo "otvoriti" raji katalog na taj način...
     
  12. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    ne znam koliko je aktivna tema ali dodaj imel.ba
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker