BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mozda spuste cijenu za koji fening :mrgreen:
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ja sam barem ocekivao da ce pustiti HD kanale free ali i ja svasta pomislim :D
     
  3. black

    black Komšija

    Meni nije jasno sto taj upload ne dignu bar na 5 Mbit-a sad u doba cloud fazona.Globalni prosjek za upload je 10 Mbit-a.

    Sve se bojim da ce neko hostati stranicu.
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    Pa znas li koji je max upload na ADSL-u
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovo što sam ja testirao do 4mb upload i to samo na vdsl2, limit xdsl tehnologije je upravo na upload-u.

    U nekim okolnostima annex m dozvoljava do 2.5 mb upload, ali se uglavnom koristi kad je nizak snr na upstream-u, opet sve brzine su limitirane pored profila i sa pppoe sesijom
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Tj na obicnom adslu u idealnim uslovima 2.5mbita. Kod mene može max 1.5.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    To je zato što ti nije annex m only .
    Otprilike sa Annex A/B imaš 24/1,5 sa Annex M imaš 18/2,5.
    Na modemu nije dovoljno podesiti Annex M, mora se podesiti i na pristupnom uređaju ( ako isti podržava) a mora se i spliter promjeniti + što ima x kombinacija modem, spliter, pristupni uređaj, fiksni telefon

    Al sve ti to pada u vodu kad ti je PPPoE sesija ograničena na 0,26/0,5 ili 1.
     
  8. black

    black Komšija

    Ja sam onda vjevatno gledao dijagrame za VDSL2.
    Telekom primjenjuje samo VDSL?

    EDIT:
    [​IMG]
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Novi kanal ubacen :D
     
  11. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    I to kakav kanal... Nit se smijat, nit plakat.
     
  12. black

    black Komšija

    @Stihoklepac , prijatelj ima optiku do u stan ali se zali na losu terminalnu opremu.Postoji li nacin da uzme media converter pa da spoji svoj Fritz!Box ?
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Koji modem ima, trenutno ima izbor između Zhone i Genesis-a
     
  14. E75CAR

    E75CAR Novi član

    Pozdrav...
    Prvi put sam ovdje..
    Da li mi neko može pomoci oko konfiguracije ZTE ZXHN N108L?
    Imam paket MojaTV Net(internet i TV).
    Stručnjaci :!: su ostavili samo jedan LAN port za internet,a ostale za MojuTV,a to mi nije potrebno jer koristim samo jedan TV. Meni bi trebali Ostali portovi jer imam jos racunara,a da se ne zezam sa Wi-Fi -om....

    Unaprijed HVALA :D
     
  15. Mujka

    Mujka Komšija

    tu imas upustvo za zte mislim da nije taj model al trebalo bi bit slicno uglavnom obrati paznju na dio koji kaze Mapiranje portova
     
  16. black

    black Komšija

    Ima taj Genesis , cesto mu "puca" konekcija.Problem je sto se preko VPN-a spaja na server u firmi pa kad ga izbaci mora se ponovo logati.
     
  17. E75CAR

    E75CAR Novi član

  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    odaberi PVC4
     
  19. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    ja sam imao istu stvar. samo sam poslije 11 ili 12h navecer mogao "normalno" gledati klipove na youtube. ali sam iskljucio IPV 6 i ostavio samo 4 i youtube fercera kako treba

    http://www.bhtelecom.ba/portalnovost+M54dd47786a1.html

    da li neko ima info koje ce cijene biti ovoga netfast paketa?
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ubacen Hayat HD ne znam da li radi s obzirom da nemam HD pakete. Koja je cijena mjesecno bilo je oko 4km ako se ne varam?

    Nije loše ponuda HD kanala se povecava nadam se širenju HD ponude pa bi vjerovatno uzeo HD paket.