BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam pola godine imao probleme. Da bi na kraju lik iz supporta rekao "Mozete potraziti rjesenje za vas problem na forumima". Evo sad sam na forumima i smijem se drugima i njihovim problemima koje sam ja tad imao.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  3. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    I ja se smijem korisnicima TXTV-a, sve zavisi kakva je ko s kim iskustva imao. :smt002 Ja kroz bakar na VDSLu imam brži net od tvog preko optike. :lol:
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imaš 200/100 na VDSL-u ?
     
  5. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ti imaš 200/100 Mbps? :D
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imao par dana na testiranju.
    Što bi plaćao nešto za što nemam potrebe trenutno.
    Sad na Duo paketu Kablovska + Net 39 KM
    25/2 brzina neta
    Sto je najbitnije, dobim svaki bit brzine, za razliku od bht gdje nikad ne dobis ono sto placas.
     
  7. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Nije tačno da nikad ne dobiješ ono što plaćaš.

    [​IMG]

    Ne idealizujem Telekom, daleko od toga, ali smatram da pretjeruješ pljuvačinom po Telekomu. Ti si možda imao loša iskustva, neko drugi nije. I ja sam imao loša iskustva s TXTV-om (i televizijom i Internetom) pa ne dežuram na njihovoj temi niti me uopšte interesuje šta se tamo piše.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    al si moro nekog naci da ti pusti veci profil!?
     
  9. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Zapravo, prvobitno su mi po sami pustili ovaj profil. Kasnije su nešto čačkali i syebavali pa morao ganjat štelu da vrate na ovaj profil, pisao sam ovdje o tome.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ja, nece oni nikad pustiti tek tako al imaju te profile gdje puste po njihovom malo vise da bi ti imo ono sto placas.
     
  11. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ma šupci su oni, nemojte ovaj odgovor Taletu shvatit kao odbranu BIHnet-a. Posebno ovi s tuzlanskog područja, kakvi bilmezi ovdje rade mene prosto iznenađuje da mreža uopšte funkcioniše.

    A puste više zbog same prirode DSL-a koji pokupi dio bandwidtha za tzv. overhead pa krajnji korisnik dobije manje nego bi trebao.
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I koliko kosta paket :D
     
  13. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    59 KM + oko 3 KM za drugi STB
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Re: RE: Re: BIHnet ADSL - oficijelni thread

    Slažem se, po nekim ljudima određene firme bi trebale poslati radnike kući i proglasiti stečaj jer on nije zadovoljan uslugom. Ni ja nisam bio zadovoljan bihnetom, ali to je moje lično iskustvo, to ne znači da nikom neće raditi usluga kako valja. Treba biti objektivan, ipak se ovdje razmjenjuju iskustva koja nekome mogu pomoći...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Preskupo, za te pare na optici 120/50 sa
    5 kablovskih prikljucaka.

    I sranje od uploada za tu brzinu, ne moze ni pokriti download.

    Ja sam bio na bht-u i toliko sam se nervirao da sam rekao da mi iskopaju paricu iz dvorista.
    I zadnje dvije godine nikvih poboljsanja. Niti novih povecanja brzina. Kako sam cuo i ove godine nista jer ne smiju vise povecati.

    Sto se tiče TXTV teme, tamo se niko u zadnjih godinu dana nije žalio na probleme od nas korisnika.
    Dok ovdje na Bihnet temi redovno plačete, isto što sam i ja dok sam koristio njihove usluge.


    Pa i treba, pa meni bi prvom direktor dao otkaz kada bi projekti gdje sam ja odgovoran pali na revizijama.

    Meni je najmrže kod BHtelekoma, kada nastanu problemi oni jednostavno uglavnom ignorišu i ne riješe problem. Ako nemaš nekoga da pozoveš a imaš problem recimo ne radi Moja Tv, čekaš po 15 dana da monteri dodju sa svojim uređajima da "ispitaju" paricu.
    Pa *ebemu, ako u toku godine ima 100 poziva od jednog korisnika, onda stvarno treba nešto poduzeti, ako je to recimo loša parica, pa izmijeni je totalno, a ne samo neke gluposti bude par dana ok i opet sranje.
    Ili brate reci, da nisi sposoban da ispoštuješ ono što je ugovorom definisano pa da ljudi mogu tražiti drugo.
    Sreća pa BHT ima još monopol izvan grada ali i to se mijenja.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ja imam MojaTV Net 25/10 za 36KM :p

    Nije se niko zalio jer 5 ljudi na forumu koristi txtv, od tog jedno pise, tj. ti :D
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vrapci na grani znaju da je txtv smece od operatera, evo sad su poskupili pretplatu za kablovsku 2 KM, nikad skuplja nije bila, a usluga ista ili cak gora. Da su bar uveli neke nove kanale, npr pitao sam ih da li mogu vratiti Fox-ove jos prosle godine, rekose razmislice, citaj nista od toga.
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @selvin a otkud ti ta brzina na net paketu?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Pa paket je 10+/1, ali pustaju koliko linija moze podnijeti do max 25. A posto sam na optici onda i upload pustaju veci, mada sam mislio da ce bit 25/25, ali ipak je 25/10. Slicno je sa 30+/2 dodatnim paketom, njeg pustaju do max 50.

    http://www.mojatv.ba/net-paket.html

     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nisam znao ovo.Ja sam tik do poste u Bugojnu ali ocigledno linija ne moze podnijeti vise od 10mbit