BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    black, kad grom pukne izmedju telecomovog ormarica i tvog stana, tu nema zastite. Nekad se zna napon indukovati u zicama i usljed jakon magnetnog polja. Apsolutne zastite nema, osim da isključis uređaje. Ne sumnjam da su poduzeli određene mjere, prvenstveno iz razloga da zaštite svoju opremu, koja je mnogo skuplja od modema, routera...
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni je prije cesto stradala oprema a sada uglavnom vadim telefonski prikljucak iz modema i to se ne desava
    vadim i iz struje od kompa (i ostale opreme koja je povezana sa kompom) i obavezno izvadim od tva i set top boxa

    meni je do sada grom sprzio tri modema i maticnu plocu na kompu
     
  3. black

    black Komšija

    Kod mene je posljeratna instalacija, žlj kvalitet. Razgovori kriza nikakav signal. Uspio sam srediti modem, kondenzator napravio kratki spoj. Vcrs cu ga iskopcati prije spavanja nema druge. Ove sedmice bi trebao prebaciti broj tako da mi nece vise trebati telefonska linija.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nadokadjue stetu onaj kroz cije instalacije je doslo do izboja, skoro grom u blizini udario, komsiji spalio modem, dva setup boxa, dva lcd tv stradala, eno u procesu tuzbe za naplatu stete kod bht, kazu da svaka prolazi.
    Ja sam jedvancekao da se prebacm na optiku iz razloga nemogucnosti prenosa izbja kroz optiku.
    Poslije optike nisam nikada iskljucio uredjaje iz struje, cak sta vise, uzivam gejmat i surfat kad grmi na optici.
    A sami provajderi kazu da im oprema 10x duze traje od klasicnih provodnika, upravo radi raznih lutajucih struja,
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tale otkud ti to???? Ja nos nikad nisam vidio da je nekome nadoknadjena steta usljed udara groma. Komisija može tužiti, ali fakat ne znam za sto Ce se uhvatiti. Svi znamo da apsolutne zastite nema, stoga se on apsolutno nema za sta uhvatiti u tuzbi. Da postoji apsolutna zastita, i Telecom je nije postavio, onda ok. Je li on imao produzne kablove ili apc/ups sa zastitom (kako bi bar smanjio vjerovatnocu da mu se to desi)? Je li isključio uredjaje?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    NIšta od te priče.

    1. U uslovima korištenja usluge se operater ogradio(dovoljan uslov da padne tužba)
    2. 99% kuća nema adkvatno uzemljenje (dovoljan uslov da padne tužba)
    3. Nema 100% zaštite (dovoljan uslov da padne tužba)
    4. BHT je slao letak kako se zaštiti - u kratkom prevodu iskopčaj sve ( dovoljan uslov da padne tužba)
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja kupio sam router novi. Lošija mi je strana konfiguracije ima nekih milion opcija.

    Ima li slucajno kakvo upustvo da ga povezem sa moja tv postavkama?

    Ovo je drugi router da imam na svakom spratu wifi signal.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad sam na prikljucivao router, samo sam napravio novu ppoe konekciju i radilo je.
    na modemu nisam nista dirao, eventualno ako nemas i na njemu napravis ppoe konekciju.



    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pokušat cu cim uhvatim vremena da se potrudim malo više oko spajanja.

    Ušao sam u bracne vode pa nemam vremena za racunara

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Meni istekao ugovor od 2 godine..sada mi ostaje da se sam prebacim na paket od 10 Mbps od 29.90 KM ?? ili u suprotnom od 1.9.2017 ce me prebaciti na 20 Mbps i 40 KM mjesecno ?
     
  11. lolak

    lolak Aktivista

    Ma najbolje da sacekas tu promjenu od septembra.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7349


    Je li neko skontao kako ovo funkcioniše? Roditelji su dugo vremena pretplatnici MojaTV, a i ja sam već dugo pretplatnik na nekom zasebnom paketu pa bi se nešto i iskoristilo.
     
  13. lolak

    lolak Aktivista

    Prvi korak bi ti bio onda da objedinis te pretplate, mada nisam siguran da li se uopce isplati zezati s ovim zbog par maraka..
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja se isto to pitam za ove bodove jer koristim njihove usluge godinama.

    I da li mogu uzeti još jedan mobitel na 12x mjeseci i otplacivati?

    Jer sam prije godinu dana produzio ugovor na 24x mjeseca a ocu uzeo mobitel za 1km :D

    Imam jos nekih 10-11 mjeseci ugovora zbog tog mobitela al bih jos jedan uzeo.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad ti ostane 3 mjeseca da isplatis, onda mozes isplatiti taj ostatak odjednom, i uzeti novi phone, sve prije toga bi morao puno vise placati.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Fazon je sto sam ja uzeo mobitel cini mi se Nokia 222 za 1km i produzio ugovor mojatv na 2x godine jos.

    Trenutno ne placam nista više tj platio sam 1km

    Edit:

    Mogu uzeti mobitel drugi al nema popusta, tako da ipak ne uzimam novi uređaj jer se ne isplati.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 28, 2017
  17. black

    black Komšija

    Koji pass za ovaj fucking ZTE H108L?
    Trebam port forwarding da sredim.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li ovaj ZXV10 W300 ima neki novi password? Ne mogu se ulogovat u modem, a vec neko vrijeme brutalno slab WiFi signal.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode. Kako promjeniti password za pristup na cigli od VDSL routera/modema INNBOX V50? Iz bhtelecoma su ovaj router postavili u jedan restoran, i svako malo netko od balavaca udje na router preko user/user, promjeni SSID, promjeni pass za spajanje na WiFi. Nigdje u postavkama routera ne mogu naci gdje se mijenja password. Ne mogu da vjerujem da je toliko retardiran router, a i oni koji su ga nabavili i ugradili. Sigurnost usera im uopste nije bitna... Da ne govorimo da govno podrzava samo 16 usera na WiFi.
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    pitaj stihija na PM :) on je jedne prilike prije 2 godine meni dao tacan password negdje sam pribiljezio..ali se nemogu sjetiti gdje sam ostavio @Stihoklepac
     
    Last edited by a moderator: Aug 31, 2017