BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma javit ce se meni Stihi na pm kad procita post hehehe :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ljudi,ima neka nova akcija od telekoma...skoknite do stranice i obavezite se jos 2 godine,jerBo sta je godina ebavanja u zdrav mozak :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    a koja nam je alternativa? :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    txt kabel i slicni :D :D

    doduse,kod mene sada ima i telemach,ali ni sam ne znam iz kojeg razloga ne prelazim kod njih :D
    iz patriotskih sigurno nisam u telekomu :D

    daje li telemach kakve pogodnosti ko im predje sa telekoma :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene nema telemacha, txtv mi ne odgovara 4 mjeseca, jedina alternativa totaltv sto i nije alternativa tako da nema alternative :D
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa tacno su ovi iz telekoma bagra. Ja na poslu (pravosudje) imam adsl od 2008. godine (2 paketa), a od pretprosle godine 4 paketa (NetFflat 20). Jbena akcija koja se odnosi na popust 25% u slučaju potpisivanja ugovora na 2god vrijedi samo za fizicka lica. Do kad ce bagra diskiriminisati pravna lica???? Da ne govorim da imamo 6 telefonskih brojeva, za koje jbena pretplata košta samo 100KM mjesecno. Ne moze covjek da vjeruje.
     
  8. Benq

    Benq Komšija

    Daje , a prikljucak se takvim korisnicima najbrze realizuje, koga god znam da je prelazio sa telekoma nije cekao duze od 24h :D
     
  9. Esh

    Esh HWB

    @kolinsb provjeri ima li sud ili VSTV, ne znam kako je već podijeljena ta odgovornost, neki dodijeljeni kontakt / account managera za odnose sa poslovnim korisnicima pa razgovarajte, provjerite kakve su opcije i mogućnosti..
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala na infu Enise. Sudovi/tužilaštva su neovisni po ovom pitanju koliko ja znam, tj. VSTV je naložio sudovima da moraju imati internet priključak po lokaciji radi backup veze, a njih ISP ne zanima, jer sve troškove internet konekcije snosi sud/tužilaštvo kao institucija tj. sud/tužilaštvo ga plaćaju iz svog budžeta (tako isto VSTV svoje internet veze plaća iz svog budžeta). Njima je u VSTV-u samo bitno da se ADSL modem moze postaviti u bridge i to je to (radi pptp konekcije). Takva je hijerarhija. Ovo što radi BHTelecom zaista nema smisla. Pravna lica od BHTelecoma nikad nikakav popust nisu dobili. Nedavno su uveli Bonus Plus za lojalnost, ali i to se ne odnosi na pravna lica. Nagradjuju samo fizička lica. Mi im mjesečno ostavimo para ko drugih minimalno 10 korisnika.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma telekom je jedna obicna smijurija
    evo meni tek sada dodijelili bodove za placeni racun u bonus plus akciji a nisam dobio nista za lojalnost...a internet se koristi preko 10 godina a moja tv od samog uvodjenja
    jedino da nije zaskoljica u tome sto sam prosle godine uvezao sve na svoje ime a prije je bilo na mamino...ali valjda bi trebali znati sa koga je sta preslo i ostale slicne podatke
     
  12. black

    black Komšija

    Ja prebacio telefon na Airabu, 5KM pretplata. Dobio SIP acc, jest da sam se malo izhebo jer imaju samo TCP ali sad je sve ok. Imam Asterisk server koji odlucuje hoce li koristiti Airabu ili Messagenet(talijanski broj).

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Nabaci novi thread na tu temu, možda ima još ljudi koje interesuje takva opcija u više detalja.
     
    Last edited: Sep 5, 2017
  14. Esh

    Esh HWB

    Novi pretplatnički paket za 20 KM mjesečno:

    Ekstra paket uključuje:

    - 100 minuta za razgovore prema svim mrežama u BiH
    - 100 SMS poruka prema svim mrežama u BiH
    - 1 GB (download/upload) mobilnog interneta po maksimalnoj mogućoj brzini
    - neograničen pristup internetu

    Mjesečna naknada za Ekstra paket iznosi 20 KM sa PDV-om.

    Svi korisnici koji odaberu ovaj paket, uz potpisivanje ugovora na 24 mjeseca imaju priliku kupiti pametni mobilni telefon Alcatel Pixi 4 5“ 5010X po cijeni od samo 1 KM!

    Više na: https://www.bhtelecom.ba/vijest+M5bf1ff84cc4.html
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma nema, uvijek gledaju da te uzmu. Naravno, Extra paket ima obracunsku jedinicu 60sec (pricas 10 sekundi naplate 60 sekundi, pricas 63 sekunde naplate 120sekunde), tako da se tih 100 minuta brzo potrosi (to je prakticno 100tinjak kracih poziva), dok MojM paketi imaju obracunsku jedinicu 30 sekundi. Kod MojM paketa se neutroseni iznos moze prenijeti u naredni mjesec, kod Extra paketa to NE može... Aako si potrošio 12KM preostalih 5,55KM (mjesečna naknada za Mini paket je 17,55KM i nju i platiš) možeš prenijeti u sljedeći mjesec, dok u slučaju Ekstra paketa, ako potrošiš 12KM, plaćaš 20KM i onih 8KM koje nisi potrošio propada (zapravio ne propada, uzima bagra sebi haha)... Usto, na Extra paketu NEMA Naj broj hahaha. Ma idu naprijed, ubiše... :mad:o_O Naravno, kreteni ove cake neće navesti u toj vijesti, niti na sajtu gdje se nalaze usluge. Moraš otvoriti cjenovnik usluga da to pronađeš. Nevjerovatno kako mi ide na živce ovo kokošarenje i hvatanje na cake.
     
    Last edited: Sep 6, 2017
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zar taj minimalni obracunski period nije od nedavno promijenjen?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  18. dams82

    dams82 Komšija

    Baš sam o tome razmišljao,ovaj paket je totalno nepovoljan,ja koristim moj combo,malo je skuplji,ali mnogo isplativiji. mojmini15 ima malo mb pa mi nije zanimljiv,a mojmidi30 mi je prevelik za moje potrebe. ovdje sam se pronašao... sms je besmislen kad postoji viber i ostali servisi,ja mjesečno pošaljem 5 sms poruka maksimalno...

     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da je kakav top paket za 20 maraka :D
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa upravo to, ja koliko znam od sada su duzni imati minimalnu obracunsku jedinicu od 1 sekundu.