BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kako mislis rotiraju? Rotiraju izmedju ovih:
    195.222.32.10
    195.222.60.60
    195.222.33.216
    195.222.60.40

    ili izmedju tih i nekih externih?
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Imaš i one stare 195.222.32.20 i 30
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ja sam sve mislio da su oni neaktivni :) oni jedini imaju host nsX, dok su ovi drugi cachedns0X. Je li zaista ima opravdane potrebe za tolikim DNS serverima?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Evo jedna za hejtera i vidovitu dzemilu koji zna kakva je kod mene parica i koliko sam udaljen od DSLAM-a :)

    [​IMG]
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja cu sutra zvati da puste koliko može
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mozel neko pojasnit ovo:
    https://bhtelecom.ba/vijest+M556c888c1b7.html

    * Besplatno korištenje Paketa 1 ili Paketa 2 omogućeno je korisnicima koji Moja TV usluzi pristupaju putem optičke mreže, ovisno o tehničkim mogućnostima.

    Znaci ako nemas optiku onda nije besplatno prva tri mjeseca? I gdje uopste ima optika za moju tv?
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    ....ili obnovite istekli ugovor za jedan od ovih Moja TV paketa na 24 mjeseca za samo 1 KM i dobijate na poklon:

    Korisnici Moja TV Full/Moja TV Net paketa:
    • Paketa 2* (Internet pristup 100/4 Mbps + paket kanala Moja TV HD + paket kanala HBO+ paket kanala Pink +
    Meni je istekao ugovor baš ću otići ovih dana da vidim ovo za optiku i 100/4 bi bilo fajn tj duplo nego što sad imam :)
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Od kad je ta akcija, ja sam u aprilu pristupio potpisao ugovor za Mojatv full i niko nije rekao o besplatnim dodatnim paketima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vijest objavljena 07.05.18.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    ludo radovanje :) ako potpišem novi ugovor kao stari korisnik kome je istekao ugovor dobivam samo 3 mjeseca paket 2 poslije toga ide na mojutv full dodatnih 25km :) isto važi i za nove korisnike...ugl to nije to :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja također razmisljam da ne potpisujem novi ugovor. Stari je istekao prije 3 dana.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod mene u haustoru 2 komšije prešle sa TM-a na BHT, samo zbog razlike u cijeni.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Stihi, je li moguce potpisivanjem ugovora dobiti i popust na neki uređaj (gledam neki 4K TV, za oko mi je zapao Samsung 43MU6172 - 1165KM i LG 43UJ701V - 1079KM s tim sa se moze registrovati na sajt stanic-trade do 30.06 i ostvariti produzena garancija 5god) i ove popuste koje si objavio neki dan? Ili jedno iskljucuje drugo.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jedno isključuje drugo, ali možeš uzeti npr ovu akciju drugi stb i tv na rate ali bez popusta
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zivim sam, nish od drugog stb :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja imam ovaj problem.

    MojaTV paket.

    Znaci router stariji ima 4x ulaza za ethernet kablo dok 1x ulaz je onaj stari fazon dial up/phone ulaz koji ide u splitter zid kuce gdje je instalacija.


    Noviji routeri imaju samo ethernet ulaze nema phone ulaza pa me zanima jel mogu na laksi nacin onaj splitter namjestiti za ethernet ulaz?

    Valjda me je neko skontao :D

    Edit. Grom udario blizu kuce i ode router, drugi je ziv al nema phone dial up ulaz nego svi ethernet.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne mozes, treba ti ti ADSL modem prvo pa tek onda router. U novije vrijeme je to integrisano zajedno. Prijavi reklamaciju da ti zamjene opremu.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  19. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Zasto mi speedtest pokazuje optimalni server HT Mostar? U sarajevu sam i imam moju tv. Ovo se uvijek desi kada mi internet uspori. Kada je normalna brzina uredno pokaze na bh telekom kao optimalni.

    https://imgur.com/a/kwfdXQL

    Zasto se ovo desava?
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    padne im server :)