BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ne bi trebalo da iskljucuje kupovinu uredjaja jer nije neki popust, vise se na uredjaju moze ustediti.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mozes, ali bez ikakvih popusta. Dobijes ga samo na rate. Ne mozes u okviru jednog ugovora korisiti vise benefita. Eto ja sam uzeo tv na 24 mjeseca i dobio 10% popusta na mjesecnu pretplatu. Da sam uzeo free stb na 24mj ili neki drugi benefit, dobio bih samo tv na rate, bez 10% popusta na pretplatu.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam prosle godine potpisao novi ugovor kad sam kupovao tablet djetetu tako da sad nemogu nista.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa jbg, ne bi imalo ni smisla. Oni te za taj nekakav popust koji dobijes "kupe" za vrijeme trajanja ugovora i ti si za to vrijeme 100% njihov klijent, tj. sigurni su na neki način da te neće izgubiti. Bilo bi nelogicno da ti u tom periodu jos nesto daju besplatno, tj. bilo bi to bacanje para s ekonomske strane.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    tablet je ok.
    Vidjet cu, mozda uzmem za cash neki telefon, jer sve ovo preko preplate u telekomu je bar 50% skuplje :)
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam na ultri, nekad mi dopuni od 5km prodje validnost, nekad napunim dvije u mjesec dana, ali to je Max jer jako malo telefoniram.
    Kontam na pretplatu samo radi neta, a brate smiješni ovi paketi, trebam krhnut lovu da dobijem 1gb.
    Ako odem na ovaj od 12 km da li mogu nešto kupiti na rate? Nisam vezan više nikakvim ugovorom sa telecomom.
    Kontam 500mb je dovoljno za vibera i Messengera kada nema wifi
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam na ovom paketu mini 15, taman mi bude :)
    500 MB + uzeo za 3KM mjesecno trajno + 500MB.

    taman mi :D jos mi ostane vazda 1-3 markice prenesem dalje.
    Danas covjek sve razgovore zavrsi kratkim pozivima ili viber-face
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta bi ovo za internet na moja tv full.

    ko ce dobiti 100mbs?

    nemoguce da ide samo novim korisnicima, ili to ide ovima samo s optikom?

    meni samo da se maketi sa 10mbs.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ja koristim moj combo,2gb interneta,nekad potrošim 1gb,a nekad 2gb,ali ne štedim nešto...Danas je 19. a ja tek 400mb potrošio... Kad putujem ode više... Najviše ode na viber,whatsapp i facebook... ostalo na pozive i taman mi bude mjesec...
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mozemo dobiti mi koji smo prije mjesec dana potpisali na 24 mjeseca?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Prangiju :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo uz dodatni paket 2 moze 100mbit i to ako imas mogucnost za optiku preko vdsl.
    Preko paketa 1 ide do 50mbit ako mreza podrzava, kod mene je nesto iznad 40mbit.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    vau, kako su to na stranici uspjeli iskomplicirati.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma to je samo za nove korisnike i one koji ponovo potpisuju ugovor. I to prva tri mjeseca, onda deru redovnom cijenom :)
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje to pise?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    na reklami, a ja sam dobio potvrdu na salteru.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    E sad neću iz principa.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam tu recenicu: ako imas mogucnost za optiku preko VDSL?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako sam razumio montera iz telecoma, za konekcije od 30mbit i vise idu samo preko optike, a za to treba VDSL modem.

    I to ako infrastruktura dozvoljava, jer nemoze svako dobiti tih 100mbit, cak ni 50mbit.
    Prakticno moras biti par stotina metara od centrale.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ja optiku i vdsl ne mogu dovesti u neku vezu. Jedino ako prije modema ne urade kakvu konverziju, ali tad ce svako moci imati onoliko koliko vdsl moze izgurati, jer je optika do stana, a parica par metara do modema, a na optici nemma veze udaljenost od centrale. Mislio sam da ce to biti FTH, preko modula na ethernet direktno (doduse, tada moraju mijenjati i aktivnu opremu, jer nemaju svi obicne routere). Kod mene router ima SPF port svakako :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk