BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ma sta ce mi, dosta mi i ovih 25, radije bi upload da povecaju. Jedno vrijeme sam imao 25/10, ali mi vratise na 25/1 iz nekog razloga :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To im se omaklo, neko tamo slucajno odvrnuo, 10 up je fantazija. Meni bogami zatreba, kad nas se vise u kuci nakaci na laptope i mobitele + skidanje filova na PC pojede tih 50mbit. Jedino sto cekam da mi prodje ovaj ugovor pa da iskljucim fiksnu, ostavit cu tv i internet. Nije vrijedno razlike od 13KM, radije uzeti HBO i cinemax kanale za 10KM.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja imam dodatni paket 1 30/2. Attainable Rate (Kbps) je 49748/8740, a kolega Stihi je pustio 45524/2555. Upload moze sigurno 4Mbps ako ne i 5Mbps, pa ga valjda malo dignu :)

    Na speedtestu imam ovo:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  4. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Poslao sam upit BHT podrsci za ovaj FTTH da vidim mozel to uopste kod mene, znam da par firmi blizu mene ima vec.

    edit:

    Pismenim zahtjevom na šalteru BH Telecom-a možete dobiti adekvatan službeni odgovor da li postoji tehnička mogućnost da se na Vašoj lokaciji izvrši prespajanje na optičku mrežu BH Telecom-a.
     
    Last edited: Aug 14, 2018
  5. zdici

    zdici Aktivista

    kolins koliko ovo placas mjesecno ? samo Internet ili u kombinaciji sa mojom TV
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    o kojoj optici pričate?
    Neki novi paketi ili šta?
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam sve usluge integrisao u moja tv moj izbor. Imam mojatv net i moj mini m i dodatni paket 1 i sve kosta 36KM+17,55KM+10KM.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @kolinsb ne znam sto ti ne moze vise download, jel do modema ili linije? meni sa dodatnim paketom 1 izbaci 50mbps.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ubacen je onaj Inbox V50. Kolega stihi kaze da je do linije, pošto sam udaljen ~800m (po mojoj procjeni, s obzirom da znam putanju vodova) od DLSAM-a. Ja sam od njihovog sanducica na mom stanu do modema ubacio cat6e kabal, koji je deblji i kvalitetniji. Napravio sam kvalitetne spojeve, zicu na zicu (uvijanjem zica, kako bi povrsina spoja bila sto veca), jer je VDSL osjetljiv na spojeve, i dobio sam to sto sam dobio.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ovo mi ne ide u glavu nikako.. Čak i kad postoje tehnički uslovi nit ti to znaš uglavnom, nit ti ko nudi..
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Upravo tako Enise. Moras negdje načuti da neko ima optiku, da bi ti to bio povod da uopšte i nazoveš i pitaš.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Na salteru mi rekli da ne znaju oni nista o tome i da nazovem 1444, zvao sam i proslijedili me u neki odjel tamo i kazu ne moze se to uzet nikako nego moras cekat da BHT sprovede optiku i prebace te automatski.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Meni ovo "zicu na zicu" nikako ne zvuci kvalitetnije ?
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nego, sta kvalitetnije od toga? Osim da se zalemi naravno

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Aug 14, 2018
  15. Almir

    Almir Komšija

    koliko se sjećam kod mene je neka 'stopica' i cat 7 dalje do rack ormara , mislim imaju oni uređaje mjere kvalitet, bar su kod mene i bilo je više nego dobro...
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne znam Kolins, ja opet sam misljenja da je konektor daleko kvalitetnije rjesenje. Eto mozda Stihi moze reci nesto vise ali meni ovo djeluje problematicno.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Mislim da stopica ima manju povrsinu kontakta od ovog što sam ja uradio i da je to najlošiji spoj. Sjećam se dobro da mi je to rekao jedan prijatelj, stari TV serviser koji je u penziji ali jos uvijek aktivan. Da je ovakav spoj najbolji, bolji od bilo kakvih spojnica sa sarafima i sl.

    a evo sta kaze i cika google (skrolati na dno sajta):

    https://vipmods.ru/hr/electrician/h...n-box-junction-box-for-electrical-wiring.html

    a evo sta tvrde i iskusni električari:

    https://groups.google.com/forum/#!topic/hr.rec.samogradnja/4g5exBoEtsM
     
    Last edited: Aug 14, 2018
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Slazem se za struju, ali kada su u pitanju UTP kablovi ne bih se slozio, kao ni za koaksijalne kablove.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sta prolazi kroz ove kablove nego struja? :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ma dobro, razumijem sta govoris ali iz mog iskustva kada su u pitanju mreze ovakav nacin povezivanja kod UTP i coax kablova unosi dosta suma (smetnji) u kvalitet signala. Redovno popravljamo instalacije za mrezu koje su razvodili elektricari i spajali na ovakav nacin. Mislim da razumijes sta hocu da kazem.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk