BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, isto je i za mojatv korisnike. Pa ako ti poveca besplatno Netflat 20, sa 20mbps na 30, cemu onda svrha dodatne opcije 1 za 30/2? :)

    Btw, ako sam dobro skontao, onda je isplatnije da imas netflat 10 nego 20, pa da dokupis za opciju 1 30/2. Istu brzinu u konacnosti dobijas.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa dodatne opcije su namjenjene za moja tv net i skuplje pakete s netom kao komponentom, gdje je default brzina 10+ Mbps.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    ovo se onda vise odnosi na Moja TV ko ima i zeli vecu brzinu Interneta :D ostalo sve isto
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, ali ovo je dobro za one koji su na NF20. Mogu preci na NF10 zbog manje pretplate i platiti 5KM za opciju 1 i imati 30/2.
    Na kraju dobijes 30/2mbps za 35KM umjesto 45KM.


    I NF 50 za 60KM postaje suvisan jer je vjerovatnoca da ces sa NF10 imati i vise od tih 30mbps, mozda 40 ili 50 :)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Da li se ova ponuda odnosi i na pravna lica?

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  6. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Sad sam manje zainteresiran za telemach :D, joj kad bi se moglo platit da dovuku optiku...
     
  7. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Nisi dobro razumio. Ove dodatne opcije za dodatnu brzinu neta važe samo na MojaTV pakete sa internetom dok ADSL paketi NF10 i NF20 dobivaju samo veću brzinu u upload-u.
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    kolins druze sta je sa Zavidovicima ? (ovi sanducici) po ulicama jeli to i dalje bakar ili moze i preko toga vise od ADSL brzina ? VDSL mozda ?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bakar je kod mene, razvuceno prije skoro 4 godine. Idu po 2 parice do svakog stana i terminiraju se u maloj pvc kutiji 10x15. Moze VDSL ali je on osjetljiviji na udaljenost od ADSL2. Ja sam 50m iznad stadiona Travarica i izvucem 40/2 Mbps. Upload moze do 5Mbps jer se modem sinhronizuje na 50/8.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    u petak plaćam račun i iz prve ruke radim provjeru na šalteru proceduru, uglavnom plan je pored mojtv full odjaviti paket1 i uzeti internet opciju 2 eventualno 3 :)

    da li neko zna koje uređaje postavljaju za optiku?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar ne idu nove opcije za internet od oktobra?
     
  12. DWProski

    DWProski Guest

    Navodno će moći opcija 1 na bakar sa dobrim marginama, ali ne uzimajte me za riječ.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Stihi ce nam reci nadam se ide li sta za nas ADSL/VDSL korisnike ? Bez moje tv
     
  14. DWProski

    DWProski Guest

    Mislim da stavljaju Innbox ruter sa nastavkom za optiku.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Još da i Sport Klub ubace i taman da ih ne mijenjam.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    DWProski ima trenutno konkretnije informacije od mene :D
     
    hamo pipa likes this.
  17. Almir

    Almir Komšija

    info sa šaltera, još nisu dobili instrukcije i mogućnost u aplikaciji da rade nove pakete, kad će se moći prijaviti još neznaju...vjerovatno nekad u septembru...
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Je li ikome povecana brzina u ovom testnom periodu? Meni nije, probao sam i restart modema za svaki slucaj, ali nista. Nije valjda da se moram prijavit za povecanje brzine?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da oni odvrnu koliko mogu, mozda ti mreza nemoze vise.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa tko to ovdje ima na optici? Koliko sam skontao, samo će njima biti povećana brzina tokom testnog perioda

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk