BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakvi PLC adapteri i BHTelecom, njihov monter meni nije znao pustiti televiziju sa VDSL modema, a koja bez problema radi na ADSL modemu. Čekam 5 mjeseci da mi to riješe.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Maloprije na salteru uslovise PLC adaptere sa minimum dva STB-a. Pa kakav je ovo cirkuz.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa to je i navedeno kao uslov
    Po nekoj logici i trebaju ti dva resivera da bi ih povezao sa dva PLC-a umjesto kabla. E sad obzirom da ih naplacuju mjesecno nebi trebali uslovljavati bilo cime. Predpostavljam da ih nemaju mnogo u ponudi pa zato i uslovljavaju, ovime pokusavaju da privuku ljude da uzmu jos jedan stb.
    Ako ti bas treba, 100KM su u prodavnici :)
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imam ja svoj, problem je sto njihov VDSL modem ne znaju da podese da radi sa njim, dok ADSL radi bez problema. Pa sam htio da taj njihov donesu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Je li povecan uploat korisnicima netFlat20 paketa? Na poslu imam takav paket, ali je i dalje upload 1Mbps.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas cu veceras provjerit. Zaboravio sam skroz na to.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I kod mene mojatv full paket Živinice brzine iste.

    Upload kriminalno loš kao i uvijek.

    Doduše na bakru sam pa ne znam njegov maksimalni domet.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam na optici, nisu nista mijenjali.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Juce pricam sa bratom i govori on kako ne moze da vjeruje kako je telecom loš u biznisu. Ja se neki dan javio na klix forumu telemachu da mi daju jedan CI modul dzaba, i zvou ljudi kazu moze (@Hamo moze :) ) samo potpisem novi ugovor na 24 mjeseca, i ovo 15 mjeseci sto mi je ostalo cu placati 10KM umanjen racun, ostatak puni iznos, osim ako se jos sta ne promijeni u medjuvremenu... i super. rijesili ljudi u tri minute sve i dobili me na jos 24 mjeseca....

    Brat ode u Telecom da kupi telefon zeni, da produzi ugovor, kazu ne moze izabrali ste prosli put dodatni internet i sad vam ne mozemo da ti telefon... eto kretena...
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cuj gluposti, pa dodatni internet se placa, nije dzaba. Ja imam dodatni paket za internet uz moju tv i kupio tablet djetetu. Doduse to je bilo prije godinu i pol.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    On je izabrao dodatni net for free 3 mjeseca kad je produžio ugovor na 24 mjeseca, time je ispucao mogućnost dodatne pogodnosti. Moze uzeti telefon bez popusta na rate, bar mi se tako čini.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Što je glupost realno

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sto je glupost? Dali su ti jedan popust, ne mozes za sve dobijati popust ccccc

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne traži popust, traži da im se obaveze na nova 24 mjeseca, da plaća i uređaj, ali jok...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    E to je retardirano. Sasvim je očito da uređaje ne prodaju klasično, nego ih koriste isključivo da obavežu korisnika na ugovoreni odnos na 12 ili 24mj. Tačno papanski od njih, jer razmišljaju na sljedeći način: već smo te osigurali kao korisnika narednih X mjeseci, što bi ti sada dali uređaj na rate ako od toga nemamo nikakve koristi (zadovoljstvo korisnika im očito nije korisno, koristan im je samo $).
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne kontam sto ne bi dali uopste, nista ne gube
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa izgleda da misle da gube, jer moraju keš čekati x mjeseci, a usto uređaj kod njih je jeftiniji, što će reći da ili oni nemaju neku veliku maržu na njemu, ili su dobili dobar rabat. Moguće je da halale maržu da bi dobili korisnika određen broj mjeseci. Taj telefon koji bi on kupio je obicno u startu skuplji u radnjama, a kad ga uzimaš na rate, onda je još skuplji (pošto svi daju popust za keš).
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li neko problema sa internetom u Tuzli? Kod mene brzina se prepolovila. Sa 40-45 mbps sad spalo na 20-24. Nekada skroz zablokira pa moram reset modema uraditi. Jitter 913ms, sta to znaci?
    @Stihoklepac pomagaj :)
    [​IMG]
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To znači da imaš neki problem :) :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk